bugün

kasiyer müşteri diyalogları

izmir alsancak tansaş yıl 2005 daha kredi kartlarında şifre dönemi tam başlamamıştı.

kahramanımızın adı cumhuriyet. (gerçekten ismi cumhuriyet hikayenin sonunda yazacağım nasıl öğrendiğimi)

cumhuriyet hanım 1 araba alışveriş yapmıştır ve alışverişin sonunda kasaya gelmiştir.

ancak ürünleri kasaya koymuş ancak tansaş kartını kasiyere yani bana vermemiştir.

bende tansaş kart zaten toplam 10 ürüne indirim yaptığı ve bu ürünlerinde en az satılan en işe yaramaz ürünler olmasından dolayı müşterilerden tansaş kart istemezdim. olay da bu durumdan çıktı.

ben ürünleri geçirmeye başladım 7-8 ürün geçirdikten sonra cumhuriyet abla bana neden tansaş kart istemediğimi sordu.

bende aldığınız ürünler içinde tansaş kartın indirim yaptığı ürünlerden yok diyerek cevap verdim(o kadar eminim ki olmadığına bakmadım bile ürünlerine)

nerden biliyosun olmadığını dedi bende anlattım işte işe yaramaz bir kart olduğunu ve aldığı ürünlerin içinde indirimli ürün olmadığını söyledim, cumhuriyet hanım inanmadı bana ve benden daha yetkili birisini çağırmamı istedi, bende kaasa şefini çağırdım, kasa şefi ben ne dediysem aynısını dedi ancak cumhuriyet hanim kasa şefine de inanmadı ve geçirdiği ürünerin iptal edilip tansaş kart ile tekrar geçirilmesini istedi bende ürünlerin barkodlarını girerek iptal ettim ancak fiş baya bi uzadı, bu sefer bu fiş çok uzun benim kafam karışır neye kaç para verdiğimi anlamam diyerek fişin iptal edilmesini istedi. mecburen kasa şefini tekrar çağırdım anahtarı taktı fişi iptal etti.

cumhuriyet abladan tansaş kartını adım, okuttum, ürünleri geçirdim (çok şükür) şimdi sıra ödeme yapmaya geldi.

kaç para tuttuğunu hatırlamıyorum ama bana ödeme yapmak için kredi kartını verdi.

aldım kartı elimde tutuyorum, hiç bir şey yapmıyorum çünkü bana kimliğini göstermedi hemde ismi cumhuriyet daha önce hiç böyle bir isim görmedim (genelde dolandırıcılar sorunlu müşteri gibi davranırlar ve bir an evvel kasiyer bu müsteriden kurtulmak ister)

+neden kartı elinde tutuyosun?

-birşey unuttunuz onu bekliyorum.

+ne unuttum? verdim ya kartı sana.

-bu kart tek başına işe yaramaz

+ne istiyosun benden?

-kimliğinizi.

kadın arar arar kimliğini bulamaz.

+ben dolandırıcıya mı benziyorum? neden bu kadar sorun yaptın ki bu kimliği?

-ben sizi tanımıyorum bilemem kim olduğunuzu.

+ne demek istiyorsun bana dolandırıcı mı diyorsun? (hala kimliğini arıyor)

-hayır ben işimi yapıyorum. hem daha önce hiç cumhuriyet isminde birisini hiç görmemiştim.

+tamam yap aman be öfff nerde bu? ayrıca ismim cumhuriyet gurur duyuyorum ismimle.

-bana bu ismi koysalar bende duyardım.

+teşekkür ederim.( kadın biraz rahatladı.)

+(çantayı yere boşalttı en sonunda buldu kimliğini) çok şükür buldum kimliğimi al bakalım ben kimmişim.

-tamam buyrun(kontrol ettim gerçekten ismi cumhuriyet, kimliği verdim ama kredi kartı onay vermedi imit aşımı)

-kredi kartınız onay vermedi.

+nasıl olur tekrar dene.

-bakın burada limit yetersiz diyor 10 kerede çeksem vermez.

+ama yanımda o kadar para yok, ne yapcam şimdi?

-fişi iptal ederim önemli değil.

+ürünler ne olcak? burda kalsa olurmu?

-olmaz bunlar iade olarak yerlerine koyulur.

+ama bana lazım bunlar.

-o sizin probleminiz, tekrar alış veriş yaparsınız olur biter iyigünler. fiş ipta edilir cumhuriyet abla mosmor kalır.