bugün

22 haziran 2012 suriye nin türk jetini düşürmesi

Özet geçiyorum.

Abd savaş istiyor ama seçimler var.
Avrupa savaş istiyor ama ekonomik kriz var.
Türkiye'de dışarıdan seçilmişler savaş istiyor,
çünkü onları iktidara getirenlere söz verdiler.
bu söz, türkiye cumhuriyeti devletiyle hesaplaşma karşılığında,
2003'te condoleezza rice yazdığı bir makalede geçen fas'tan türkiye'ye kuzey afrika ortadoğu ve yakındoğu coğrafyasında gecikmiş hakimiyet alanı kurma projesine şekil verme görevidir.
lafı uzatmak istemiyorum.
biraz kafanız çalışıyorsa aktüel tarihi okur izlersiniz.
Hegel perspektifini öneririm.

Neyse, şimdi bilenler bilir abd, vietnam'a girmek için bahane arıyordu,
ne yaptı eski usül göstermelik bir bahane buldu taciz ateşi vs. vs.
bence türkiye'de böyle bir olayla savaşa çekiliyor.
yeri gelmişken soralım türk savaş uçağının suriye sınırları dahilinde işi ne? ...
şimdi savaş çığırtkanlığı yapan sözlükçüler gaza gelmeden önce düşünsünler.
bu bilgisayar oyunu değil, savaş, insanlar ölüyor.
daha dün 8 şehit için ayağa kalktınız.
her saldırıda kandile göstermelik baskın yapmaya benzemez bu işler.
ama umurunuzda mı gariban ölüyor,
öyle ya siktir et onları vergi verir savaşta ölürler allah'ın emri böyle...
zaten bu savaş başladığında evlere tabutlarla dönüldüğünde devlet büyüğü diye ortalıkta dolaşanlar bu işin kaderi böyle der.

neyse kısa kesiyorum.

bu savaş olacak, öyle ya da böyle bugün olmaz ise ileride, ama olacak çünkü esat iran'dan önceki sert kaya ve iran rusya esadı savunarak kendilerini savunmuş olacaklar.
malatya'daki füze ne içindi; iran, rusya füzelerinin israile saldırısını önlemek için aklıma gelmişken ekleyeyim. türk silahlı kuvvetleri bu olası savaşa 2007'ye kadar karşıydı.
ne oldu; ergenekon balyoz yakamoz ışık vs vs. davalarıyla savaş karşıtı yurtsever akil paşalar tasfiye edildi. nihayetinde kimyasalcılar geldi. bla bla okuyun araştırın.
savaş olasılığı şimdi bu tiyatroyla gündemde zorunluluğa dönüşüyor.
ama siz anlamazsınız eğer bu ülke savaşa girecekse, ve o savaşta ''allah korusun bu ülkenin evlatları ölecekse'' allah bu şehitleri savaş çığırtkanlığı yapanların evine versin. müslümanı Müslümana kırdıran hristiyan ( sizin dilinizle konuşuyorum mezhepçi köpekler )ların tezgahına yine düşün. eşekliğinize haktır bu.

neyse
bu savaş sıçrama potansiyeli yüksek bir savaş olabilir.
çünkü küresel sermaye krize girdi ve her kriz bir dönüşüm yeni bir evredir.

bekleyip göreceğiz.

ama garip bir şekilde bu savaş akp iktidarının sonu da olabilir. artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.