bugün

entry'ler (10)

kendi kendine konuşmak

çok uyarıcı (bkz: kafein metilfenidat kokain) kullanınca ego ile superego çatışmasına dönerken, normal ruh hali denilen hâlde yararlı olan zihinsel olgu.

hiçbir şeyin zevk vermemesi

apathy denilen hadise, dikkat eksikliği sorunu olanlarda görülür. adderall bağlılığı olan zatların da sorunu.

en iyi antidepresan

cipralex vs sevgili.
bilemedim şimdi, ama en azından cipralex terk etmiyor be abi..

edit; terki test etti.

insanı deli eden sesler

6 khz frekansı ile cinnet geçirtecek hale getiren tinnitus.

yazarların ömür boyu başına bela olacağı özelliği

her şeyin anotomisini çıkartıp adapte olduktan sonra iliğine kadar suistimal etmek.

kibar insanların kullandığı küfürler

-at kafası.
-kafam girsin.
-aşkımın oğlu.

uyarıcı maddeler

metilfenidat, amfetamin, metamfetamin, kokain, efedrin , kafein , nikotin , alkol

doğal uyarıcılar; seks ve başarı motivasyonu

unutmadan; beynin doğal olmayan aldığı her madde kendisini tüketmesi uğruna o kafayı yaşatır. her şeyin bir bedeli var

mühim olan kolay yoldan öfori sağlanan ilaç ve sıvılar ile değil, zor yol tüketin dopamin, norandrenalin vs. nöro-transmitter maddelerin geri dönüşünü kısmen mümkün olacak biçimde hasar görmesi. sizlere kahveyi azalt, alkol içme, sporunu aksatma deyip ahkam kesmek istemiyorum, bazı yaşantıların sıkıntıları için cennet vaat edilir bazı yaşamlar cenneti madde de arar. tek tavsiyem; iq'undan kaybetmeyin, karakterlerinizden ödün vermeyin.

şu an okunan kitap

stahl's essential psychopharmacology: neuroscientific basis and practical applications.

flying microtonal banana

ilk dinlediğimde tüm sorunlarımı unutturdu. özellikle sleep drifter parçası.

tirbüşon kullanmadan şarap açma yöntemleri

ayakkabının topuğu içerisine yerleştirilen şişeyi duvara pata küte duvara karşı vurmak suretiyle sıvının tıpayı ittirmesi açılmasına neden olur. (" '46' yok olan " dizisinde şarapçı abimizi konuşturmak için şarap alıp bu yöntemle tıpayı açan komiser den görmüştüm bu yöntemi, valla bugün işime yaradı.) dikkat edilmesi husus şu ki, sonlara doğru yani tıpa iyice çıktıkça daha nazik vurulması gerek yoksa t-shirt den olmayın efenim