bugün

18 nisan 2007 malatya yayınevi baskını

kınanması gereken hadise. yanlız ben olaya farklı bi bakış açısı getirmek istiyorum. evet bu adamların yaptığı tam bir vahşet ve eğer yasalarda olsaydı idam edilmeleri gerekirdi. ancak bazı arkadaşlar burada tüm türk halkına hoşgörüsüz, tahammülsüz gibi sıfatlar yakıştırmışlar. sen nesin peki? türk değil misin? diğer yandan bu tip olaylar neden en çok bizim ülkemizde oluyor? çünkü ab uyum yasaları adı altında tüm bölücü suçların cezası ortadan kaldırıldı ve kanunların mücadele etmesi gereken kişilerle halk kendi mücadele etme yoluna gidiyor. tekrar ediyorum bu olayı tasvip etmiyorum ama gerçekler bunlar. avrupa'da bu tip bi olayla karşılaşmazsınız çünkü onlar rejimlerini, hristiyanlığı fanatikçe koruyan yasalar çıkarırlar ve haklılar da. bize kürtçe eğitim konusunda baskı yapan ab üyesi fransa ve italya'da kamu alanlarında fransızca ve italyanca dışında bir dil konuşursanız 3 yıl hapis yatabilirsiniz ama olay türkiye olunca durum değişiyo. yani sonuç olarak toparlarsak, evet bu olay vahşettir, insanlık dışıdır ama bu caniler yüzde 90 suclu ise kalan yüzde 10 vebal de ab'ye girme bahanesiyle yasalarımızı yozlaştırıp bu ülkede terörist ve misyonerlerin elini kolunu sallayarak faaliyet göstermesine neden olanlar yani bugün mecliste ceylan derisi koltukta oturduğu yerden "vah vah" diyenlerdir.