bugün

entry'ler (12)

uludağ sözlük

şimdiyi bilemem, uzun zaman oldu pek girmiyorum,
kendisinin bi karşılığı olsaydı eğer, yani oturup muhabbet falan edebilme imkanım olsaydı
sanırım çok eski bir dostla karşılaşınca hissedilen burukluğu hissederdim içimde, öyle geliyor..
neden bıraktım, vazgeçtim ben de bilmiyorum tam olarak ama
hayatıma onun sayesinde çok önemli üç-beş insan girdi ya,
bu yüzden kendisine karşı bir gönül borcum olmuştur ve olacaktır her zaman..

işte gerisi de ne olursa olsun teferruattır bu yüzden benim için...

markidesade

çok fazla yıl geçti, eminim çook uzun yıllar daha geçecek ama emin olduğum belki de tek şey ondan asla vazgeçemediğim ve vazgeçemeyecek olmam. hayatıma onlarca insan girer, çıkar o hep sabittir; her zaman en değerlim, her şeyden herkesten çok sevdiğim, yanındayken en çok güldüğüm ve ağladığım, çoğu zaman konuşmak zorunda bile kalmadan sadece bakışarak anlaşabildiğim, hayatımın en güzel anılarında hep baş köşede, ondan ayrı geçirdiğim her günü eksik bir şekilde yaşadığım ve hep hep yanımda olmasını istediğim, özlemek kelimesinin benim için tam karşılığı ve kesinlikle en içten hissettiğim, hayatıma girmeden önceki zamanlara dair pek bir şey hatırlamadığım -çünkü o hayatıma girdi ve beni asıl ben yaptı-, ve kesinlikle beraber ölmek istediğim- ikimizden biri gittiğinde öteki yaşayamaz zaten öldürür büyük ihtimalle kendini-, ve artık bir günü bile ayrı geçirmek istemediğim, hayatımın aşkı.
hala yaşamamın en büyük sebebi, hep beraber olup hiç ayrılmama düşüncesi ve umudu. kelimeler gerçekten öyle boş ki şu anda senin için, anlatmazlar seni hele benim hissettiklerimi.
ben o yazdığım ama hatırlamadığım bakışını bana yapmayacağından hala eminim, ne olduğunu bilmesem de. ha o kadar iyi tanıyorum ve seviyorum seni, kelimelere seçmeme hiiç de gerek kalmadan en çıplak halimle işte.

diyonsos

e fazlaydı bu sözlüğe tabii ki gidecekti ne bekliyorduk ki yani? gönderilen ve kendi isteğiyle ne haliniz varsa görün diye bırakıp giden onlarca bu "sözlüğe" fazla gelmiş yazar gibi. ekşi semalarında da görülmemiştir daha, orda olsa ilk ben söylerim merak etmeyin-böyle de ispiyoncu bi kişiliğimdir*-
o değil de şu nicki görmeyi özledik be kuzu cidden, nooldu cover olayı da mı sarmadı coşamadın bi türlü?*
neyse burdan kendisine bir şarkı göndermek istiyorum ben şimdiki halini süpper anlatan-okursun elbette burayı bebek biliyorum ben:
(bkz: bir zamanlar fırtınalar estirirdim)

derin

valla hiçbir zaman tombik ve sevimli olmadı, onu öyle görmek istiyor bazı şahıslar ama yemezler güzelim.*

peter panzehir

gideli sadece bir ay oldu ama burnumda tütüyorsun güzel adam; yaptığım o kadar eşeklikten sonra bile sırtını dönmedin hiçbir zaman bana, üstüne tutup çıkarmaya çalıştın ne zaman düşsem o en derinlere...
bu sözlüğün bana kattığı en güzel şeysin belki de, yıllardır hiç değişmeden ve de eskimeden... seni bu kadar çok sevdiğimi hiç bilmezdim, dinlettiğin tüm şarkılar içimi daha da bir yakıyor bugünlerde... bir an önce bitse de şu mecburi esaretin* içip demlenebilsen yine benim şerefime...*

peter panzehir

çenesini tutamama gibi bir özelliği vardır.*

faati

pek bi şekerdir bu şahıs bir de hemen alınmasa her şeye keşke ama havada aşk kokusu var bugünlerde onun için, hassas biraz ehehe. aynı yaş civarında olmamıza rağmen oğlum gibi seviyorum ben bu sevimli pandayı onu da anlayabilmiş değilim. bir de şu tavlada devamlı yenmese beni sevgim daha da katlanacak ya neyse.*

uludağ sözlük

aslında en büyük sorunu yazarların çoğunun -hepsi demiyorum- bu sözlüğü gerçekten de ciddiye almamaları. ekşi sözlüğe bok atmadan önce-yeni yazar alımıyla çok değişti bayağılaştı falan filan- uludağ sözlükte yazanlara, açılan başlıklara, bunların konularına önce bir bakılmalı ondan sonra ekşiye bok atılmalıdır bence. ekşide de bir sürür abuk sabuk insan var şu anda belki ama cidden adam gibi yazan yazarlarının sayısını da azımsamak mümkün değil. bu konuda şu anda uludağ sözlüktekilerle karşılaştırma bile yapılamaz bence. önce buranın geyik yeri olduğu düşüncesinden vazgeçilip adam gibi doğru düzgün şeyler yazmaya niyetli yazarlar olursa -ki eskiden yok değildi- çok daha iyi, ve artık okunmak için girilen bir site olacaktır.

diyonsos

bir sürü gereksiz adam burda dururken gereksiz yere silinmiş, özleten yazar...

faati

can sıkıntısını paylaşmanın bile acayip güzel olduğu, sohbetine bayıldığım dünyanın en tatlı ve kesinlikle en iyi insanlarından, iyi ki tanışmışım dediğim...

duru

kaç zamandır bir şeyler yazmak istediğim ama doğru kelimeleri bulamadığım başlığın sahibi. tuhaf bir şekilde çok sevdiğim, sanki yıllardır tanışıyormuşuz, çok çok yakın arkadaşmışız ama bi şekilde şimdilik ayrılmak durumunda kalmışız da o yüzden bu kadar özlediğim biriymiş gibidir, canımdır...

duru

sözlüğe girince fark ettiğim ilk yazar.. iyi ki fark etmişim de okuyorum,merakla bekliyorum entrylerini.. entrylerinden ne kadar nitelikli olduğunu ortalama bir zekaya sahip bir insan bile anlayabilir.. iyi ki varsın şu sözlükte...