bugün

entry'ler (23)

denize girerken yanındakini ıslatan mal

modası geçmiş kasabalı kafalılıların su şakası.

arabaların camlarına yazılmış yaran yazılar

arabada bebek var yazan ön cama büyük harfle " yanında da ayı var" yazılmıştı.

kadınlara hoş erkeklere boş gelen şeyler

romantik komedi filmleri
desperate house wife dizisi
avm lerde vitrine tapınma günleri
her hafta kuaförde harcanan 3 gün
bugün güzelmiyim hayatım sorusu
beni özledinmi ? beni seviyormusun sorusunun günde 5 kere soruluşu
bi süre görüşmeyelim ara verelim hayatım durumu

tayyip bıyığı

son dönem kabadayı geçinen genç dayıların modern bıyık stili.

coaching

evini avrupalı üniversite öğrencisi ile paylaşma sistemi.
avrupalı öğrenci ile nette diyalog tamamlanır , karşılanır, ağırlanır, aynısı kendisinden
beklenir.Para bulunursa seyahat gerçekleşir bedavaya kalış işlemi karşılıklı tamamlanır.

bekaret

kızların kadınlığa geçiş kapısı.

sefik bilir

şefik isimli kocası olan kadının "eşim bilir " haykırışları

türklerin lüks takıntıları

cepte lirası omayıp son model cep telefonuyla kız kesen zavallı erkekler
deisel kot alıp altına pazardan topuklu çakan süslü genç kız
evin beyinin getirdiği paraları istinyepark'ta harcayan ev annesi

rüzgar pehlivan

asıl adı "Rüzgar Bahri"
soyadı "pehlivan" olan kişi

90 lı yıllarda aşık olmak

Muhallebicide buluşan anne-babaların, kafeteryada buluşma moduna geçen çocuklarının toplamı.

rüzgar pehlivan

internette kendisi ve kendisine ait Pikap Bar isimli mekan hakkında yazılanları duyunca kanımın donduğu kişi.işte yazılanlardan örnekler.

NUMERO 1......rüzgarı merak edip pikaba gittiğimizde
küçük ve şirin dediler;pis ve gürültülü bulduk
rüzgar söylüyo dediler;hiç görmedik
eğlenilir dediler; küçücük kızlar, krolar,barın olduğu tarafta göbekli kel abiler gördük
güzel dediler, kokan, tuvaleti bile olmayan, 1 koltuk kadar sahneli,ufacık bir yer gördük,
her telden müzik dediler , her acayip türden insanla hiç eğlenemeden geldik
sabaha kadar dediler;çıkan kavgayla gece erkenden son buldu
samimi dediler;yan masadaki abilerin yılışık samimiyeti yetti
göbek atacaktık,elle tacize maruz kaldıkk

ARKADAŞŞŞLAR ....eminmisiniz biz rüzgarın işlettiği imam adanadan girince ilk soldaki öğüt sokak dedikleri yerdeki pikap bardan mı bahsediyoruz,? kim tavsiye etti bu küçücük,kötü yeri?

NUMEROOO 2-BiR DiĞERi
beyoğlunun en salak mekanı, pikap bar. kasımpaşalıların takıldığı, orta yaşlı sarışın ablaların masalarda kesik attığı ,kafayı bulanın mikrofona sarılıp şarkı diye nağralar gark olduğu,ne zaman açılıp kapanacağı belli değil bir yer . Bir de teras açıldı diye beni üst katta boktan bi yere çıkardılar, sanki aşağıdaki 20 metrekare sandviç büfesi şeklindeki küf kokan yer yetmezmiş gibi teras haaa.meraktan çıktım valla.Alt katta bara ilerleyince hamamböcekleri dansını izlemek, içerdeki leş çiftlerin biribirlerine yamulmalarını seyretmek,loş nasılsa diye arka taraflarda göbekli abilerin buralar bizim laaayyn tavırlarıyla gaylerin biribilerine kaynaşmalarına şahit olmaktan iyidir tabii oraya tırmanmak.Bence tamamen kapatıp bakkal, manav falan yapsınlar orayı, daha yararlı olur. Gerçi bu tutarsızlıkla o da zor...

NUMEROOO 3-VEEE BiR BAŞKASI
Pikap bar ve rüzgar derseniz amanın kalsın derim.2 kere ısrarla gittim ama sağır oldum.Bir kemancı 9/8 lik edayla rüzgara eşlik ediyor, birayı fazla kaçırmış solist( rüzgar oluyor kendisi) masalara ve kızlara bakıp soğuk ve sıradan şakalar yapıyor, kız aramaya gelmiş kopkopçu abiler 15- 17 arası yaşlardaki garip kızlara kesik atıyor, zifir şarkısına kanıp bu salaş, oturma odasından bozma elimin içi kadar yerde yolları düşen zavallı biz üniversiteliler ceptekilerin hepsini içmediğimiz biralara ödüyor hallerdeydik.Gecenin ilerleyen saatlerinde üst kata yavaşça çıkmaya başlayan liseli kızlarla eşleşen ağır abi tavırlı beyler üst katta sota bir yerler seçip keyiflerine bakıyorlarken biz teras dedikleri acayip yerdeki tuvaletlere tırmanmaya çalışınca ordan 2. gidişimizde kaçtık.
en son amanın iyi müzik , karışık çalıyo çoook eğleniyoruz diye bize anlatarak bitiremedikleri pikap barda bir gay abi bize "nereye yahuu canlar, rüzgar size zifiriyi çalıcak" derken sahnede avaz avaz , kulakları yırtan biri ve herkesi sağır edecek, davulun çoktan kopup gittiği,yanındaki bağırsa duyamayacağınız kadar yüksek şarkılarla ortalık inliyordu.
Kapıdan çıkarken garsonlar hesabı ödemeyen birinin kolundan çekiştirirken alt kattaki abi "yeter ulan her akşam kavga yetti be" diyordu.sokağın sonuna doooru ilerlerken garsonlar osmanlı gücüyle hesabı almış, osmanlı işi bilek gücü bahşişini koparmaya çalışıyordu.

Bu güzel anı ile bize pikap barın rezaletini, rüzgar denen pop-alaturka-rock-ayılana gazoz tarzındaki solistin bırak şarkıyı alkolden ayakta duramayan halini, nefes almaya korktuğumuz hatta sigara dumanından boğulduğumuz, biran önce bize geçirilen hesaba itiraz etmeden,rüzgarın babası olduğunu söyleyen dedeye verip kaçtığımız yegane mekanı öve öve bitiremeyiz.

Mekanmı yok kardeşim beyoğlunda .Sen istedin gitmeyi pikaba.Tutan mı vardı kolundan ,şikayet etme sağır olmuş kulaklarından,pikap denen yerden işte acilen kaçtın bebelerin cirit attığı mekandan,dostlara, gençlere, eşe,akrabaya sakın tavsiye etme emin olmadan.....ben den töööbe.

NUMEROOO 4....
biraları bol H2O kıvamlı, şişirilmiş hesaplardan geceboyu 3 kez kavga çıkan, duruma el koyan iri abilerin kapının önünü dağıtmasına birkaç kez şahit olduğumuz mekan.

içerde kulak tırmalayan yüksek ses ve adam gibi eğleniriz hevesimizi kursağımızda bırakan kendinden geçmiş çoluk çocuk tayfası da cabası.rüzgarı dinleyelim bari bu akşam diyip yüzünü bile görmediğimiz , babaanemin evinin yarısı büyüklüğünde , içerde çıkma kat tabir edilen milletin yarı beline kadar eğilerek yürüdüğü balkonda oturup, kulaklarımızı tıkayarak , aşşadakilere baktığımız avuç kadar yer.wc'ye gitmek için alkolden bayılmış tipleri atlayarak geçen kız arkadaşımın yorumu da "bu el kadar bebelerin arasında el kadar yere geldik bari dayak yemeden gidelim" demesiyle uzaklaştığımız rüzgar da pikap da eksik kalsın gecemizden bir anıdır.

annenin vitrindeki kullanılmayan bardakları

kenarı sarı yaldızlı uzun su bardakları,daha ajda model çay bardağını keşfetmemiş zamanlardan kalan ince belliler,6 lı sayı zamanla tozu alınırken azalmış 4 adet bardak, altında dantelli örtü,büfenizin incisi gibi parıldar ama dokunamaz kullanamazsınız.kullansanız ne olacak bir durum kargaşası

pikap bar ı abartmak

-ya bi bira içtik 7 tl mi?
-yaa yan taraftaki ayı bana bakıyo
-şu balkon dedikleri yere sürünerek mi çıkılıyo
-abi burası 18 yaşın altında aaaaa...
-rüzgarı gördüm yukarda bi kızlaaa adam müziği bırakmış galiba
-abi burası benim yurtodamdan da küçükmüş
-kulaklarım patladı bu müzikten, adamlar yanlış çalıyo
-hesabı ödeyin yada ödeyin....ödemezseniz....
-burası mı? pikap bar aaaa
-bi daha gelirsem ....
-sigara dumanından kör oldum abiii
-zifiriyi bu gece 8 kere dinledim siyah kusucam abi
-karneler burda mı dağıtılıyo hahahahhaaa
-şşşişşşt yan taraftaki ağır abi senin kıza taktı uzayalım

-rüzgar nerde
şu an yok
nası yani
evde
evdemi, sölemeyecekmi
yok sölemiyo artık ama onun şarkılarını dinleyebilirsin
nası
bu grup çalıyo ya işte
aaa rüzgar meşur mu oldu???
evet ne sandın
ne diyo bu yaaa daha dün sokakata çalıyodu......diyalogunu duyduk...işittik

süs bitkisi

ikide bir su verme derdinden kurtaran çiçekli kaktüsler seçiniz.

apaçi duruşu

5 tekiladan sonra kuzenimin bağlandığı frekans....kafan bidünyayken değişmez duruş şekli.

ekşi limon

taksimde bir rock mekanı....bira pahalı, bassları insanın içini fazlasıyla hoplatsa da
çalışanları kafa olan yer.tesadüfen bulduğumuz, gecemizin başlangıcını devamında iyi kurtaran
kapısında erasmus yazsa da bir tane yabancı öğrenci göremediğimiz şirin mekan

siktir git

kız arkadaşıma bakan cadde ayılarına içimden salladığım naciz söz.

mangal keyfi

istanbula uğrayıp da gece tamam olmayan dürümcüsü.
özellikle ciğer dürümü harika

efes extra

dostlarla ortamlarda ilk tercih sebebimiz.arasıra içine bir kesme şeker de attığımız olmuştur.
işe yarar alkolün kana temas ediş sürecini kısaltır .

bir şehri terketmek

ben bu şehri seni çıkardıktan sonra yakarım....istanbuldaki sevgiliye söyledikten sonra kaçılacak ilk söz.