bugün

entry'ler (279)

tbl all star 2015

Öncelikle işin içindeki biri olarak bir kaç kelam etmek isterim oyuncu seçimleriyle ilgili.
1.Hiçbir kulüp geçerli bir sebebi olmaksızın seçilen bir oyuncusunu yollamamazlık yapamaz.
Yok Bogdan yok Bjelica yok diye organizasyonu aşağılayıp durmasın kimse oy verseydiniz vakti zamanında istediğiniz oyunculara derler adama yani.

2.Bir de şöyle bi ayrıntı var ki allstar maçının anlamını bilmeyen arkadaşlar için, bu maç bir gösteri maçıdır yani Tbl ligindeki enlerin sergilendiği bir organizasyondur. Böyle organizasyonlar Avrupa'da ligin değer ve önemini arttırır.
Evet işte bundan sebeptirki kulüplerin oyuncularını bu organizasyondan sakınma amacı olmaz o yüzden.

3.Biraz da süreç hakkında bilgilendireyim. Bilindiği gibi allstar tbl'nin ara verildiği hafta yapılır ama euroleague olsun eurocup olsun eurochallenge olsun onlar da ara zamanı daha önce olmuş oluyor. Bu organizasyondaki oyuncuların da çok büyük kısmı haftaiçi bu karşılaşmalarını tamamlayıp öyle buraya gelebiliyorlar.
Bir de takip eden bilir kadrolar organizasyonun gerçekleşeceği günden 3 gün önce filan açıklanır.
Buraya kadar jeton düşmediyse yazayim. Oyuncular allstar takımlarıyla maç öncesi bir antreman yapamıyor. Smaç ve üçlük yarışmasına katılanlar da evlerinde bireysel çalışıp buraya gelebiliyorlar.

Olayı biraz genelledikten sonra bu seneki akışı biraz aktarayim size.

Çarşamba Perşembe ve Cuma yoğun bir Avrupa maçı trafiği vardı o yüzden oyuncuların gelişleri cumartesi akşamından pazar sabahına kadar devam etti.
Cumartesi akşam kokteylde hepsine plaket verildi ama dediğim gibi programları o kadar sıkışıktı ki otele gelir gelmez kimisi direk o anki üstüyle katılmak zorunda kaldı kimisi ise hiç bulunamadı kokteylde.

Evet pazar gününe geldik şimdide o gün de programın başlamasına 1 sa kala filan ancak takımlar tamamlanıp salona geçildi ve yaptıkları tüm antremanlar sizin gördüğünüzden ibaretti.

Eminim olumsuz düşünenlerin aksine özellikle Ankara seyircisi sevdikleri oyuncuları normalde senede 2 kere görürken bu şekilde ekstra görme şansı elde etmesinden memnun olmuştur. Oyuncuların zaten hepsi mutluydu iki gün olsun değişiklik oldu hepsine.

Anlayamadığım şey neden NBA ile kıyas yiyor bu organizasyon sürekli. Kıyaslama yapılcaksa şöyle yapın o halde tam olsun. Orada boş salona maç oynandığını gördünüz mü hiç ama bakınız özellikle doymuş istanbul seyircisi ne kadar destekliyor haftasonu açın bir maçı görünüz.
Sen senede bir maça gidip de bizim lig niye tırt diyemezsin.

Nese demem o ki bizde yapılan herşeyi aşağılamadan vazgeçin önyargı ölsün veyahut basketboldan anlamıyorsanız reca ediyorum susun.

futbolun amına koyacak kural değişikliği ne olur

ofsaytın kalkması.

ben bu yazıyı sana yazdım

Ben bu yazıyı kendime yazıyorum efenim
sen varya salağın önde gidenisin herkesi senin arkadaşın dostun senin için türlü fedakarlıklar yapabilecek insanlar olduklarını sanıyorsun bir anda pat diye. hepsi numara halbusi bi anlasan. istinalar hariç insanlar hep çıkar ilişkisi kurarlar bunu hala öğrenemedin mi. yani herkes senle işleri olana kadar canım cicim takılırlar o kadar. önüne gelene güvenmeyi kes artık...

90lı yılların şarkıları

rengin - aldatıldık
hala dinlerim ara ara aranje pek sağlam yapılmış.

sözlük yazarlarının bugün öğrendikleri

kaç yaşına geldim hala kandırılabiliniyormuşum vay be sözlük kimseye mi arkadaş dost diyemicez hayat bu kadar mı boktanlaştı.

kız ve erkek arkadaş olur mu

arkadaşlıktaki yakınlığa göre değişir.mesela işten işe ya da okuldan okula gördüğün konuştuğun biriyse ortada risk sıfırdır. çünkü birbirinizin iç dünyasını bilmezsiniz. muhabbet yüzeyseldir ama daha yakınsanız dertlerinizi dinliyorsanız birbirlerinizin arkadaşlarını tanıyor ediyorsanız iş değişir. bu gibi yakın arkadaşlıklarda hoşlanma riski olabilir. illa oluyor olur demiyorum sadece olabilir diyorum o kadar

yazarların ilk kullandığı telefonun markası

Siemens A52
turuncu tatlı ışığını çok seviyordum küçücük birşeydi bi de.

uzun süreli ilişkinin bitmesi

hep bi keşke duruyor kafada her ne kadar bitmiş gitmiş olaa da...

yarın için yazarların planları

uykusuz uykusuz sabahın köründe okula gidecem sonra eve gelip uykuma kaldığım yerden devam etmek..sonra uyanınca ne yaparım henüz kararlaştırmadım sözlük.

karaktersiz insanların genel özellikleri

yüzleşmeye korktukları için sürekli topuk modda kaçıştadırlar.

mesut özil

Yıllar önce "çiroz bişey bu" diye takımına almayan pek ileri görüşlü adamlarımız şuan tv'de onun kupayı kaldırdığını görünce ne hissettiler acaba....

internetten tanışılan erkekle buluşulmaz

Önce şunu bi açıklığa kavuşturalım. 3. sayfada ve Müge Anlı ablamızdakiler koca mağduru kadınlarımızdır yani olayın internetle alakası yoktur.
Olay ne biliyor musun senin karşındaki kişiyi tanıyabilme yeteneğinde.internette tanıştığın ortam da önemli tabi.
Kimse kalkıp internette pis insan var az dışarı çık onlarla tanış demesin. iki tarafta da biz varız ne saçma bi laftır bu ya sen seçmesini bileceksin. Sokakta her önüne gelenle nasıl konuşmuyorsan internette de konuşmayacaksın ha konuşursan da interneti suçlamayacaksın.

edit: ben erkek değilim ve internetten çok sağlam erkek arkadaşlarım (sevgili değil) oldu. Sosyal hayattaki arkadaşlardan yediğim kazıklardan da hiç yedirtmediler sağolsun.

Bilmem acaba bu yazdıklarım önyargılarınızı yıkmaya yeter mi...

bir insana yapılabilecek en büyük kötülük

kendine aşık ettikten sonra siktir olup gitmektir.

sözlükteki kızların şu anda dinlediği şarkılar

daft punk - beyond.

özel üniversite reklamları

bizim zamanımızda yoktu böyle şeyler hiç ya biz fakirdik uğraşmıyorlardı adamlar reklamla felan ya da onlar fakirdi daha yeterince öğrenci avlayamamış olmalarından dolayı.

ramazanda oruçsuz gezen insan

Öncelikle Müslüman olmayabilir veyahut Müslüman olup hasta olduğu için tutamıyor olabilir.
Canlarım herkesin günahı da sevabı da kendine ayrıca. Şimdi siz "ben tutuyorum cennetliğim siz yancaksınız hoho" diye düşünüyorsun ama boş düşünüyorsun. ibadet de kabahat de gizli olmalı gizli kalmalı sen burada orada kendini afişe ettikten sonra ne hükmü kalır yahu. Gösteriş işi değil bu bunca yıllık Müslümansınız daha ana fikri kavrayamamışız yazık.

sözlük yazarlarının dinlediği ilk yabancı şarkı

toto - africa.

sözlük yazarlarının keşkeleri

keşke 4 yıl önce bazı şeyleri farkedebilseydim be sözlük.

97 li olmak

efsane zaman dilimi 90ları kaçırmıştır daha ne olsun.

daft punk

Random Access Memories albümü tek kelime ile harikulededir. Ayriyetten Robot Rock, Harder Better Faster Stronger ve Around the World gibi çok sayıda hali hazırda yıllar geçse de bıkmadan dinlenebilen şarkıların sahipleridir kendileri. Bu yazı kendilerine emanet etti sonuç güzel olacak kesin biliyorum.