bugün

Birkaç gün önce medyada gündeme gelen "ben yarbayım yarbay" olayının benzerini bugün trafikte tartıştığım kişiyle yaşamamdan dolayı açmış olduğum başlıktır. Adam bana "ben subayım, belkide görevden geliyorum..." şeklinde çıkıştı.

Öncesinde ise "cadde de orta şeritte 70 ile gidiyordum, sinyal verip sol şeride geçtim, arkamdan gelen adam bir anda hızlanmaya başladı, ben orta şeritteyken ikimizde aynı hızda gidiyorduk, hatta o daha yavaştı, bende biraz daha hızlandım ve 100 km/h ı buldum, baktım iyice selektör korna arkama yapıştı, 20 cm boşluk var yok..."

Şimdi "lan sol şeritte 100 le ne gidiyorsun, çekil yoldan" diyenler olacak. O olay tam olarak öyle değil, sol şeritte durmalıyım ki kavşaktan mahalleye girebileyim. Zaten caddenin max. hızı da 70 falan.

Sonuç adam sağıma aracı hizalayıp sağ çek dur dedi. Mahalleye girdim, sağ çekip durdum, indim. Adam kapıyı kitledi, camı biraz açıp "ben subayım yol vereceksin" falan filan yaptı.

Konuyla ilgili iki sayfalık bir yazı ve görüntü hazırladım, TSK ve CiMER'e göndermek üzere.