bugün

entry'ler (33)

melo nun fener e çüküyle gol atması

volkanın kıçıyla kurtarmasına verilebilecek en güzel cevaptır.

sözlük yazarlarının itirafları

çok kötü bir şey yaptım.

üniversiteye gidip hiç seks yapmamış insan

anca bir liseliden beklenebilir üniversite = seks önermesi ya da üzerinde hala liseli abazalığı bulunan bir sivilceli üniversiteliden. ben de üniversitede seks yapmadım. sevgilin yanındadır, kız yoktur, olan kızlar da çirkindir, dindarsındır... gibi saçma nedenler sıçacak olan olursa da sevgilimle aramda şehirler var, güzel kız cenneti izmir'de okuyorum, ateistim. ve tamamen benim isteğimle olmadı. kız vardı, mekan vardı, deneyip kanıtlayan vardı. yani neymiş sevgili sivilceli abaza? insanların sürekli seks yapmaları gerekmiyormuş. kadınlar cinsel obje dışında şeyler de olabiliyormuş, arkadaş gibi, kardeş gibi, sevgili gibi... üniversitede de sadece seks yapılmıyormuş. ve neymiş sevgili şakirt? ateistler zina makinesi değilmiş.

üniversitede seks dersi bitti. umarım bundan sonra gözüm görmez sizin gibileri. şimdi siktirin gidin.

uludağ sözlük gece tayfası

sabah olduğunda gördüğüm tayfa.

edit: o değil de saat hangi ara 5 oldu lan?!

isimden kazanan aktörler

rocco siffredi.

survivor yarışmacılarının nereye sıçtığı sorunsalı

(bkz: ünlüler sıçıyor mu ki lan)

sözlük yazarlarının itirafları

az önce köpekler havlıyordu. e bu itiraf değil ki demeyin hemen bekleyin. toplam 5-6 köpek falan vardı dışarıda. sonra bir tane küçük köpek bağırmaya başladı. evet havlamadı bağırdı. kuyruğu koparılmış gibi mi desem, bacakları kırılmış gibi mi desem bayağı acı çektiği anlaşılıyordu bağırmasından. pencereden baktım. büyük köpekler hemen uzaklaştı hepsi ayrı bir yere dağıldı. küçük köpek bağırmaya devam ediyordu. tamamını göremedim ama yatıyordu sanırım. oturup ağlamaya başladım. cidden ağladım. n'aptınız lan dedim. ben sizden umutluydum. siz de iyice insanlaştınız.

fenerbahçe bu saatten sonra şampiyonluğu vermez

saat deyince 20.45 geldi aklıma.*

annelerin dağınık oda hakkındaki yorumları

it bağlasan durmazın evrensel olduğunu düşünüyorum.

if i link the dog it doesn't stop here. ing.

verknüpfe ich den hund hört hier nicht auf. alm.

buraya it bağlasam durmaz. tür.

je lier le chien ne s'arrête pas là. fr.

hodo hundade gundade bundade. afr. bir kab.

kapitalizm

kapitalizm genelde uç nokta denilen komünizmden daha uç noktadır.

zenginin fakirin, açın şişmanın, çamurdan evlerin lüks malikanelerin olması ve kimsenin rahatsız olmadan, utanmadan buna merkez demesidir.

bir çubuk varsa bunun iki boklu ucunun iki ucundan biridir kapitalizm.

diğer altısından sıkılıp alacağınız yedinci converse'inizi denerken dışarıdaki yalın ayak çocuğun size bakan gözlerindeki meraktır.

katarakt ameliyatı olmak için para kazanmaya çalışan yaşlı adamın patronunun sevgilisine aldığı tek taştır.

okula aidatını ödemedi diye, bir sürü çocuğun mahrum bırakıldığı klimalı sınıftır.

dilencinin dilenmek için oturduğu taşa işeyen köpeğin evdeki rahat minderidir.

akşam evde karısı çocuğu yemek beklerken, bir adamın önünde saygıyla, dimdik durmak zorunda olduğu başka bir adama götürdüğü ıstakozdur.

fabrikadan sebepsiz yere çıkarıldığınızda hakkınızı aramak için yaptığınız eylemi engelleyen polisin biber gazıdır.

bir kadın iğrenç adamlara pazarlandığında, kadından akan gözyaşı, patronun cebine giren dolarlardır.

siz karlı havada donarak karşıdan kaşıya geçmeye çalışırken durmayı hiç düşünmeyen şoförlerin sürdüğü sıcak otomobildir.

evi olmayan adamın yeni doğan bebeğini sırılsıklam eden yağmurdur.

fakir insanlara, bakamıyorsan çocuk yapma diyen zenginin pişkinliğidir.

arkadan asla ağlamayan, paylaşılmak yerine doyulmuş olsa da sonuna kadar yenilen yemektir.

ülkeyi yönetmek için verdiğin, daha sonra ülke yönetmek yerine boş boş oturduğunda yüze katladığın paradır.

saati göstermesi için aldığın saatin çevresine dizilen, saati görmeni engelleyen pırlantadır.

işinden atılmak istemeyen, ailesinin karnını zar zor doyuran adamın işvereninin iki dudağının arasından çıkan kaderdir.

zenginlerin tanrı, fakirlerin kul olduğu, kazananın çok keyif aldığı, kaybedenin artık sıkıldığı, asırlardır bitmek bilmeyen bir tanrıcılık oyunudur kapitalizm.

oyunun sonu zaten belli. kaybedenin artık oyunu toplaması gerek.

adana

havanın bir gün kıç terletici, bir gün göt dondurucu olduğu memlekettir.

ahirette günahlarla sevapların eşit çıkması

+ beyefendi bir sorun var. sevap-günah sayınız eşit çıktı.
- sktir lan.
+ halloldu tamam.

seçim barajını aşması imkansız partilere oy atmak

barajı aşmıyor diye atmayanlar atsa aslında bu partinin de seçim barajını aşması muhtemeldir. atmamak saçmalaktır yani.**

devrimden sonra

öyle günler yaşıyoruz ki bırak devrimi sonrasını, filmin vizyona girmesi bile hayal gibi geliyor bana.

ğ

bu harfle başlayan özel isimler mevcuttur. (bkz: nüfus memuru)

cinsel ilişki teklifini reddeden erkek

sanırım yalnızca türkiye'de garip karşılanan olayın başkahramanı olan erkek. istemeyebilir. cinselliği fazla istemek bir insanın fazla erkek olduğu anlamına gelmez.

tecavüze uğrayan tavugun resmini mozaiklemek

vakti zamanında* isim vermek gibi olmasın vatan gazetesinde gördüğüm ilginç olay. hürriyetin de yaptığını öğrenince bir yasası mı var lan acaba diye düşündürür insanı.

erkek montu ve bayan montu arasındaki farklar

boyutları farklı olsa da soğuk havada ikisi de bayanın üstündedir.*

chuck palahniuk

the first rule of fight club is don't talk about fight club.

the second rule of fight club is don't talk about fight club.

kurallarının beynime kazınmasına sebep olan yazar.

kapitalizm

köleliğin isim değiştirmiş halidir. ha bir de köleler sahipleri tarafından doyurulmaz, sahiplerinin verdiği parayla yemek aramak zorundadırlar.