bugün

30 şubat

şebnem şenyener'in can yayınlarından çıkmış romanıdır. tam adı "30 şubat/bir gülme salgınının romanı"dır.

gerçeği söylemek gerekirse şebnem şenyener'i bilmem, kitabı sadece konusuna bakıp d&r'ın 5 tl'ye düşmüş can yayınları bölümünden almıştım. ve şu an düşündüğüm tek şey şu, o 5 tl'ye 2 dürüm çiğköfte yiyebilirdim, veya 2 top dondurma, veya başka bir kitap da alabilirdim elbette.

yıllardır yapmadığım bir şey yapıp bir kitabı yarım bıraktım. ama gerçekten nefret ettim kitaptan! karakterlerin isimlerinden,(afsane sahavet, elan, elif lale=kısaca ela), yazarın bas bas "ben new york'ta yaşıyorum ve new york'u yazıyorum!" dye bağırmasından, greta'nın r'leri söyleyemeyip ğ yapıp konuşmasından, elif lale sıpasının sevimsizliğinden, afsane'nin ota boka, ortalama sayfada iki kez "bahse girelim mi" demesinden, insanları iskambil kartları gibi tarif etmelerinden, yer yer rus edebiyatına özenmiş yazarın "işte böyle böyle olacaktı sevgili okur" gibi çıkışlarından, elif lale'nin hayali arkadaşı halis yaprak'a kadar her şey buram buram yapmacıklık kokuyordu, hepsinden gereksiz bir tutkuyla nefret ettim. keşke başka bir kitap alsaydım. öf.

tanım 2: yakınlarda sevmediğim birisinin doğumgünü olursa ve hediye almam gerekirse vereceğim kitaptır.