bugün

okumayın. daha büyük bir tavsiye olamaz!
okumayın. düz lise neyse, işletme de o.
benim gibi okulun ilk haftasında kaydı dondurup sınava tekrar girmeye yeltenebilirsiniz. ama okul puanınızın yarıya düşeceği de acı bir gerçektir.
serdar Gökalp dinleyin.
okuyacaksanız ve eğer ders seçme ihtimaliniz varsa muhasebe derslerine ağırlık vermenizi tavsiye ederim.
işletme bölümü şirket yönetimi ile ilgili olduğu için günlük haberlerdeki şirket birleşmeleri, ayrılmaları, sponsorlukları (nereye, neden sponsor oldukları ve sponsor olduğu müessese ile şirketin doğrudan veya dolaylı ilişkisi), yeni yatırım yaptığı alanlar, sektörler nelerdir, şirket yöneticilerinin demeçleri, hangi ortamda nasıl hareket ediyorlar (şirketlerin kriz ortamlarındaki davranışları ile normal zamandaki davranışları aynı değildir ve buna karşı toplumdan, iş çevresinden nasıl tepki alıyor) gibi gelişmeleri hem şirketlerin sitelerinden hem de sektörel dergileri takip ederek kendine bir rota belirlemeni tavsiye ederim (sektörel dergilerin bir kısmını üniversite kütüphaneleri getiriyor, bir kısmını da bikaç arkadaşın ile birlikte ortaklaşa alabilirsin maliyeti düşük tutmak için, sonuçta okudukça eskimiyor dergiler). Ayrıca üniversitelere belirli zamanlarda klüplerin, üniversitenin ve ders hocalarının getirdiği sektörden yöneticiler geliyor, bunların konferanslarını kaçırmamanı öneririm (bizzat sektörden oldukları için daha verimli olabiliyor.) Son olarak da office programlarını kullandığını söylemişsin, buna ek olarak Spss denilen bir istatistik programı var, derslerde şu ana kadar görmediyseniz yakın zamanda göreceksiniz (3. sınıfta galiba), Spss'e biraz göz atmanda fayda var (programın genel mantığı veriler giriliyor ve bu verilerin kıyaslanacağı kriteleri belirledikten sonra sana verilerin kriterlere göre (yaş, cinsiyet, kilo, zaman, mekan vb.) gruplandırılmış halini veriyor ve anlamlandırmaksa sana düşüyor. Bunun ne faydası olacak dersen, hedef kitleni ortaya koyabilmen için sana büyük kolaylık sağlıyor, sadece hedef kitlenin isteklerine yönelik araştırma yapmak yetmiyor, verileri anlamlandırmak da lazım ki sonuç ortaya çıksın.

Bir de yakınlık duyduğun herhangi bir sektörün ve doğrudan veya dolaylı olarak etkilediği sektörlerin faaliyetlerini takip etmeye yönelirsen senin için bilgilerini genişletmek daha kolay olur. Bir sürü işletme var ve hepsini birden detaylı takip etmek çok zor olur, en azından bir bölüme ağırlık verip diğerleri hakkında da genel (ama net) fikirlerin olursa iyi olur. Bu sefer son kurum yöneticilerinin blogları, kitapları, hakkında başkasının yazdıkları, son zamanlarda kurumların ürünlerini satarken artık maddi faydasından çok tüketicilerinde uyandırdıkları hisse yöneldiklerini görüyoruz ve bu konuda da (halkla ilişkiler, sponsorluk, tanıtım gibi alanlarda) yazılmış çokça kaynak var (yine adres kütüphane), bunları takip etmeni öneririm, ingilizceyi de sadece hatırlatma amaçlı yazıyorum (kendisi şu an olmazsa olmaz duruma gelmiş malesef).
(bkz: odtü)'de okuyun.
okuyun ama

ingilizce okuyun,
istanbul ve ankara'da okuyun,
mutlaka yan dal yapın,
hayaliniz memur olmaksa ilk seneden kpss çalışın,

eğer bunları yapmayacaksanız limon satın daha iyi.
Tsk yı işletemezsiniz...
okumayın. ya da boğaziçi üniversitesinde okuyun.
okuyun okumasina da muhasebeye dikkat edin.
adam gibi bir yerde okuyun yoksa her gün küfreder, ne biçim okul bu diye sinir hastası olursunuz zira bu tip yerlerde lise 5'ten devam ediyor gibisinizdir zaten.
bilkent de okuyan arkadaşa bende ikinci üniversite olarak okuyom yaa... diyerek annesini deli etmemdir.
açıktan okuyorum elbette.
annesi mi hala okuyan hazırlığı 3 yılda veren dostuma bir bakış attı ki.
tavsiyem dersler zor atlamayın hemen ben gibi aman ne olacak diye...
okumayın arkadaş.
iktisat ve muhasebe'den kalacaksınız. rahat olun yani.
esek baglasan bitirir diyenlere kanmayin, esek beyinlilerin sozudur isletme zordur. illa okuyacagim diyosaniz da marmarada okumayin. iktisati 3 senede vereneyenler var, gencliginize aciyin.
Pazarlamayı Çok iyi öğrenin okul bitince her alanda karşınıza Çıkacak. Memur olmayacaksanız ingilizceniz okul bitmeden su gibi olsun. Sertifika programlariyla kendinize ayrıcalık katmaya Çalışın. Piyasa da işletme mezunu Çok. Hangi üni olursa olsun farketmez mesleki alanda 'senden Çok var' bakışına maruz kalabilirsiniz. Allah'tan mezun olur olmaz bankacı oldum da rahatım yoksa özel sektörde işsizler kervanında bası Çekme olasılığım yüksekti.
açıktan okuyun aynı şey.
kızlar, makyaj yapmayı ve topukluyla yürümeyi öğrenin unutmayın orası eğitim yeri değil podyum, gidince görürsünüz zaten. ders çalışmanıza gerek yok, mezun olmanıza da. zira yolda yürürken kolunuz on kişiden en az on iki işletme mezununa çarpıyor. gerek yok bunlara. en iyisi zengin koca bulup evlenin.
Hala işletme okuyacaklar diye birşey var mı ya 938982930280 tane mezunu olan iş bulamayan bi bölümü tercih ettiniz kazandığınız da sevindiniz ve şimdi okuluna giiyosunuz
Survivor var bi de ona da bi bakın.
(bkz: ne gerek var masrafa)
illa okuyacaksanız at bakımı ve seyislik okuyun daha iyi.
yada otobus soforlugu okuyun lan. kocaeli universitesinde vardi bu bolum vardi bi ara. valla daha iyi.
Bol bol ismet mucuk okuyun. Muhasebe dersleri kabusunuz olacaktır .
4 yıl okuyacağınıza gidin bir muhasebecinin yanına çalışın. hem para kazanın hem adam gibi öğrenin. evet.
okumayın, açık öğretim darphane gibi işletme mezunu çıkarıyor piyasaya her yıl. örgün okusanız da farkı olmayacaktır. iyisi mi okumayın.