bugün

entry'ler (36)

askerlerin sivilde gördüğü herkesi asker sanması

Birkaç gün önce medyada gündeme gelen "ben yarbayım yarbay" olayının benzerini bugün trafikte tartıştığım kişiyle yaşamamdan dolayı açmış olduğum başlıktır. Adam bana "ben subayım, belkide görevden geliyorum..." şeklinde çıkıştı.

Öncesinde ise "cadde de orta şeritte 70 ile gidiyordum, sinyal verip sol şeride geçtim, arkamdan gelen adam bir anda hızlanmaya başladı, ben orta şeritteyken ikimizde aynı hızda gidiyorduk, hatta o daha yavaştı, bende biraz daha hızlandım ve 100 km/h ı buldum, baktım iyice selektör korna arkama yapıştı, 20 cm boşluk var yok..."

Şimdi "lan sol şeritte 100 le ne gidiyorsun, çekil yoldan" diyenler olacak. O olay tam olarak öyle değil, sol şeritte durmalıyım ki kavşaktan mahalleye girebileyim. Zaten caddenin max. hızı da 70 falan.

Sonuç adam sağıma aracı hizalayıp sağ çek dur dedi. Mahalleye girdim, sağ çekip durdum, indim. Adam kapıyı kitledi, camı biraz açıp "ben subayım yol vereceksin" falan filan yaptı.

Konuyla ilgili iki sayfalık bir yazı ve görüntü hazırladım, TSK ve CiMER'e göndermek üzere.

orta yaş bunalımı

Bu aralar en iyisi orta yaş olmak, çokta bunalmayın.

kayseri üniversitesi nin 50 puanla memur alması

Kayseri Üniversitesi rektörü kurtuluş karamustafa nın özel şirket gibi yönettiği üniversiteye kpss den 50 puan almış adayların dün memur olarak atanmış olmasıdır.

kayseri üniversitesi

Bugün bir ilke imza atarak KPSS'den 50 puan alanları Memur yapan Üniversitedir https://www.memurlar.net/...i-adaylar-memur-oldu.html

polis görev için aracınızı istese verir misiniz

açık açık şimdiden söyleyeyim, ben vermem... ha zorla alırsa o ayrı.

magandanın elini sıkan polis görevden alındı

Pendik'te hamile kadının bulunduğu araca saldıran kişiler karakola gitmiş ve polis amiri elini sıkarak karşılamıştı... işte o polis görevden alındı...

arabınızın üzerinde biri tepinse ne yaparsınız

Biber gazı sıkarım. yanımdan hiç ayırmadığım birkaç tüpüm var... trafiğin olmazsa olmazı. sonra da kaçarım. hepsi bu *

kuş dili üniversitede seçmeli ders olacakmış

Giresun Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde seçmeli ders olarak okutulmaya başlanacakmış. Fakültenin Dekanı Prof. Dr. Musa Genç bu dilin "ölü diller" arasına girmesinden endişe ediyormuş. Hatta ilgili akademisyenlerde kuş dili öğrenecekmiş.

Çok güzel l*n. :D

Kaç dil biliyorsunuz? :3 / Türkçe, ingilizce ve Kuş dili *

kızlar için ayrı üniversite

g20 zirvesine katılmak üzere Japonya'da bulunan AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Mokugawa Kadın Üniversitesi'nde fahri doktora unvanı verildi. Cumhurbaşkanı, Japonya'daki kadın üniversitelerinin Türkiye için bir örnek oluşturabileceğini bunun için adım atılabileceğini söyledi...

sosyal medya yasaklanıyor

işin kolayına kaçıyorlar, sosyal medyayı yasaklamak engellenmek kolay. sıkıysa dolandırıcılık vs yapanlara karşı bir takip çözüm üretinsene. boş boş konuşun anca...

tayyip neden sürekli afrikayı geziyor

ismiyle hayrat yaptırmak için uygun mekan bakınıyor.

gereksiz bir bilgi ver

bugün çarşamba.

üniversite tercihi yapacaklara tavsiyeler

Seçtiğiniz bölümün merkez kampüste olmasına dikkat edin. Örneğin erciyes üniversitesinin muhasebe, pazarlama ve bankacılık vs gibi sosyallik gerektirecek bölümleri şehir merkezinden 100km uzaktaki bir ilçeye taşınmış. ha burada okumuşsunuz ha lisede, yani bu gibi yerlerde eğlenemezsiniz, vakit geçiremezsiniz, sosyalleşemezsiniz, etkinlik bulamazsınız, çevrenizde pek insan olmaz ve göreceğiniz tüm öğrenciler kendi sınıfınızdakilerden ibaret olur üniversiteli olmanın bir tadını alamazsınız.

ilk buluşmaya dobloyla gelen kız

dobloysa arkasında tuğra olup olmadığı önemli.

arabada şok cihazı bulundurmak

arabada koca haydar yerine 20 cm lik kibarlığıyla bundan sonra taşımayı düşündüğü savunma aracı.

uzun yola çıkınca belki lazım olur diye düşündüm, belli mi olur belki yolda karşıma aylaklar, ısırganlar, aksak beyinliler, it herifler, dolaşanlar, zombiler veya domuzda çıkabilir. (evet çok fazla The Walking Dead izledim...)

biraz önce alışveriş sitelerinden birinde 39 liraya fenerli, lazerli ve güçlü şok özellikli bir tane buldum ve attım sepete.

Şimdi ben bunu gelince kendimde denemeye de korkarım, malum korkaklıktan alıyorum zaten. Bu cihazı daha önce deneyen olduysa etkisi hakkında bilgi vermesini isterim...

ilkokulda sıra örtüsünü eve götürüp yıkatan nesil

yaşlandığımı hatırlattınız...

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

Köyümü geride bırakırken...

görsel

anın görüntüsü

görsel

bakireliğe önem vermeyen erkek

millet artık bakire kız bulamayacağını o kadar kafasına koymuş "önem vermiyoruz" diyor hepsi. hassss.....

müziği son ses açıp sokaktan arabayla geçmek

arabamdaki o güzelim ses sistemiyle son ses müzik dinlemek için uzun yola çıkıyorum arada, uzun yol derken örneğin şehirden çıkıp bir köy yoluna doğru gidiyorum yavaş yavaş. 80 km boyunca kimsecikler olmuyor yolda ve rahat rahat dinliyorum.