bugün

sozluk kullanicisina yazar diyebilme kustahligi

efendim hangimizin ben buraya dostoyevski'yi unutturmaya geldim, türk edebiyatı benimle anlam kazanacak,orhan pamuk gününü görecek falan gibi iddiaları vardır ki?

aramızda böyle bir ruh hastası var mı acaba?

şu var ki, aramızda hakkıyla bir şeyler yazmaya çalışan,nitekim başaran insanlar var.
edebi değerlerinin olup olmaması başka bir konudur, bu işten anlayan insanlar eleştirebilir.

kim ne derse desin onlara saygı duymak lazım ve eğer birisi onların yazdıklarını sanat diye nitelerse de onlara yazar denmesinde bir sakınca olmamalı.*

küstah demek de başka bir tartışma konusu,onun da nedeni niçini olmalı.
ama birileri iyi niyetle,hakikaten düşünerek bir şeyler yazıyorlarsa onlara küstah demenin de anlamı yoktur.

yazmak mutlak özgürlüktür. bunu bilerek, kendine felsefe yapmış insanlara küstah denemez.
denilmemelidir. içlerinden gelirse yazarlar ve yazardırlar.

kitlelere ulaşmak birilerinin kendini ''saygın bir yazar'' olarak değerlendirmesi için iyi bir sebep olabilir. fakat yazar olmak için kimse binlerce okuyucuya sahip olmakla mükellef değil ilk aşamada. bu açıdan bakarsak zaten kimse yazar olamaz. hangi yazarın ilk kitabı best seller olmuş, hangisini milyonlarca kişi okumuş.

küstah demeden evvel, değerlendirmek; değerlendirmeden önce de saygı duymak gerek.