bugün

kahpe kader

Şu günlerde salak gibi demet akalın'ın türkan şarkısını dillerine dolamışlara tokat niteliğinde bir şarkıdır bu. Gerçi siz dinlemeyin bunu zaten abi. Velhasıl; Doksanların en iyilerindendir aynı zamanda da.

Öyle bir ambiyansı vardır ki, ne kadar acı içinde dinlersen dinle adama tebessümle eşlik ettirir. Nitekim acı tebessümle. Sözleriyle insanın kendi kendine göt olmasını anlatır, şapa oturmayı eğlenceli hale getirir. Hafiften bi Altına sıçmış çocuk rahatlığıyla, salmışlıkla, koyvermişlikle dinlenir. Etkisi uzun sürelidir, fakat sonrası için garanti veremem. Velhasıl buyrun efendim;

www.youtube.com/watch?v=arUDqckmE6g&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DarUDqckmE6g&gl=TR

Kayıp şehir dizisinde de aysel karakterini canlandıran gökçe bahadır söyledi bunu bi de. Fakat o biççim söylemiştir özellikle giriş kısmıyla ve şarkıya eşlik ederken yüzde oluşan mimiklerin neredeyse tamamını tıpkısınının aynısı şekilde yansıtmıştır. Mümkünse de böyle hoplaya zıplaya dinlenmelidir. Çok konuştum ulan buyrun;

www.youtube.com/watch?v=nleLBBasxYQ&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DnleLBBasxYQ&gl=TR

he dur bu da sözleri varmış ama olsun yazayım kendi elleriminen bilekleriminen ;

"a benim avanak arızalı, arsız gönlüm
feleğin çemberine takılıp döndün ya
arayan bulur elbet aradın buldun (pes!)
hanyayı konyayı gördün ya

ben sana ne ettim yollarımı çıkmaza bağladın
üç gün mutlu olduysam üç ömürlük ağladım
yalnız geldik yalnız gidiyoruz anladım
tokadını yiye yiye gerçeğe aydım ya

kader kahpe kader
ağlarını ördün mü
yardan yok hiç haber
yar kaldın mı öldün mü..."