bugün

atatürk le 15 yaşında birlikte oldum

misal buna inanan aşağıdaki iddiaya inanmıyor;

--spoiler--
peygamber (53 yaşındayken) benimle 6 (yaşında) bir kızken nişanlandı. medine'ye gittik ve beni-el-haris bin hazrec'in evinde kaldık. sonra hastalandım ve saçlarım döküldü. daha sonra saçlarım (yeniden) büyüdü ve annem, um ruman, salıncakta kız arkadaşlarımla oynarken yanıma geldi. beni çağırdı, yanına gittim, bana ne yapacağını bilmiyordum. elimden yakaladı ve beni kapıda bekletti. soluğum kesilmişti, nefesim yerine geldiğinde, biraz su aldı ve yüzümle başımı bu su ile ovdu. daha sonra beni eve aldı. evde ensari bir kadın gördüm ve kadın şöyle dedi, "hayırlı olsun, allah selamet versin, iyi şanslar." daha sonra beni onlara emanet etti ve onlar beni (evlilik için) hazırladılar. hiç beklemezken sabah allah'ın elçisi bana geldi ve annem beni ona teslim etti, o esnada 9 yaşında bir kızdım.
--spoiler--

kaynağı da sahih-i buhari'nin hadis kitabı; http://hadis.ihya.org/buhari/konu/955.html

azıcık delikanlı olun lan, bu hadis yalansa bu iddia da bal gibi yalandır. kaldı ki sirozla pençeleşen bir adamdan bahsediyorsunuz.