bugün

alevilere düşman olan şakirtlere söylenecekler

her fırsatta alevilerle ilgili başlık açan, sürekli kendi kafalarında yarattığı iğrençliklerden bahseden, insan olma yolunda büyük bir engele takılmış varlıklardır. görülen derslerde nasıl ilk derste, o dersin tanımı yapılıyorsa insanlık dersinde de ilk önce insanlığın tanımı yapılır. evet tam üstüne bastın şimdi ben burda sana insanlık dersi vereceğim. insanlık; bireylere saygılı olmaktır herşeyden önce, önyargılı olmamaktır. doğma-büyüme sürecinde etraftan duymuş olduğun iğrenç bilgileri savunmamaktır, anlamak-dinlemektir. insan olmak, karşındakinin bir insan oldugunu kabul etmektir ilk önce. herşeyden önce sen gurur ve onur ne demek bileceksin,sen namus nedir bileceksin. alevilerin kabul ettiği ve benimsediği şu sözü sende benimseyeceksin 'eline beline diline sahip ol'. biz tüm bunlara sahibiz. ama sizin gibi şakirtler söz konusu olunca maalesef 'dilimize' sahip olamayabiliyoruz, kendimizi ifade etme çabasına giriyoruz affolaaaa. kim isterdiki mezhep farklılıkları olsun, insanlar birbirine düşsün? kimse istemezdi ama oldu. herkes haddini bilecek. mum diyorsunuz ya. acaba o aklınız alıyor mu böyle bişeyi? biliyorsunuz ki insan olan bunu yapmaz. biz diyormuyuz ' sünniler de boşandığı eşlerini geri almak için, karısını hocayla seviştirip tekrar evleniyorlar' diye? demeyiz efendim. bizde çok duyduk insanları böylesine karalayan şeyler ama söylemiyoruz, çünkü biliyoruz ki insan olan böyle birşey yapmaz. sen de bileceksin. bu anlamsız kin ve nefretten ve iğrençliklerden örnek vermek gerekirse:
(bkz: camiler çoğaldı diye akp yi eleştiren alevi amca)
(bkz: bayram izni yapan alevi)
(bkz: hoşlanılan kızın alevi çıkması)
(bkz: bir aleviye ben alevileri sevmiyorum demek)
(bkz: alevilerin abdest almaması)
(bkz: alevilerin yaşlandıkça çirkinleşmesi)
(bkz: alevilerin birbirini kayırması)
(bkz: alevilerin hastanelerde fişlenmesi)
çok günah alıyorsunuz, bi bismillah diyin, bi sakinleşin bi oturup çay için, yoksa eğer bi sevinçle gidin çay koyun.
edit: böylesine kötü bir günde, bu kadar şehidin acısını yaşadığımız bi günde, böyle bir başlık açmak ve tartışma yaratmak istemezdim ama herkesin bi sınırı vardır, artık sizlerde haddinizi bilin ve sınırınızı aşmayın.