bugün

beyoğlu bölgesindeki cami eksikliğini giderecek proje. cenevizlilerden kalma afedersin sik gibi kule ne işimize yarıyor ki?
galata kulesi altında entel rezillik gibi olayları önleyecek hayırlı girişim.
gericilerin yeterince cesaretleri olsa yeltenebilecekleri bir iş aslında.

ben merak ediyorum, sultaahmet camii'ni yıkıp yerine halk kütüphanesi yapsak nasıl olur?
nasıl? hiç hoş gelmiyor kulağa değil mi? bir ateist olarak ben dahi bu caminin yıkılmasını istemem. çünkü dinler de birer tarihsel olgudur, dinleri simgeleyen tarihsel simgeler de korunmalıdır.

ben böyle düşünebilirken senin galata kulesi'yle alıp veremediğin nasıl açıklanabilir?
elbette dinci zihniyetin asla tatmin olmayacak, "fetihçi" özelliğiyle.
hbbia'nin kalıntılarındandır gibime geldi.
yapılması gerekseydi yada yapılabilseydi yada uygun olsaydı ecdad aynı gün(1453) yapardı merak buyurulmasın.

(bkz: ayasofya camii)

birde şu vardırki:
(bkz: kule kuledir)
Bitisigine cami insa edip kule de minare olarak kullanilsin. Nasil fikir ama?
ancak gereksiz gereksiz şeyleri kendine dert edinenlerin kafasını meşgul eden kimsenin gündeminde olmayan hede.
istanbullunun yarısı bunu istiyor demektir kabaca. yıkın, yapın, kılın namazınızı. suriye ile savaş çıkabilir. ne me lazım ölebilirsiniz de. daha yapacak çok iş vardı demeyin. diğer camileri de sığınak olarak kullanırsınız. çok lazım olur.
insanlar içkinin dibine vurur bunlar gericiliğin dibine vuruyor resmen. O kuleyi de götlerine soksunlar o zaman.
insanlar içkinin dibine vurur bunlar gericiliğin dibine vuruyor resmen. O kuleyi de götlerine soksunlar o zaman.
senin amına korum, denilesi durumdur. *
mantıklı bir eylem değildir. aslında yıkmayı düşünenleri, uçaktan tam galata kulesi'nin üstünde, oturmak için kullandıkları organlarının sivri yerine denk gelecek şekilde atmak gerekir.
gavur yaptı diye gurur yapıyorsun, zora düştümü gavura koşuyorsu,n kusura bakmayın ama böyle mantığı sikertirler.

(bkz: rabbim cleveland dedi)
güncel Önemli Başlıklar