bugün

entry'ler (65)

meral isimli kızların ortak özellikleri

Yedikleri haltı yavuz isimli yancısı toparlamaya çalışır.

24 aralık 2020 ankara kar yağışı

https://twitter.com/emin_.../1341993817013178368?s=19

Bu kar yağışında trafik kilitleniyorsa, 15-20 cm yağdığında kimse evden çıkamaz herhalde.

Ankara büyükşehir belediyesi yine sınıfta kaldı. Mansur başkan popülizm kasmak yerine işine odaklanmalı.

eski chp mi yeni chp mi daha iyi anketi

Chp'nin iyisi mi olur amk? Atatürk'ün nutukta bahsettiği dahili bedhahları hatırlatmakta fayda hörüyorum.

türkçe ezan diye direten chpli

Ben senin rakıya ne kadar su katacağına karışıyor muyum deyyus? Sen kimsin de benim ibadetimin şekline karışmak hakkı görüyorsun kendinde?

isteyen açar mealini okur, isteyen orijinalini okur. Bu kimseyi ilgilendirmez. Buna karışan kim olursa milletin tokadını yer. O tokat her zaman sandıkta olmaz.

counter strike global offensive

https://youtu.be/fxR3mus_sQM

Şu elemana bi el atalım.

counter strike global offensive

https://youtu.be/21EfSkEopAc

Hileye çözüm bulanamayan oyun. Çözüm bulunamamasında valve’nin katkısı byük.

okumuş yobaz

Dünyada yepyeni bir insan türü;
Üredi gün be gün, oldu bir sürü.
Künyesinden belli, meşreb kültürü
Göbek adı: çağdaş, adı: madrabaz;
Bir de soyadı var: OKUMUŞ YOBAZ !

Viskisi elinde, aklı belinde,
Doğmuş anasından, cambaz telinde,
Adâlet.. Müsâvat... Hep tekelinde;
Diploması dersen; cehline cevaz;
Câhilden beterdir, OKUMUŞ YOBAZ !

Eline saz versen, tutar tersine;
Bayılır soprano, tenor sesine.
Senfoniler var ya.. Gayrı nesine ?
Kütük yontulmakla, kereste olmaz,
Bunun isbatıdır, OKUMUŞ YOBAZ !

Bağdaş kurmak için, ikbâl postuna;
Postal yalamakta, yoktur üstüne.
Tapar aynalarda, kendi büstüne;
Midesi geniştir, zillete doymaz;
Ne yese hazmeder, OKUMUŞ YOBAZ!

Herkesten fazladır (!), ondaki îman;
Altı gün toz duman, cuma müslüman.
Evde göstermelik, tozlu bir Kur'ân;
Ne var ki; haline, bir kere bakmaz;
Bir de fetvâ (!) verir, OKUMUŞ YOBAZ!

Para pul zengini.. Hayâ fakiri;
Bilmem nasıl paklar, toprak bu kiri?
işte.. Böylesine zavallı biri;
Davul gümbür gümbür, lâkin uyanmaz,
Gâfil kere gâfil, OKUMUŞ YOBAZ !

Dizelerinden oluşan şiir.

volkan babacan

2016 Fransayı sonuna kadar hak eden kaleci.en zor dönemde milli formayı yüzüstü bırakıp kaçanlara inat kaldı ve büyük bir iş yaptı.şimdi fransada forma onun hakkı, zoru görünce kaçanın değil.

Bir takımın taraftarı olmak insanın karakterini bu kadar etkilememeli.adam adice, yüzsüzce maça 15dk kala maçı terketti.hala volkan demirel geçsin diyenler var.çok net karaktersizlik.

gökhan gönül ün dopingli çıkması

Adam kanser tedavisi gördü 6 ay, dopingli madde çıkmadı.bu 2 ay kaburga tedavisi görmüş de ondan çıkmış.süsleyin süsleyebildiğiniz kadar şerefsizliğinizi.şike var ama sahaya yansımadılar, kaburga tedavisi filan...

Aslında yarış eşit şekilde devam ediyor.çoğu takım şerefli olmanın verdiği güçle mücadele ederken, bazı takımlarda şeref eksikliğinin yerini dopingle şikeyle ikame ediyor.

Ceza almayacak futbolcunun yaşadığı doping şoku.doping var ama sahaya yansımadı.

deniz gezmiş

Adam kaçıran, banka soyan, devletin kolluk kuvvetiyle silahlı çatışmaya giren, chpnin oylarıyla asılan, yıllar sonra chpli vekillerin yalandan andığı ve asılan terörist.

Bir de güzellemeler yazmışlar.yok amerikalıyı bırakmış, yok bankadan çaldığı-soyduğu paraları dağıtmış...
Bu ülkede göte göt diyen çok az insan kalmış.selahattin demirtaş barış elçisi, deniz gezmiş iyilik meleği, pkk-ydgh-ypg-pyd arkadaş, polise molotof atan ekmek almaya giden masum çocuk...

Hepsi aynı ideolojinin farklı kumaştaki müsveddesi.

Edit: bir yazar savunduğu fikir demiş.allah aşkına birisi bana savunduğu bir fikir söylesin.bu adamı bu kadar idol yapan nedir.yazın ortasında o kabanı giydirecek ne var allah aşkına.

burak yılmaz ın beijing guoan a transferi

Satılan (bkz: mal) geri alınmaz.

koray avcı vs neşet ertaş

Sadece uğur ışılak kafalıların yapacağı versus.

Neşet ertaş kendi alanında bir numaradır.

kuran kursunda çocuklara tecavüz

Çağdaş yaşam dernekleri ve add'lerde her gün olan durum.hem fiili hem fikri olarak.

Bir suç, bir kusur; bir düşünceye ait insanlar tarafından işlendiğinde hata o o insanın inandığı düşüncenin değildir.

sen bu işi islama isnat edersen, başkasına da "laik sistemin zararları." deme hakkı düşer.

gs yarıştan kopmasın tiyatrosu

Belli ki birilerini ateş şimdiden bastı.para komidinin üstünde.

sanatçı denince akla gelen ilk insan

(bkz: Neşet ertaş)

Geçmiş dönemlerde köroğlu, karacaoğlan, aşık veysel, dadaloğlu gibi saz-söz ustaları ne ise neşet ertaş da günümüzde odur.

sözlük yazarlarının kitap tavsiyeleri

Piç güveysinden hallice* sami hazinses

Çok beğenerek okuduğum bir kitaptı kendisi.

tükenmez davayı bana mı verdin

Nahnü gasemna'da nade taksimde Mevla
Perişan kısmeti bana mı verdin
Aleme gösterdin zevki ile sefa
Tükenmez davayı bana mı verdin

Bilmem ne tecelli bilmem ne hikmet
Aleme gösterdin daneyi kısmet
Yeter gayrı felek çektiğim zahmet
Derd ile mihneti bana mı verdin

Keskinli hacı taşan türküsü.

Tufan altaş güzel yorumlamış.

https://youtu.be/3tgwVNr-5O8

Ulusözlük sanki biraz türküye türkücüye dargın gibi.hadi hacı taşanı filan geçtim de neşet ertaş da unutulmuş.

18 kasım 2015 hamza hamzaoğlu nun kovulması

sabri reyizin kadro dışı kalmasıyla devam edecek süreç.

fransız polisini kınıyorum

Muhtemelen fransadaki halk patlama yerine gelen polise kaldırım taşıyla saldırmamıştır.o sebeple de beklenen tepkilerin hiçbiri olmamıştır.

akdeniz üniversitesinde hocaya yapılan saygısızlık

Adice, kendini beğenmişce yapılmıştır.

Sizin savunduğunuz hak yerin dibine batsın.siz kimsenin hakkını savunmayın.bir tacizciyi ifşa ederken, diğer insanların hakkını ihlal edip ama ben hak savunuyorum demeye ordaki kimsenin hakkı yok.

hakkın sınırlarını bilmeden hak aranmaz.