bugün

gül hastalığı

çok ağır stres ve üzüntü yaşadığım bir dönemde göğsümde para büyüklüğünde bir leke çıktı ilk önce. kırmızı ve kaşıntılı olunca sütyen isilik yaptı herhalde dedim. kendi çapımda bepanthene falan sürdüm geçmedi. solar gibi oldu, halka gibi oldu neyse efendim arkasından bronşit, sinüzit ve alerjik rinit kombosu yaptım ve günlerce iğne yedim. ikinci gününde iğnenin karnımda iki küçük lekecik çıktı. nasıl da kaşınıyor. heh dedim antibiyotikler alerji yaptı. e iğneler bitti, haplar bitti bunlar bitmedi. spor yaptığım için oluyorlar herhalde filan diye düşündüm kendi çapımda. baktım geçecek gibi değil. üstelik de yayıldıkça yayıldı. koltuk altlarımda tek tük, dizime kadar iki üç tane ve gerisi karnımla göğsümde. nasıl da tatlı kaşınıyor. allahım yarabbim onu kaşırken kendimden geçiyorum böyle. onlarca sivri sinek sokmuş gibi bir şey belki. neyse devlet hastanesinden randevuyu aldık. özele gitsek belki alerjidir test yapar, belki tahlil ister yüzlerce liraya patlar diye on gün de randevu gününü bekledik. iyice yayıldı alçak lekeler. alerji sanmaya devam et. kadın gördüğü anda gül hastalığı bu dedi. kortizon içeren bir pomat verdi, demin sürdüm daha yaktı biraz. on gün sonra yine gidecekmişim. eve gelir gelmez aldım bu sefer randevuyu. geçer inşallah bakalım. lifsiz, kesesiz, sabunsuz duş nasıl olacak göreceğiz. tabi bu sıcaklarda terlememek, sıcaklamamak üstün başarısını da göstermem gerekiyor. sıcak da yiyip içmeyecekmişim. kaynar suyla yıkanırdık o da yalan oldu. geçsin yeter ki gerisi mühim değil. o değil de adım evde güllüye çıktı sayesinde. bakalım seyri nasıl olacak merakla bekliyorum.