bugün

anne ben aşık oldum

+ anne ben aşık oldum.
- ...
+ keşke sen de görebilseydin.
- ...
+ ama babama anlatıyorum her şeyi merak etme. eskisi gibi değiliz. sürekli soruyor o da. nedir, kimdir, ne değildir... ama unutkanlık başladı. sabahları kalkıp yürürdü ya, artık o da 2-3 günde 1'e indi. "zor geliyor kalkmak" diyor. ben sıkıyorum portakal suyunu her sabah işe gitmeden önce. o güçlü kuvvetli adamı böyle yorgun görmek... keşke yine o eski sağlığına kavuşsa da sürekli kavga edip, nasihat verse. "oğlum işten gelirken yürü karşıyaka'dan, zor geliyorsa bostanlı'da in, oradan yürü. sen de benim gibi yemeğe düşkünsün bak, göbeğine dikkat et" dese. allahtan ayça var şimdi. ısındılar bayağı birbirlerine. bazen bir bakıyorum işten çıkıp direk bize gitmiş, babamla oturuyorlar. görsen nasıl gözlerinin içi gülüyor babamın öyle zamanlarda. yemeği yedikten sonra dışarı çıkıyoruz. artık akşam yemeğini yemeden çıkmıyorum evden. illa beraber olunacak, evde o masanın etrafında yenecek yemek. eskiden kaçardım ama şimdi... seninkiler kadar olmasa da pilavı çok güzel yapıyor mesela, maharetli. söylenirken hiç görmedim. olana çare yok diyor sürekli. önemli olan bundan sonra ne yapılacağıymış.
sarışın. bembeyaz bir teni var. güneşte fazla kalınca kızarıveriyor hemen istakoz gibi. birazcık nazlı ama olsun o kadar da. açık sözlü. bazen kaptırıyor kendisini langur lungur konuşuyor, görmen lazım. öyle bir kaptırıyor ki eller, kollar, kaşlar her biri bir tarafa savruluyor. zor tutuyorum kendimi gülmemek için. bir keresinde hafif bir gülümseyivermişim... bir hafta konuşmadı benimle. sürekli babamın yanında. babam da cephe aldı mı bana... kaç yaşına gelmişler küsüyorlar, konuşmuyorlar. allah'tan armağan araya girdi de barıştık. o da bildiğin gibi, hala çapkın. gıcık oluyorum bazen...
neyse ben gideyim artık.
babam merak edecek.