bugün

zürafa sokak

Belkide birileri benim gibi merak edecektir diye bu entryi tamamen bilgilendirme amaçlı yazıyorum. Bu gün yani 27 Ekim 2012 de, sokağındaki kaldırımın bile 200 yıl önce yapılmış istanbulun başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz yorgun bir arnavut kaldırımı olduğu zürafa sokağa (malum yere) giden o sokağa arkadaşlarımla girdim. Kapı güvenliği eğer yanlış anlamadıysam polisten, özel güvenliğe devredilmişti. Zira okuduğuma göre orada polis olmalıydı. Kimlik gösterdikten sonra hiçbir eşyamızı emanetçiye bırakmadan sorunsuzca içeri girdik.(Telefon, çakmak vb. normal hiçbirşey yasak değil ancak içeride fotoğraf çekmek ve her türlü silah yasak.) 20metre civarı yürüdükten sonra iki sokağa ayrılan zürafa sokağa girdik ve sokaklarını birer birer dolaştık. içeride oldukça fazla sayıda insan vardı. insan profili daha çok 50 yaş+ amcalar ve 20-25 yaş arası apaçi tiplerden oluşuyordu. Erkek ilgililer * oturup dışarıdan kızları izleyen erkekleri "hadi dolaşın beyler, duvar dibinden çekilelim" diyerek uzaklaştırıyordu. Kadınlarsa dolaşan erkeklerden beğendiklerini "birşey söyliycem, bakarmısın, lütfen bi dinlermisin" sözleriyle yanlarına çekmek istiyordu. Gez dolaş en son sıkılan iki arkadaşım utanarakta olsa kapıda anlaştıkları biri zombi suratlı diğeri kızıl saçlı iki kadınla içeri girdi. Parayı alan zombi uzaktan gördüğüm üzere iki yanağına sürerek sevincini belli etti. KDV dahil 45 lira. * kalan 2 arkadaşımla onları beklemek istemeyerek dışarı çıktık, biraz sohbet ve 15dk sonra geri geldiler ve bu macerada bitti.

kadınların bazıları gerçekten güzeldi, bazıları don giymiş nineler gibiydi ama orada bir ders aldım. her ne kadar sadece meraktan girip birşey yapmadıysamda kerhaneye gelirken o 200 yıllık arnavut kaldırımlı sokakta bir amca gördüm... siyah takkeli bir amca, ucuz bir bisikleti duvara dayamış bisikletin önündeki sepetinde bir yazı yazılıydı ancak yanına gidene kadar ne oldugunu bilmiyordum. Dikkatte etmedim ya zaten. Ağzımdan "takkeliye bak burada ne yapıyorsa artık.." sözleri çıktı. adamın yanından geçerken arkadaşım gözleriyle yazıyı işaret etti. Zina yapmamakla ilgili bir ayetti. Bu amca belki birkaç kişiyi girmekten son anda vaz geçirirm diye ayetle birlikte güvenlik kontrolünden 20 metre geride o duvar dibinde oturuyordu. Yazının ilk birkaç kelimesini okudum. Utandım...