bugün

"halt etmek" deyiminin yerine de kullanılabilen o biçim bi deyim.
(#430275)
(bkz: domuz)
bir çeşit kendini cezalandırma yöntemi.
iki kişi konuşurken üçüncünün yaptığı şeydir...
tuvalet taşı temizlenen süngerle yıkanan tabak ve tavadan yemek yenmesi sonucunda oluşacak durum.
çocuklarda görülebilen bir hastalık.
çocukken sabahın köründe babamın arabasını kaçırmıştım, annem babam mışıl mışıl uyurken ben şehirde turlar atıyordum. sonra ne olduysa o kavşakta, ıslak zeminde ani fren yapınca oldu. son model araba 75 model bir toros marka hurdaya girdi, arabanın önü gitti..bende ne ehliyet, ne de babamı arayacak cesaret...en sonunda torostaki amca "ya babanı ara ya da polis çağırırım" dedi, ben de aradım:

--babaaaa...ben arabayı çarptım.
--neeeeee...iyi bok yedin!

bu kelimenin böyle bir anısı kalmış hafızamda.
daha dünyaya gelmeden yaptığım eylemdir.annenin karnına s.çmak ve yetmezmiş gibi bi de onu yemek.insanın yediği ilk şeyin bok olması da acı bi şey tabi.hem de dünyaya geldikten sonra yediklerimizde cabası.

edit:bunca yıldır yediğimi sanıyodum yememişim meğer.yapıp kaçmışım sadece.çok sevindim be sözlük*
(bkz: bok yiyen hayvanlar)
(bkz: diyarbakir cezaevi)
arı boku olunca sorun olmayacak durum. yemeyen var mı?
postmature bebeklerin yapabileceği eylemdir. bu vakalarda mekonyum denilen ilk dışkı anne karnında yapılır ve bir kısmı bebek tarafından yenilebilir. mekonyum anneyi zehirleyerek sağlığı için tehlikeli bir durum oluşturabildiğinden bebeğinizi zamanında doğurmanız önerilir.
hepimizin zamanında yaptığı şeydir.
şöyle ki, anne karnında iken amniyon sıvısı içinde yüzen fetus kişisi, bokunu da yine bu sıvının içine yapar. akabinde aynı sıvıyı afiyetle mideye de indirir. bu olay, fetusun sindirim sisteminin gelişmesi için de gereklidir.
dert etmeyin ama, nitekim gastroenterologların bi lafı vardır ağız götten pistir diye.
bebekkene; annem bir gün dışarı çıkmak üzere beni hazırlarken başıboş kalmışım, hemi de çıplak (çok seksi). sonra üstünüze afiyet sıçmışım, almışım bir pança boku başlamışım yemeğe. annem benim yanıma geldiğinde herşey için çok geç olmuş.*
tadını hatırlamıyorum valla.
(bkz: boku yemek)
mideye bağlı olan eylem.

(bkz: bok yemek mideye bağlıdır)
penguenlerin yaptığı bir eylemdir. önce sıçar, sonra afiyetle yerler.
fizyolojik olmayan bir durumdur.ünlü sosyopat albert fishte görülmüştür.
(bkz: koprofagia)
akabinde yenileni geldiği yerden öğütülmeden çıkarmayı gerektirir.
afiyetle yapılamayacak iş'tir.
koca karı ilaçları kitabında okumuştum kirpi boku yiyince bağsur hastalığı geçiyormuş.
bir dışkı fetişistinin yapmaktan zevk duyacağı şey.
tepki olarak yumurta yemek'le de sonuçlanabiliyor.
durduk yere aranmanın başka bir deyiş versiyonu.