bugün

evlenmeden seks yapmanın günah oluşu

dikkat edin entrylere 'herkesi altına yatıran bir erkekle evlenmek ister misin'' gibi bir soru yok ama ''herkesin altına yatan bir kızla evlenmek ister misin'' sorusunu sadece bu başlıkta değil, bu konunun tartışıldığı her platformda görürsünüz.
islam dinine göre evlilik öncesi cinsel ilişki günahtır. bunun tartışılacak bir tarafı yok zaten. yani ben günah değildir vs. demiyorum. din dogmatiktir, sorgulamazsın. inanırsın ya da inanmazsın o ayrı ama sen o dogmatik duruma bir sebep bulmaya çalışırsan ve sebep olarak da ''herkesin altına yatmış kızla evlenmek ister misin'' diye sorarsan ben de itiraz ederim buna. sen hala erkek egemenliğinde yetişmiş bir insan bakış açısıyla bakıyor, objektif, eşitlikçi olamıyorsundur çünkü. 'türk kızı sevişmeyi bilmiyor' diyen tiplerin yüzde doksanı; ''kız erkek bir değil abi şimdi'' ile başlayan cümleler kurmuştur her seferinde, ne zaman onlarla bu tartışmalara girsem. yani demem o ki herkesin fikri kendinedir, sen günah diyorsan yapmazsın vs. ama neden günah olduğunu bana açıklamak uğruna objektif bakamayıp ana bacı karıştırıp bel altından vuracaksan ben de o entryi okurken ana bacı karıştırırım. çünkü seninle zaten bir konuyu tartışıp uzlaşamayız. dünyaya, insanlara bakışımız bambaşka belli ki. e hal böyleyken sen bana istediğini söylemiş, atıp tutmuş olursun ama ben birbirimizi anlayamayacağımızı bildiğimden boşuna nefesimi tüketmem. dolayısıyla bir yerde patlar o ve patladığı yerde ben de ana bacı düz giderim artık benim anama, bacıma, sevgilime kaşar demeye kalkan biri hakkında. biraz objektif bakabilmeniz dileğiyle...saygılar.