bugün

allah a inanmayan ve dinin güzel ahlakının yaygınlaşmasına mani olan ateistlerin kuran da belirtildiği üzere cehennemin yedinci katında, zebanilerin ateşi sürekli harlamasıyla mütemadiyen yanacak olması ve cehennem azabını yaşayacak olmalarıdır.
http://galeri.uludagsozlu...C5%9Fini-tadacakt%C4%B1r/
her ateist değil, ateist olarak kalan önermesi daha doğru olacaktır. birgün fikirlerinin değişmesi ihtimali vardır. örnekleri çoktur.

(bkz: antony flew)
bu inançlıların avuntusudur. ben de öyle biliyorum dini bütün bir insan olarak. inanmayan insan, allah tarafından mühürlenmiş insandır. allah kimseye sevdiğimiz insanlara kalp gözünü kapattırmasın. tek temennim o. öbür türlü diğer insan buna inanmıyor ki. çok tuhaf değil mi kendi kendimize telaşlanıyor. boyle cümleler kuruyoruz.
şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayasızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar. O, düşünüp tutasınız diye size öğüt veriyor.
yalnızca ateistlere özel bir durum değildir.dinin buyruklarını yerine getirmeyen,doğru ve istenilen şekilde davranmayan her bireyin başına gelecek olaydır.
(bkz: where is the inanç özgürlüğü)
o ateş sadece ateist için değil. elbette cehennem sebepsiz de değil.
ateistlerin metafizik alem konusunda herhangi bir inancı olmadığından. kendilerine gusül abdesti alıyor musun demek gibi birşeydir. adamda ahiret bilinci yokken seni ciddiye almayacaktır. sen de onu ciddiye almamalısın.

(bkz: allahın vaadi haktır)
ahlaklı olmanın dinle alakası yoktur , ahlak kişinin kendisinde biter dinde bunu pekiştirir ve ahlaklı davranışı ilahi olarak över.

memlekette çok pislik vardır sabah akşam yatıp kalkıp binbir yetimin hakkını yiyen , bu tip durumda olmaktansa ataist olmayı tercih ederdim , bölesine iki yüzlü müslüman sabahtan akşama yatmış kalkmış ne ifade eder.
bitmedi hangi müslüman ki 5 dakka içinde bizi arar ise ateist ' in ateşine 5 odun atma hakkına mashar olacaktır .

o ateist 'in derdi , seni niye gerer hiç anlamam ..
yanlız cennet yoksa ve o huriler götüne kaçarsa cümle ateistler götüyle güler.
kaçınılmaz gerçektir.
dindarların avuntusudur. cehennem var diye göt korkusu yaşayanların sanrısıdır.
(bkz: imansızı cehennemle korkutan komik kişi)
(bkz: allah la konuştum haberler iyi)
(bkz: müslümanların allah vekilliği yapması)