bugün

türklerle alay ettiğini sanan tipler

Uzun yazıcam sıkılan okumasın efendim. Tanım: Sözlükte sıkça rastladığımız hain tabirinin az kaldığı aramızda yaşayan ve türk milletine karşı garezi olan tiplerdir. işin komik tarafı bu tipler öyle bir mekanizma ile saldırırlar ki gülerken ağzımız yetmez bazen. Tarihi anlatırsın hep geçmişe dönük yaşıyorsunuz der. Sorsan senin tarihinde ne var cevap veremez. Türkleri şöyle özetlemek gerekir.

Her 5 yüz yılda bir 'Türk Çağı' yaşanmıştır.

1. Asırda........... HUNLAR
6. Asırda........... GÖKTÜRKLER
11. Asırda.......... SELÇUKLULAR
16. Asırda.......... OSMANLILAR

Türk gibi güçlü deyimi vardır. Bu sözü türkler uydurmamıştır, zamanında korku saldığımız avrupada türkler geliyor diye kaçışırlardı, işte Türk gibi güçlü namımız oradan gelir. Bu sözün ırkçılıkla ya da iddiada bulunmakla alakası yoktur. Victor Hugo'nun sefilleri dahil pek çok eserinde kullandığı bir deyimdir. Baba romanının yazarı Puzo'da romanında bu deyimi kullanmıştır. Fikir üretmektense, bilgi edinilseydi, dalgası ya da eleştirisi yapılmazdı. Türklerin şu an güçsüz olduğunu sanan ahmaklar. Şu an memleketımın toprağında götünüzün üstünde rahat bir şekilde oturabiliyorsanız bu israil'in, Amerika'nın ortadoğu planlarını savaşla kazanamayacağını bilmesinden dolayıdır. Ayrıca dünyanın hürmet ettiği bir milleti diline dolayan 2 gram beyin taşıyan yavşaklara binlerce olan fakat kısa bir demet sözleri hatırlatmak gerekir.

-insanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. icabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. işte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napolyon

-Bütün milletler arasında en namuslu ve dostluk kurmada tereddüt edilmeyecek olan yalnızca Türklerdir. Henüz yabancı tesiri altında kalmamış olan bir köye gidecek olursanız; gerçek misafirperverliğin ne demek olduğunu orada görüp öğrenirsiniz. William Martin

-Irk ve millet olarak Türkler, bence geniş imparatorluklar içinde yaşayan kavimlerin en asili ve başta gelenedir. Dini, sosyal ve örfi faziletleri, tarafsız kimseler için birer takdir ve hayranlık kaynağıdır. Lamartine / Fransız Yazar, şair ve Devlet adamı.

-seceat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur. Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır. -ibn-i Hassul

-Türk, asillerin asilidir. yapma olmayan, gösterişi bulunmayan bu pek yüce asalet ona tabiatın hediyesidir. Pierre Loti

-Türklerin biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır. William Pitt (ingiliz Devlet Adamı)

-Türk, Heredottan, Tevrattan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur. Sadelik içinde görkemi, sükunet içinde ihtişamı, tahakküm kabul etmeyen bir yüreklilik, alabildiğine geniş bir fetih aşkı, sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti, bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk milletinin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür. Hammer

-Artık Türklerle savaşmam. Onlar çok cesur ve iyi insanlar. Andreas Phitiades

-On ulusun, on yiğit adamının gücü tek bir kimsede toplansa yine bir Türk’e bedel olmaz. Türklerin en çok konuştuğu şey savaştır, zaferdir. Eğlenceleri ise attır, silahtır. Türklerin doğrulukları ve namuslulukları ne kadar övülse yeridir. Charles Mcfarlene

-Dünyada, Türklerden başka hiçbir ordu bu kadar süre ayakta duramaz. Hamilton

-Türk gibi ölüme gülerek bakan bir eri başka hiçbir ulusta bulamazsınız. Yalnız ona iyi bir komutan gerektir. Mulman

-Dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye'dir. -Adolf Hitler

-Poltavada esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su, ardımda düşman ,tepemde cehennemler püsküren güneş. Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum. Fakat bugün esirim Türklerin esiriyim. Demirin ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana yaptılar esir ettiler. Yalnız ayağımda zincir yok zindanda da değilim; istediğimi yapıyorum. Fakat bu defa da şefkatin asaletin nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar alicenap bu kadar asil bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak bilsen ne kadar tatlı. -isveç kralı Şarl

Sanırım yeterli.. daha binlercesi mevcut olan türklerin hoşgörü ve saygınlığının ispatı olan sözler. Ben hiçbir milleti hedef almadan konuşuyorum. Son olarak bu tiplere Hüseyin Nihal Atsız'ın cümleleriyle kendilerine gelmelerini öneriyorum.

- insanlar mizah yapabilirler. Fakat bazı konular vardır ki asla şakaya gelmez. Orada ciddî olmak insanlık borcudur. Bayrakla alay edemezsin. Millî tarihle eğlenemezsin. Kur'ân'ı mizah konusu yapamaz, aile namusunu hiçe sayamazsın. Bunlar millî mukaddesattandır. Millî mukaddesatı olmayan millet, millet değil hayvan sürüsüdür!
güncel Önemli Başlıklar