bugün

ted

tamı tamına 9 sene okuduğum okul. derslere girmekten çok sanat aktivitelerinde vakit geçirmiştim, özellikle lisede. hocaları sayesinde çok iyi bir eğitim verir ve öğrencinin genellikle doğru mesleği seçmesine önayak olur bu okul. ancak şöyle bir gerçek vardır ki, ünlü olmayan mezunlarına hiçbir zaman değer vermemektedir. hocalar sizi hatırlarlar, severler, arayıp sorarlar ama idare malesef bundan acizdir. hatta öylesine acizdir ki, yapılan 75. yıl kutlamalarına mezunlar davet bile edilmemiştir. orda gecenin sunumundan söylenecek şarkılara kadar bu işi mezunların yapması gerekirken,* elinde mezun korosu gibi bir topluluk varken oraya lise korosunu çıkartıp şarkı çığırtmanın ve bunca mezunun kalbini kırmanın ne alemi vardır????

malesef hocaları dışında ted bir ticaret yuvasına dönmüştür. o allahın s.ktirettiği yerde olan kampüs ise uğursuz olarak nitelendirilmektedir ve kolej ruhuna ait hiçbir şey taşımamaktadır. o binaya taşınıldığından beri ted'in 3 öğrencisi vefat etmiş, biri de kolundan olmuştur. para kazanacağız diye kolejler sınavıyla öğrenci kabul edilmeye başlanması, öğrenci profilini zayıflatmış, dışarıya sadece parası olanların çocuklarını okutabileceği bir yer izlenimi vermeye başlamıştır. bütün bunlara rağmen türkiyenin en iyi eğitim veren kolejidir. umarım eski haline döner her şey ve ben de tekrar gönül rahatlığıyla ted'den okulum diye bahsedebilirim..
güncel Önemli Başlıklar