bugün

uğur yücel'in eski karısı türkiyenin en iyi kadın oyuncularından aşık olunacak kadın
(bkz: bana old and wise i cal)
kızıl, kıvırcık, güzel, kadın dörtlemesinin vücut bulmuş hali! süper oyuncu!
(bkz: aysel git başımdan seni seviyorum)
türk sinemasında, en sevdiğim 80 sonrası oyunculardan. diğerleri için (bkz: lale mansur), (bkz: zuhal olcay).

sinema ve televizyon kariyeri;

Adem'in Trenleri 2007
Aşk Her Yaşta 2005 (tv dizisi)
Simbiyotik 2004
Aşk Meydan Savaşı 2002 (tv dizisi)
Şaşı Felek Çıkmazı 2000 (tv dizisi)
Salkım Hanımın Taneleri 1999
Bana "Old and Wise"ı Çal 1998
Masumiyet 1997
80. Adım 1996
Solgun Bir Sarı Gül 1996
Yengeç Sepeti 1994
iz 1994
Dönersen Islık Çal 1992
Bir Kırık Bebek 1987
Bunlar da belli başlı ödülleri;

7.Ankara Film Festivali, 1995
En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Yengeç Sepeti

10.Ankara Film Festivali, 1998
En iyi Kadın Oyuncu
Masumiyet

1.Ankara Film Şenliği, 1988
Bir Kırık Bebek

31.Antalya Film Şenliği, 1994
Yengeç Sepeti

34.Antalya Film Şenliği, 1997
En iyi Kadın Oyuncu
Masumiyet
(bkz: masumiyet)
dünya standardında bir yeşilçam starı. kıymetini bilir miyiz, o ayrı!
'90 sonrası, türkiye sineması'nın başarılı oyuncularından biri.
19 Ağustos 1959 istanbul doğumlu, şaşıfelek çıkmazı isimli dizide canlandırdığı aysel karakteri ile huysuz ve tatlı kadın tanımlamasının vücut bulmuş hali olan ve şu sıralar es es isimli dizide selmin karakterini canlandıran müthiş oyuncu.
elalemi kendine 'egemen' eden özel kadın.
aşk meydan savaşı dizisindeki oyunculuğuyla hayran bırakan, olduğundan daha çok genç gösteren güzel oyuncu.
masumiyet filminin, bekir'in odasında geçen kavga sahnesinde, haluk bilginer'le birlikte türk sinemasında bu güne dek en iyi oynanmış, en etkileyici sahnelerden birine imza atan, normalde meryl streep ile kapışabilecekken bir tek bizlerin tanıdığı çok önemli tiyatro ve sinema sanatçısı.
juliette binoche veya javier bardem gibi başarılı/ üstün oyunculuğuyla oynadığı filmlere ciddi manada ağırlık bindiren kadın oyuncu.ülkemin füsun demirel'le birlikte sinemada çığır açanlarındandır kendisi. oturup izleyeceksin saatlerce. akabinde iç geçireceksin. oyunculuk bu diyeceksin. su gibi akıp geçecek film onun büyük oyunculuğuyla.
hangi filmde görülse dur durak bilmeden o filme el atılmalı, o film soluklanmadan izlenmelidir. sonunda, oyunculuğa dair gönül mutabakatıyla durum noktalanmalıdır. sevgilerin büyüğünü hak etmekte kanımca.
yengeç sepeti'nde aşık olmuştum izlediğimde sene 96-97 *. sonra aradana seneler geçti ben yine gördüm bunu şaşıfelek çıkmazı'nda. sonradan farkettim ki kızıl saçlarından sen suçlusun derya!

hayatımdaki kızıl fetişizminin başaktörü, başfaktörü...

ne oynasa o olan kadın. haluk bilginer'in bayan versiyonu demişler ya az bile.
son olarak siyah beyaz adlı sinema filminde izlediğim oyuncudur.
her daim görmek istediğim enfes insan.
harikulade bir kadın.muhteşem yetenekli bir oyuncu.
ayrıcana
istanbul da ne olmasın isterdiniz sorusuna:
starbucks ta oturan insanlar yanıtını vermiştir.
mustafa alabora'nın halasının kızıdır.
turuncu saçları var. *
referandumun hemen öncesinde ve hemen sonrasında haber kanallarında aydın sanatçımız olarak görünüp, yetmez ama evetçi olduğunu dile getirip,hayırcıların faşizm yanlısı olduğunu belirten bayan. hatta bir tartışma programında bedri baykama cırlık cırlık bağırırken daha fazla dayanamayarak kanal değiştirmişliğim bile vardı. özgürlük, insan hakları diye ortalığı inletmişti kendisi. üniversitelerde olan olayları nasıl değerlendirir çok merak ediyorum. örneğin polis dayağı sonucu bebeğini düşüren kız öğrenci, ya da burnu kırılan erkek öğrenci hakkında neden yorum yapmaz çok merak ediyorum. tv'ye çıkıp bu durumu kınama gereği dahi duymamıştır. daha fazla özgürlük, daha fazla insan hakları diye yola çıkıp, en basit protesto gösterisinde darmadağın edilen toplulukların neden sözcüsü olmamıştır? ya da hak hukuk arayışında güçlüden yana tavır alarak bazı zümrelerin gözünemi girmeye çalışmıştır? ya da insan haklarından kendisi ne anlamaktadır? benim düşüncem bu tavırları birileri tarafından yakın zamanda ödüllendirilecektir. artık bir dizimi olur, yoksa filmmi olur bilemem. ama ödülü hakettiği kesindir. bu szölerim sadece bu bayan için değil, örneğin lale mansur ve sezen aksu içinde geçerlidir. taş atan çocukları bu kadar düşünüyorlar, ancak yumurta atan gençlerin başına gelenleri hiç umursamıyorlar. acaba akp üniversite gençliğinin karşısına yer aldığı için korkmuş olabilrlermi sevgili aydın! sanatçılarımız.
hala uğur yücel in karisi.
mustafa alabora'nın halasının değil amcasının kızıdır.
joe wright tarafından çekilen anna karenina için teklif alan fakat vize sorunları sebebiyle görüşmeye gidemeyenmiş efendim.
sabah gazetesinin son haberine göre ölmüştür. allah rahmet eylesin.
isminden dolayı bu gece ölmüştür. allah rahmet eylesin.
güncel Önemli Başlıklar