bugün

abdest almış olmaları.
müslüman olmaları.
ahiret korkusu yaşamaları.
Şu devirde ihale almak için gidenler çoktur.
kimler var diye bakılası topluluk desek ayıp etmiş olmayız zaar.
Namaz kilmalari.
erkek olmaları.
genel itibariyle korkudan kaçıyor oluşları. Ben bundan ibaret olamam. Ben iki kol iki bacak bi gövde bi baş ve taşaktan ibaret olamam. Öldükten sonra yok olamam. Bu düşünceler insanı çıldırtır. Sevdiği birinide kaybedince intiharın eşiğine gelirsin. Sonra kendini inandırırsın. Öldükten sonra hayat var ve kendini rahatlatırsın. Rahatlamak iyidir var ya da yok en azından kafan rahatlar düşünmezsin fazla. Öldükten sonra hepimiz böceklere yem olacağız. En azından inanarak kendimizi rahatlatmada sakınca yok.
Sozum meclisten sadece, cocukken teravih namazina gidenlere.*

Evden camiiye diye cikmak.
2 ayakları 2 kolları, 1 kalpleri ve 1 beyinleri vardır. hayatını dolu dolu yaşamak derken, orda burda içip sızmak mı, sabahlara kadar eğlenmek mi onu çözemedim. camiye giden adamların 24 saat camiye gidiyor, bunun içinde hayatlarını yaşamıyor olmalarını düşünmek komiktir. 5 vakit namazı ele alırsak 20 dk dersek her bir vakte, 2 saati bile almaz bir insanın süresinden. kalan 22 saatte bilim ve kültürel gelişimi artırmak yeter de artardır. bir inanışa saldırayım, böylesine saçma şeyler üreteyim derken, çağdaşlıktan ve ilericikten bahsetmek abesle iştigaldir.
dindar olmaları.
camiye giden insanların ortak özellikleri en başta allah a inanmış olmaları.

yaşadığı ve inandığı doğrultuda islamın şartlarından biri olan farz ibadetlerinden birini uygulamasıdır. her inanan insan ya camiye gidip cemaat ile birlikte kılarak. yada evinde kılarak icra eder.
Camiye gidiyor olmaları.
Genç iken işin var,yaşlıyken çişin var. Ne zaman geldin de bilelim özelliklerini?
Abdestli olmaları,abdest alacak olmaları.
Abdestli ise yellenmemeye çaba göstermeleri.
aynı yere gitmiş olmaları. sebepler farklılık gösterebilir.
düzenli gidiyorsa mutlaka mesh giyiyordur.
imamın arkasında namaz kılmaları.
"camiye giden dolu dolu yaşamıyor ama bara meyhaneye giden adam dolu dolu yaşıyor" sanrısına sahip tiplerin anlamasının mümkün olmadığı. bu tiplere dikkat edin, sadece müslümanlara, camiye gidenlere sataşırlar. bir tanesi de çıkıp kiliseye gidene laf etmez.
çoğunluğunun cumadan cumaya camiyi hatırlıyor olmaları Türkiye'deki en belirgin özelliklerindendir.