bugün

dikkat; vajinismus , erken boşalma riski. sonra mutsuzluktan boşanma, ya da aldatma eylemleri. bir de bunlar boşanmış kadının arkasından -dul kadınların namusundan şüphe etmek- gibi başlıklar açarlar. evet bu sözlükte bir zamanlar böyle bir başlık açıldı.
(bkz: seks yapmadan evlenmenin mallık oluşu)
dikkat edin entrylere 'herkesi altına yatıran bir erkekle evlenmek ister misin'' gibi bir soru yok ama ''herkesin altına yatan bir kızla evlenmek ister misin'' sorusunu sadece bu başlıkta değil, bu konunun tartışıldığı her platformda görürsünüz.
islam dinine göre evlilik öncesi cinsel ilişki günahtır. bunun tartışılacak bir tarafı yok zaten. yani ben günah değildir vs. demiyorum. din dogmatiktir, sorgulamazsın. inanırsın ya da inanmazsın o ayrı ama sen o dogmatik duruma bir sebep bulmaya çalışırsan ve sebep olarak da ''herkesin altına yatmış kızla evlenmek ister misin'' diye sorarsan ben de itiraz ederim buna. sen hala erkek egemenliğinde yetişmiş bir insan bakış açısıyla bakıyor, objektif, eşitlikçi olamıyorsundur çünkü. 'türk kızı sevişmeyi bilmiyor' diyen tiplerin yüzde doksanı; ''kız erkek bir değil abi şimdi'' ile başlayan cümleler kurmuştur her seferinde, ne zaman onlarla bu tartışmalara girsem. yani demem o ki herkesin fikri kendinedir, sen günah diyorsan yapmazsın vs. ama neden günah olduğunu bana açıklamak uğruna objektif bakamayıp ana bacı karıştırıp bel altından vuracaksan ben de o entryi okurken ana bacı karıştırırım. çünkü seninle zaten bir konuyu tartışıp uzlaşamayız. dünyaya, insanlara bakışımız bambaşka belli ki. e hal böyleyken sen bana istediğini söylemiş, atıp tutmuş olursun ama ben birbirimizi anlayamayacağımızı bildiğimden boşuna nefesimi tüketmem. dolayısıyla bir yerde patlar o ve patladığı yerde ben de ana bacı düz giderim artık benim anama, bacıma, sevgilime kaşar demeye kalkan biri hakkında. biraz objektif bakabilmeniz dileğiyle...saygılar.
evlenmeden olmaz diyen kişinin düşünce yapısıdır.
belediye seninle sevişmeme izin vermezse olmaz diyen kişidir bir bakıma. Ya da imam nikahı için hocanın kabul etmesi gerekir.

Ancak duruma bu şekilde bakıldığında bu şekilde anlaşılır. Zira evlilik iki kişinin ilişkilerinin geldiği boyutu anlamlandırmak isterler ve gelenekten gelen bir duyguyla bunun herkes tarafından onaylanmasını isterler. Zira evlenmeden birlikte olunduğunda çevrenin tepkisini göze almak gerekmektedir.

Ayrıca evlenmeden önce yapılan cinsel ilişkiler yangından mal kaçırmaya benzer bir nevi. Cinsel ilişki kişilerin bir birlerine duydukları aştan gelmekten de olsa her ne kadar. Hünümüzde içi boşaltılan her konu gibi içi boşaltılmış ve kişilerin anlık zevklerine alet edilen bir hal almıştır.

Kanımca günah değildir zira kim oluyor ki belediyenin bir yetkilisi de beni bu günahtan koruyor. Durum kanımca süperegodur.

Ayrıca evlenmeden olmaması taraftarıyım, zira zaten çok seviyorsan evleneceksindir ve sonunda bu durum gerçekleşecektir, acelen ne?
bir şey de sorun varsa günah olması da muhtemeldir.

bana göre sorun yok diyorsan subjektif bir karara imza attığını da kabulleneceksin. imza demişken söz, senet veya imza evlilik, ilişki gibi bir hayati bir adıma yakıştıramıp, kargo fişi ya da ıvır zıvıra layık angarya olarak görülmesi her türlü sorumluluktan kaçma isteğinin tipik bir dışa vurumudur.
günahsa günahtır. illa ince sorular ve hesaplar yapmaya kalkan ateistler cehennemin en dibine gidecektir.
Evlenince seks yapmak nedir la? Evlilikteki birliktelik seks değil sevişme olmalı.