bugün

entry'ler (83)

çerkes soykırımı

151. yılı olan ve babamın çerkes olması sebebiyle her yıl hatırlayıp neler yaşadıklarını düşünüp üzüldüğüm, kabul etmeyenler olsa da bildiğiniz katliamdır. Allah rahmet eylesin atalarımıza, unutmayacağız.

özgecan aslan

Abi biz daha ne kadar korkarak yaşamaya devam edeceğiz, her yerde tedirgin davranacağız, herkese acaba bana bir şey yapar mı gözüyle bakacağız? idamsa idam, linçse linç bir çare bulun bu duruma artık. Biz bıktık bu durumdan. Yaşanacak bi hali kalmadı buranın artık. Dur desin biri, biz güvende olmak istiyoruz, korkmak istemiyoruz artık. Özgecan sadece görünen yüz Allah bilir daha neler oluyordur. Yeter be gerçekten yeter.

aşk

kaçışın olmadığı, uzaklaşmaya çalıştıkça daha çok bağlanmana sebep olan, insanın gözünü kör eden ve mantıklı düşünmesini engelleyen duygu.

bir insanla ilişkiyi kesmek için nedenler

Yalan söylemesi.

hayattaki en sıkıcı şeyler

-okul
-okul
-okul ve yine okul.

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

Deniz ya da Miraç.

sözlük yazarlarının sinirlenince yaptıkları

Duvara yumruk atarım genelde.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Oğuzhan Koç- Ayy.

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

Miraç güzel isim bence.

intihar notuna yazılacak tek cümle

Ölüyorum.

pkk lıların serbest bırakılmasından rahatsız olmak

Gayet normaldir. Şehit haberi duyunca üzülen insanların yaşadığı durumdur. Sonuçta onlar günahsız yüzlerce hatta binlerce insanı acımadan öldürdüler serbest kalmalarının bir anlamı yok.

iki kadının kavgasını ayırmaya çalışmak

dayak yemeye hazırlanmayı gerektirir. Sinirlenen kadın pek kimseyi görmez ve kim olduğuna bakmadan dalar.

sevgilinin bir süre görüşmeyelim demesi

yani diyor ki 'sıkıldım senden ben bir etrafa bakınıyım daha güzelin var mı olmadı dönerim sana geri, özledim falan derim sende inanırsın.'.

ben geri zekalıyım demenin değişik yolları

Leyla ile Mecnun'da Mecnun 'öküz yok mu öküz hah işte atım ben.' diyordu daha farklı olarak. Kullanılabilir bence.

uzun boylu olmak

Sahip olduğum özellik. Genellikle arkadaşlar arasında 'Sen topuklu ayakkabı giyme ya bu ne boy böyle.' denir bana. Sinir oluyorum ama Allah vergisi napalım.

ben size haram lokma yedirmedim diyen baba

Babam olma ihtimali yüksek olan babadır. Her zaman böyle der sağolsun ve eminim ki hep doğrudur.

aamir khan

Bollywood'un en çok kazanan oyuncusu. Müslüman Hintli çok iyi bir oyuncudur kendisi. 48 yaşındadır ve 2 oğlu 1 kızı var.

yavuz sultan selim in küpesi

Şah ismail'in çevresinde olabilmek için takmıştır.

markalarla özdeşleşmiş ünlüler

Kıvanç Tatlıtuğ-Mavi.

eski sevgilinin öldüğünü öğrenmek

Sevgiliden ilk ayrılınca ölsün de onu kimse sevmesin ona kimse dokunmasın denir ama sanırım çok acı bir olaydır. Yaşamadım hiç * ama ağlasan ağlayamazsın, mutlu olamazsın lanet bir durum. Allah yaşatmasın yaşayana da sabır versin.