bugün

Ben kiliyorum ula namaz? Benim diyenden daha cok. Turkce ezana gucum yetmiyor belki.

Ancak namazi Turkce kiliyorum, arada unutup arapcaya donuyorum tabii. Usaklikta oyle ogretilmis cunku, ill arapcasi akla geliyor.

Ben ne ediyorum? Pes mi? Olmaz!

Turk dilini, kulturunu, soyunu iye (anlamayan arapsever icin iye->ait) oldugu yere tasimaliyiz. Ve bu iyeligin-uyeligin icinde ne arapcaya, be persceye yer var.
görsel
Türkiye cumhuriyeti sınırlarında kendi dilinde ibadet etmek istyordur.
bilmediği dilin amelesi olmaktan iyidir. ne belli mevlüt diye dinlediklerinizin arapça bir kırmızı başlıklı kız hikayesi olmadığı. laf.
Ben senin rakıya ne kadar su katacağına karışıyor muyum deyyus? Sen kimsin de benim ibadetimin şekline karışmak hakkı görüyorsun kendinde?

isteyen açar mealini okur, isteyen orijinalini okur. Bu kimseyi ilgilendirmez. Buna karışan kim olursa milletin tokadını yer. O tokat her zaman sandıkta olmaz.
iki gün sonra rap'e çevirirler.
"Gel gel gel , namaza gel, namazdakiler çok müminler"
asırlardır arapça okunan ezanın türkçe okunmasını isteyen komik tiplerden biridir.
hem müslüman olmayacaksın, hem islam’a düşman olacaksın hem de benim ibadetime musallat olup kafana göre dilini değiştireceksin denilesi tiplerdir.
Senki ezan türkçe okunsa camiye gidip namaz kılacak pezevenk.
Ak partililer ezanın Türkçesini yazın buraya görelim.
Google amcadan bakana cennete girmek nasip olmasın.
olması gerekendir. ezan türkçe okunur mu ya kafirler diyen kaç müslüman ezanın çevirisini yapabilir soruyorum
arduvan düşmanları.
Akp ne kadar kötü olsa da bu kafayla asla iktidar olamayacak chplidir.
Allah arapça dışında dil kabul etmiyorsa sahici değildir ve olamaz da.

Türkçe de Olabilir ama orijinali daha uygun deniyorsa bu mantıklı, yoğun islami kültür altında yetiştiğimiz için sanki o mistisism dağılıyor gibi arapça olmayınca. inisiyatif bende olsa türkçe ibadet yaptırmam mesela.

Ve fakat karşı çıkanların amacı farklı, geçenlerde biri baklayı çıkarttı zaten;

Türkçe okursanız mazallah kafanızda soru işaretleri falan oluşur aman.
güncel Önemli Başlıklar