bugün

entry'ler (39)

din mi cahil yapar cahil mi dindar olur sorunsalı

bilsin ki insan için kendi çalışmasından başka bir şey yoktur. (necm -39) diyen din mi ben sana ihtiyacın olanı veriyorum sen sadece namaz kıl, kuran öğren başka bir şey yapma diyor ?

yoksa

şüphesiz allah katında canlıların en kötüsü, düşünmeyen sağırlar ve dilsizlerdir. (enfal 22) diyen din mi insanlara sorgulama diyor ?

bukec

dindar ve ahlaklı olduğunu düşündüğünüz ilk kişi ben değilimdir umarım. zira bu hem sizde hem de dindarlarda problem olduğunu gösterir.

bukec

veled ler nasıl olmuşlarsa olsunlar anne ve babalarının yaptıklarından sorumlu tutulamazlar. bu dinen de böyledir sanırım ahlaklı ateistler de aynı şeyi düşünüyordur.

bukec

hoş bulduk. keşke gelmeseymiş sözünüzden sizin gibi düşünmeyen insanların fikirlerine pek tahammül edemeyip fişleyerek kişiyi ve diğer kişileri baskı altına almaya çalıştığınız izlenimi aldım. Yanlış mı yaptım ?

alpay özgür

kazanmasına kesin gözüyle bakabileceğiniz belediye başkan adayıdır.

alpay özgür

slogan ve afiş fikirlerinin kendisine ait olması gerekmiyor kardeşim iyi işler yapmak için doğru insanlarla çalışması gerekiyor ki afişlerden gördüğümüz kadarıyla bu konuda başarılı. tebrikler

olası kürdistan devleti için başkent önerileri

kör olası tip insan sorusu.

olası kürdistan devleti için başkent önerileri

ölesi fitneci insanların bahsi geçen kavramı normalleştirmek için sordukları soru.

artık akp lilerin bile erdoğan dan illallah etmesi

erdoğan ın düşünüp kendine çeki düzen vermesi gereken bir gerçektir.

başbakanın anlaması gereken 3 mesele

1) Bir insan kendisini baskı altında hissediyorsa ya da kendi yaşam tarzına müdahale edildiğini düşünüyorsa, sizin ben baskı yapmıyorum yada müdahale etmiyorum demenizin hükmü yoktur. Zira bunlar tamamen algı boyutunda olan konulardır. Yıllardır devam eden başörtüsü problemi konusunda da size baskı yapanlar aslında baskı yapmadıklarını düşünüyorlardı.
2) "muhafazakar demokrat bir iktidar olarak müdahil olmak durumundayız. Kimse bunu özel hayata müdahale olarak yorumlanmasın. Ha yorumlayanlar varsa buyursunlar yorumlasınlar. Ama biz böyle manen bir sorumluluğun altına giremeyiz." demek meydan okumaktır. Kime ? senin gibi düşünmeyenlere ya da inanmayanlara. Bu tarz yönetim toplumu gerer. Uzun vadede fayda değil zarar verir. Devlet manevi sorumluluklarınızı yerine getirmekle yükümlü olduğunuz bir kurum değildir. Peygamber efendimizin hayatını biraz okumakta fayda var.
3)Devir ikna devridir. Kimseye zorla bir şey kabul ettiremezsiniz. içerisinde "nefret ettirmeyiniz sevdiriniz." ifadesi geçen hadisi okuyup üzerinde düşünmek lazım ne anlatmak isteniyor diye.

en iyi filmler

Şeytanın Avukatı.

bok un açılımı

büzük organının kusuntusu.

türkiye nin en sahtekar kişisi

yeterince iyiyse bu sorunun cevabını bulmak mümkün değildir.

özgürlük başını kapamak değildir

cümlesi kendi içinde çelişen bir cümledir. zira, cümle özgürlük kelimesi ile başlayıp, bir başkasının yaşam tarzına müdahale eden bir yargı ile sonlanmaktadır.

seçim barajından elektrik üretmek

sadece türkiye'de kullanılan alternatif enerji kaynağı.

farklı dil ve lehçelerde eğitim yapmak

Rağbet görürse ne olacağı konusu düşünülmüş müdür acaba ?

farklı dil ve lehçelerde eğitim yapmak

son açıklanan pakette özel okullarda yapılmasına imkan verilen hak. Peki bu hak mıdır ?

farla karışık yağmur

Gece, yağışlı bir havada yolu görmenizi engelleyen yağmur türü.

atatürk chp ve din

ülkemizde halkı bölmek amaçlı kullanılan argümanlardan üçü.
Örnek : CHP' liysen dindar olamazsın.
Sonuç : Ülke'de bir araya gelemeyen iki topluluk.
Nihai Sonuç : Kavgalardan, karmaşadan asıl yapması gerekenleri yapamayan bir ülke.
Bu kime yarar ? Arkasında kim var ? Onun arkasında kim var ?

din

Allah indinde olanı islam'dır.