bugün

sevdiği entry'ler

zamanında yapılamamış bir şeyin içe dert olması

Keşke yapsaymışım dedirtir. Ama belki yaptıktan sonra da keşke, keşke yapmasaydım denilebilir. Neyin ne olduğu belli değildir hiçbir zaman. Eğer gerçekten istiyor olsaydık yapardık. Demek ki tam anlamıyla istememişiz. çok olmak uğruna az da olabilir insan, işte bu an da bu tür durumlardan birisidir.

sevmek

Üstünden yıllar geçse de her sene olduğu gibi doğum gününü göğe bakarak kutlamaktır. Aslında sevmek fazlasıyla iyi veya kötü pişmanlık barındırır bazen içinde. Gene de olsun bee… Unutmadım, unutulmuyor… iyi ki doğdun, iyi ki varsın, iyi ki tanıdım seni…

yıldızlardan düştük

Bende tam bu şarkıyı yazacaktım ya Neyse, 'benim olmayanım'ı güzel olandır.
Varmış bi' bildikleri.
https://youtu.be/usF059qerMI

sözlük yazarlarının ruh halleri

Yorgun, yaşadıklarım yıprattı biraz. Yine bir şekilde ilerliyorum ama ne biliyim biraz korkuyorum galiba gelecekten..

Ya takılıp da düşersem diye gözyaşlarımda boğuluyorum.

Bir de üstüne kalbim bazen çok acıtıyor be..

Ismini hatırladıklarımdan yada hatırlamadiklarimdan değil,
Bir kere bile gerçekten sevilmemekten..

gecenin şarkısı

https://youtu.be/fGd9ZhLceWk

Gökalp ergen - yoldayım şu anda

gecenin şarkısı

Beni hatırladın mı- cem adrian & birsen Tezer.

uludağ sözlük

Bugün anladım ki bitmiştir.

uzak mesafe ilişkisi

Orijinal, gerçek bir sevgililik yaşamak isteyen yani sevme anlayışı ruha ve kişiliğe bağlı olan ve hakiki sevda kavramını irdeleyebilen herkesin eninde sonunda farkına varacağı bir gerçektir.

"akvaryuma iki balık koyarsan onlar zaten sevgili olur. önemli olan okyanusta karşılaşabilmek."

Yani çevresinde herhangi bir ortamda (iş yeri, okul, park vb.) herhangi bir yerde gördüğü insanın ruh eşi veya kendisine eş karakterde biri olabileceğini zanneden kişi en ilkel kafalardan birine sahiptir, gerçekten kendisi gibi birine rastlamanın aslında ne kadar çetrefilli bir durum olduğunun farkında bile değildir.
Milyonlarca insanın bulunduğu ülkede, gelecekte evlenme düşüncesiyle gerçek anlamda uzun süreli bir sevgililiğe adım atmak isteyip de o doğru kişinin çevrenizde bir yerlerde, hatta aynı şehirde çıkacağını zannetmek koca bir okyanustan bir kova su alıp işte aradığım balık burada demekle aynı şeydir.

Her neyse sonradan pişman olacağınız bir serencama dahil olmamanız keşke diyeceğiniz durumlara düşmemeniz için yaptım bu benzetmeyi. Kolaya kaçıp da hemen çevrenizde aynı ortamda bulunduğunuz veya tanıdıklarınız aracılığıyla iletişim kurduğunuz insanlarla birliktelik yaşamak istiyorsanız demek ki orijinal bir kişilik değilsiniz, siz de çoğunluk gibi basit ve uyduruk bir sevme anlayışına sahipsiniz demektir. ha eğer zaten kendinizi zayıf ve yozlaşmış bir karaktere sahip biri olarak görüyorsanız bundan memnunsanız ona bir şey diyemem. Her neyse. karar sizin.