bugün

19 ekim 2011 pkk çukurca saldırısı

sabah itibari ile ofise her bir kişi, "duydunuz mu n'olmuş, yazık günah, allah kahretsin" yakınmaları ile girip, 10 dakika sonra tekrar eski muhabbete dönüyor; şakalar,geyikler devam ediyoruz.

80'de anamızı babamızı yontmuşlar, onlar da korkudan apolitik çocuklar yetiştirmiş. ne olup ne bitiyor anlamıyoruz. pkk neden var, soyumuzu tüketip ülkeyi mi feth edicek, anlamıyoruz. ben anlıyorum siz anlamıyorsunuz değil, anlamıyoruz ülke olarak. bir sınır ötesi harekatın bize maliyeti ne kadar, bu silahlar kimden alınıyor, saldırıdan ne sonuç çıkıyor bilmiyoruz.

askere gitmemek için yurtdışına gitmeyi düşünen, kilo alıp yırtmayı deneyen adamlarız biz. ben de kısa dönem çıksın diye torpil yaptırmayı denemiştim, olmamıştı ama denemiştim.

oturduğumuz apartmanda bir komşuyu bilmeden yaşayan adamlarız, "24 asker şehit olmuş" denince hangi acıları hissetmemiz gerektiğini bilmeyen adamlarız, hatta öyle ki ttnet'e pkk'dan daha fazla küfür ediyoruz artık.

allah evlatları oralarda askerlik yapanlara yardım etsin, geri kalanların samimi olduğuna inanmıyorum.