bugün

sınıf yönetimi

hocası sayesinde öğretmenlikten nefret ettiğim ders. Gerçi zaten öğretmenlik yapmayı düşünmüyorum ama bir öğretmen nasıl olmamalıdır sorusunun cevabı , bizim dersimize giren hoca gibi olmamalıdır. Eğitim sınıfının duvarlarında bu adamın astığı bi öğretmen şöyle olmalı , böyle yapmalı diye yazıların olduğu kağıtlar olmasına rağmen bu adam ders süresince o kağıtların hiç birine uymaz , sınıfın çoğuna korku salar ve öğrencinin bir açığını bulduğu an saldırıp onu rencide ve rezil etmek için feci bir istek duyar. Dünyanın en gereksiz insanıdır , öğretmenliğin yüz karasıdır.

Kitabında geçen her bir cümleyi ezbere bilmeme rağmen bu dersten daha önce 3 defa kalmış olmam ne garip değil mi ? Ki verdiğim kağıtların başka bir hoca tarafından okunması sonucunda bu dersi ilk yılımda geçebilirdim. Ya da devam zorunluluğum olmadığı halde devamsızlıktan bırakılmış olmazdım. Zira öğretmeniniz dünyanın en şerefsiz insanlarından biriyse ve ayrıca bölüm başkanıysa sizin aleyhinize olabilecek , gerçekleşmesi çok düşük olan durumlar bir anda gerçekleşmesi en yüksek durumlar haline geliyor.