bugün

Çevresi tarafından ilgi görmeyen sönük bir kişiliğin,strabucks a gitmesi sonucunda yapacağı eylemdir.
yada (bkz: görgüsüzlük)
starbucks da kahve içerken önünden geçen adamlara "ahahah amına koduğumun ezikleri" diye gülen göt veren bile gördüm o yerde. bre amına koduğumun sığırı lan atın evladı. aldığın alt tarafı kahve lan mal.
o kadar parayı ödeyince kendini enayi sanmaya yönelten hadisedir. geçer.
kendini bi bok zannedenler, bana kulak verin : rahat olun, zannettiğiniz gibisiniz.. * *
(bkz: starbucks coffee)
bir de starbaks torbası taşıyıp kendini bir bok sanan mallar vardır ki evlere şenlik..

lan torba hiç insandan önde gider mi?!

eğer torba starbaks torbasıysa gidermiş..
sturbucksta kahve içenleri eleştirenlerin derdi olan durumdur. kimin nerde içtiği kimin umrunda...
yediği kazığın acısındandır. belli etmemeye çalışırken yüzü biraz değişik bir hâl alır. ondandır.
(bkz: bok yemek)
o kadar para verdik neden sırıtmıyoruz denilen yer ve sanki o kahveyi içince hayatı bir anda değişip maddi gelirinin tavan yaptığını sandığı yer...
--spoiler--
istanbul da keşke olmasa dediğiniz ne var?
starbucks ta kahve içen insanlar
--spoiler--

(bkz: derya alabora)
çok yanlış bir genellemedir bu. tamam adı starbucks olsun diye içenlerde var ama düzgün kahve içmek istiyorsak ne olmuş? hava atmak değil bu, ağzının tadını bilmek. bizler boş starbucks bardağını adı olsun diye alışveriş merkezlerinde elimizde taşımıyoruz. adam gibi kahvemizi içiyoruz. white mocha'sı da ayrı bir güzeldir. şekeri, tadı herşeyi yerinde güzeldir.

hıh, ne oldu? starbucks'tan white mocha içtim diye beni de mi bu gruba dahil edeceksiniz?
(bkz: 20 ekmek parasını bir fincan kahve için harcamak)
amerikan ekonomisine destekte bulundukları için boklarının amerikalılarla aynı çıkmasına sevinen boş insanlar. düzgün kahve söz konusuysa bir çok adam gibi kahve yapan kafeler var. oralara gidebilirler. gerçi adı çıktı mı bikere inmesi zor.
(bkz: sturbucks demişsin ama o starbucks dostum)

kampüs değil, fakültemin içinde starbucks olmasına rağmen bir kere oturup içmedim kahvesinden, özenti geçnliğin elinde bunun bardaklarıyla amfiye girmesine her zaman uyuz oldum. altair olup rahatça hepsine sokmak istedim bıçağımı.
çok para verip, üstüne bir de kahveyi kendisi alanların(self servis) halet-i ruhiyeleri.
içilen kahvenin çok boktan olmasından dolayı bünyeye olan etkisidir.
(bkz: kedi boku kahvesi) içmeleri tavsiye olunur zira kendilerini daha kaliteli bi bok zannedebilirler.
2 yıl önce alınmış sıtarbaks poşetiyle, her gün sıkılmadan okula gelmek.
tikkylerin gerçekleştirdiği eylemdir...
ayrıca öyleleri vardır ki bunların, her yere starbucks açılmalı derler.(hazırlık sınıfında tikkyler, starbucks niye her yere açılmalı diye sunum yapmışlardı.)
izlediğim bir filmde vardı. jack nicholson morgan freman'lı (bkz: şimdi ya da asla). ömrü az kalmış iki insanın maceralarını anlatan bu mükemmel filmde, jack amcamız morgan amcamıza dünyada çok ender bulunan bir kahve içiriyordu...morgan amca içince, keyiften nerdeyse ölümü unutmuştu. jack amca da kendini pek önemli ve gururlu hissetmişti ama o haklıydı çünkü dostunu mutlu etmişti zenginliği. istediği an dünyada az da olsa bu ender kahveye ulaşabilirdi...dünyada çok ender bulunan bu kahvenin hikayesi ise şuydu, rakuna benzeyen bir hayvanın yemiş olduğu kahve çekirdeklerinin fermante olarak çıkardığı bokdan toplanan bu kahve çekirdekleri mükemmel bir lezzete kavuşuyordu.

eyy siz sturbuck kahve içip ortalıkta kasım kasım kasılanlar lafım sizlere!
boktan bi kahveyi içince ne bok sanıyosunuz kendizi?
starbucks kültürü denen zamazingonun bizdeki simitçiden simit almak aksiyonundan bir farkı yoktur halbuki. starbucks diğer dünya ülkelerinde köşe başı kahvecisidir.*
- hadi sturbucks'ta kahve içip kendimizi bir bok sanalım.
+ sen zaten boksun nuri. bari masraf yapma.
- ...
starbucks ta kave içip boş kahve bardağını eline alan ve tüm avm yi sanki içiyormuş gibi yapıp onla gezen mallar bile görülmüştür.yanından geçerken bardağın içine göz atmanız yeterlidir.takip ederseniz ne kadar asalak olduğunu görüp tüm gün sevglinizle götlerinizi yardırarak gülebilirsiniz.
bu tamamen starbucks'ta bir kahveye 10 lira verildiğini sanan, bu ön yargısı yüzünden bir kere o kahveyi denemeyen, starbucks'ı kendi hayal dünyasında büyütmüş, totemleştirmiş insan görüşüdür.

istiklal'de gitar çalıyormuş gibi yapan bir kadın var para topluor falan, bilirsiniz belki. denk geldim bir gün ona starbucks'ta. böyle tam kendimi bir bok sanıyordum kahveyi yudumlarken! 4 lira verdi kahvesini aldı oturdu içti. hepimiz gibi. bu sen de olabilirsin. kafanızda büyütmeyin.

karikatür dergilerinin de alay ettiğine bakmayın, bir starbucks tiryakisi de ta kendileri!

demem o, kimsenin o lezzetli kahveyi içince kendisini bir bok sandığı yok. böyle bir şey zaten çok komik. 4 liraya da kahve var, hemde mado'nun fincanından büyük bir bardakta ve mado'dan ucuz. kaldı ki burger'ın, mc'in 90'larda çektiğini şimdi starbucks çekiyor. bir kaç yıl sonra iyice alşırsınız.