bugün

türkiyedeki dikta rejimi

şu an da ülkede bulunan rejim. evet inkar edebilirsiniz sayın gözü bağlı koyunlar. istediğiniz kadar inkar edebilirsiniz ama şu an da yönetilme biçimimiz bu. başbakana yayın yasağı yetkisi veriliyorsa, başbakan kendisini protesto eden türkiye'nin belkide en başarılı çocuklarını hapse attırıyorsa, kendisine laf söz edene ana bacı gidiyorsa, yanımda olmayan bertaraf olur diyorsa, kendisini yediği zakkum köklerinden dolayı haklı bir şekilde ıslıklayan bir stadyum dolusu insanı soruşturmaya dahil ettiriyorsa, istediği kesime istediği gibi zorla bir şeyleri kabul ettiriyorsa kusura bakmayında bu adama oy verenler iyi bok yediniz. bu adamın suçu yok. almış tabi yüzde 50 oyunu. oynar istediği gibi kendi oyununu. bana verseniz bende saltanatımı getiririm bu ülkeye o kadar oyla, destekle. babanız ölse üzülmessiniz. bu adam ölse 40 gün 40 gece ağlarsınız. siz ölseniz bu adam güzel geberdiler, nüfus azaldı der. artık sen sanıyor musun ki şu an yazdığın sevdiğin sözlükte bile rahat rahat yazabileceğini. her istedikleri yere girdiler. buraya neden giremesinler. askeriye, devlet dairelerinin tamamı, polis teşkilatının tamamı, yargının tamamı, özel kurumların tamamı, medya, basın bunların elinde. yakında meclisi kapatıp kendi monarşisini de ilan eder. hiç bi sikimde diyemeyiz. dedim ya bu kadar koyunum olsa bende yapardım bunu. yok şunu da düşünmeyin zaten ben bu adamı seçtim bana bişey yapmaz. diğerlerine yapar demeyin. çünkü bu adam halkı birbirinden şöyle ayırıyor. türk, kürt, çerkez, laz, abaza, roman, zaza, çingene, alevi, ermeni, rum diye ayırıyor. benim kesimin ve kalanları diye değil. bir kurarsa diktasını o zaman sizde yanarsınız sonra haberimiz olmadı demeyin. ben söyleyeyimde sonra aklınız başınıza gelir mi bilmem ama çok başınızı duvara vurmayın.

edit: zaten en başta dediğim için " istediğiniz kadar inkar edin" diye , istediğiniz kadar beğenmeyebilirsiniz sevgili yünü bitmemiş kuzularım. zira siz beğenin beğenmeyin diye yazmadım bunu ben, belki beyninin bir yüzde bir'lik kısmını daha kullanabilip anlayabilirsin diye yazdım. anlattım. sana yol gösterdim. bu dediklerimi anlamak için einstein olmaya gerek yok güzelim benim.