bugün

entry'ler (653)

bugün tv

atv de izlediği haber kurgusunun başka kanallarda yapılmadığını gördüğünde haberi kesilmiş sanan zihniyet fakiri göstergeci. mümkünse 30 iq altı kasetleri anlamaya çalışıp, olayları anlamlandırma çabasına girmesin. o başbakan da kemal kılıçdaroğlu hakkında hırsızlıktan hangi davanın açıldığını, kendisi hakkında ise neden hala bir dava açılmamış olduğunu bir açıklasın. beyin devreleri yanıyor.

karı kız götürmek ayağına komunist olan leşler

bunun karşı versiyonu da akp'li olup yüzüne yarrak sürtüldüğünü hayal eden evli kadın olur.

samanyolu tv

menfaat uğruna, bir kanal nasıl en baba muhalif kanala dönüşüp, tüm dünyaya habercilik dersleri verir en güzel örneğidir. bunca yıldır muhalifim, böyle bilgilendirici, mantıklı, keyifli, açıklayıcı haber izlemedim. bu kafanızı keşke sadece başınız sıkıştığında kullanmasanız.

abd ye bim açmak

(bkz: big christian shopping mall)

wallmart, bim'in atası olduğundan, yüksek ihtimal iflas eder. amerika halkı neylesin dost yoğurdu.

benim için erdoğan yok hükmündedir

dün itibariyle cemaate giydirilmesine rağmen, hükümet kanallı yayıldığı anlaşılan turgay ciner fatih saraç ses kaydı ertesinde yayınlanması manidar olmuş. filler oynarken, çimenler eziliyordu. alo fatih, ülkenin nerdeyse tamamı tarafından taşak malzemesi yapılmayı kaldırmış ama rte tarafından satılmayı, meze yapılmayı kaldıramamış görünüyor. hükümete düşman mı olur, hayır. ama ara ara bu tarz asi çıkışlar normaldir.

seviyoruz seni yiğit adam

annemi sik, sırtını sıvazlayım.
bana hallen, hemen domalayım.
ben senin götünün kılı olayım
sensin benim büyük aşkım.

sümeyye ve trollerine hayır kampanyası

(bkz: bunu zall a söylesene delikanlı)

yazarların bir anda ödediği en büyük yemek hesabı

tavuk dönerciye ödemiştim, 2 lira. nasıl ödedim ben de anlamadım, bir baktım ödemişim. olaylar ani gelişti.

akplilerin vatana ihanetten yargılanacağı gün

sembolik de olsa olması gerekir böyle bir günün. hakların kullanılmasında objektif iyi niyet ilkesi * söz konusudur. bu ilke der ki, kişi hakkını kullanırken, normal zekalı her insanın davranacağı şekilde davranmalıdır. konuyu seçme seçilme hakkına getirirsek de, bilgisizlik dolayısıyla seçim hakkımı hırsızlardan yana kullandım demek kabul edilebilir bir açıklama olacakken, bugün bu durum geçerliliğini yitirmiştir. bir parti var. bu partinin yolsuzluk, usulsüzlük, baskı, şiddet, adam kayırma, kurumları ele geçirme, medyayı kontrol altında tutma, teröristlerle iş birliği, kaçak silah ihracatı yaptığı belgelenmiş. yani orta zekalı her insan bu aydınlanma sürecini yaşadığında seçim hakkını çıkardan, bilgisizlikten bağımsız bir şekilde kullanacaksa, adres iktidar partisi olmamalı. bu noktadan sonra verilen her oy, suça ortak olma, destekleme, çıkar elde etme anlamına gelmekte. en azından iktidar kaybından sonra, parti üyeleri bu suçlardan yargılanacaktır.

fatih altaylı

baskı görmek başka, baskıya gönüllü olmak başkadır. senin patronun ve sen, kraldan çok kralcı olmuşsunuz. senin dün anlattıkların, 2011'de sansür, baskı yoktur demesen kayda geçmeye, dikkate alınmaya değer şeyler olabilirdi. sen onu da kaçırmışsın fatih. sen bokun içine batmışsın. dünkü açıklamandan sonra, ne iktidarın ne muhalefetin ne adaletin ne gazeteciliğin adamısın artık. dönemin ve şartların adamısın. rüzgar nereye eserse.

çıkar amaçlı arkadaş ilişkisi kurmak

bunu genelde tek çocuklar yapar. küçüklüğünden beri yalnızlığa alışkın olduğundan, çıkara dayanmayan arkadaşlık ilişkisini, daha sosyal, kardeşli bir ortamda büyümüş birine göre daha gereksiz görür. paylaşımın olmadığı, kazanmak ve menfaat üzerine kurulu bir arkadaşlık ilişkisi, içinde bulunmaya değer olacaktır. bu nedenle asla çok yakın arkadaşı olamaz. insanlarla olan tüm ilişkisi yüzeyseldir. bir de egosu varsa, değmeyin keyfine.

bunlardan biriyle, liseden sonra tekrar aynı ortamda bulunmak zorunda kaldım. lisedeyken de insanların sırf aynı ortamda bulunmaktan dolayı konuştuğu, sevilmediğini hissettirdiği, itici bulunan biriydi. geçen zaman içinde tüm arkadaşlık ilişkilerinde bu durumu fark edip, bu duruma direnç gösterecek şekilde evrimleşen şahıs, üniversite ortamında ustalığa ulaştı. en paylaşımcı insanı bile, bireyci, ben merkezci düşünmeye iten bu ortam, altyapısı hazır birinde nasıl bir etki yapar, siz düşünün. ev arkadaşları bir bir kaçtılar. en sonunda tek başına kalmaya başladı. ortak okul projelerinde, partner bulmaya bile zorlanır hale geldi. bir sevgilisi oldu sanırım. o andan itibaren, tüm arkadaşlık ilişkileri gereksizleşmiş olmalı. bu kanıya, sevgilisiyle, günün 10 saati süren msn mesaisinden fırsat bulup da halı sahaya bile gidemediğini öğrendiğimde ulaştım. belki de bu insanlar için en hayırlısı, hiç ayrılmamalarıdır. ancak, sevgili de insan olduğundan, bu maalesef gerçekleşemiyor.

aga sigaran var mı, aga bozuk var mı 1 lira, aga çayları ödeyiver, aga ben şunu aldım da para kalmadı, sen öder misin playstationu, aga cüzdanı evde unutmuşum, aga para bekliyodum da gelmedi, aga arabayla gelsene, aga sen de şu var mıydı, aga ben de içeyim mi, aga bi parça koparsana be, aga şuraya gidelim mi(parası yok), aga ateşi veriver.

lan her şey tamam da ben en çok ateşe sinirleniyorum. 10 kuruş biriktir de kibrit al bari demi? o da yok. işin bir de garip tarafı neresi biliyor musunuz? hayır cevapları almaya başlayınca, tavrınızda olan değişimi görünce bile pes etmemeleri. insancıl duygularla, 'madem paran yok, siktir git yaşama, anan mıyım, baban mıyım, orospu çocuğu?' denmiyor diye midir bilinmez, ısrarlarıyla evete sevk etmeye çalışıyorlar. tekme tokat dövülmeyi, ana avrat sövülmeyi mi göze alıyorsun bir sigara için demi? insan hayret ediyor.

bu insanlar öyle insanlardır ki, bu entry'yi okuyunca bizzat kendilerinden bahsedildiğini anlasalar bile, yarın bir tane sigara almak için okumamış gibi yapacak potansiyelleri bile vardır. karaktersizlik mi, menfaatçilik mi, bu kadarı ne olur meçhul. mesaj adrese teslim.

gece 2 de sözlüğe giren kızın amacı

muhtemelen
(bkz: gece 12 den sonra sözlüğe giren kızın amacı)
(bkz: gece 2 de sözlüğe giren kapalı kızın amacı)
(bkz: gece sözlüğe giren kızın amacı)
ile aynıdır.

telasli aptal bitkin

pes turnuvaları iki maçtan oluşsa hepsini kazanır. http://i.capsspot.com/s/38/8/655647.jpg

pirinçle zeka testi

adamın ilk tahmininden sonra, çocuk sayabileceği kadar az sayıda pirinci avcuna alır ve adama tekrar sorar. ilk söylediği rakamdan elindeki pirinç tanelerinin sayısını çıkarttığında söylemesi gereken sayı budur. ancak ukela zeki kişi bunu tahmin edemeyeceğinden yalan ortaya çıkmış olur.

bekir bozdağ

şuan bir aydır görevde olan ve halihazırda nur topu gibi bir fezlekeye sahip bakandır. kendisi de bir hukukçu olduğundan tahminimce akp'nin ömrünün sonuna dek iktidarda kalması yönünde her akşam dua ediyor. sonu hayrolsun.

hepimiz türküz hepimiz cengiz

bak kardeşim, yanlışa yanlış diyebilmek erdem gereğidir. burada vurgulanan hrant dink cinayetiyse, solcular karşı çıkıyor diye sen bunu kabullenirsen kendi davana zarar verirsin. milliyetçiliği değersizleştirmek için tertiplendiği belli bir davayı sahiplenmek, buradan solculara giydirmeye çalışmak, daha da kutuplaşmak yanlıştır.

sosyal medyaya da bakarsan, sözlüğe de aklı başında solcuların bu davada yanında olduğunu görürsün. pkk için sokağa çıkıp da solculara nefret gütmek nasıl iş anlamadım ben. türklüğünden de, vatanının bölünmez bütünlüğünden de, atatürk milliyetçiliğinden, türkçülüğünden de taviz veren bir solcu görürsen, zaten dikkate alma. o solculuğun ne olduğunu tam anlamıyla oturtamamıştır. ama pkk'dan çok, ulusalcıyı, solcuyu ötekileştirirsen orada da bir sorun vardır.

aklı başında solcunun türk olmakla bir sorunu yok. cengiz akyıldız için de aynı acıyı paylaşıyor. birbirimizi bu derece ötekileştirmeden savaşalım. pkk'dan çok sağ-sol kavgası yaşanmaya başladı sözlükte.

türkiye komünist partisi

sağ camia dalga geçtiğimiz din altında birleşebilirken, sol, bölünebildiği kadar bölünmekle meşgul. tkp'yi seviyorum. ancak böyle bir eylem sırrı süreyya önder'in yaptığından ne derece farklı ve ne derece haklıdır? gerçekten seçimi kazanma gibi bir niyetiniz mi var yoksa oy bölmek amacında mısınız? insan gerçekten hayret ediyor.

şaman torunları isyanda

sezarın hakkı sezara. sokağa inen ülkücü, türkçü camiaya karşı kendini bilmez alaycı solcu yorumları sonucu, yine solcuların tam içinden gelen kontra destek. vefalı olmayı da, haklının yanında durmayı da ideolojilere kurban etmeyiz. sizin de gezi parkında bunu yapmadığınız gibi. selam olsun.

https://pbs.twimg.com/med...BLnQxMhCYAAjDmz.jpg:large

29 ocak 2014 ülkücü hareketin sokağa inmesi

kürtsen, bu olaya da gelip laf söylemeye çalışıyorsan anlarım. yalnız solculuk da, ülkücülük de ezberden yapıldığında olmuyor. birisi geziye bok atıyor, birisi sokağa inen ülkücüye giydiriyor. sonuç?

artık devlet hukuk devleti olmadığı için, ihkak-ı hak meşru, mahkeme sokak oldu. fişleneceğini bile bile kim sokakta eylem yapıyorsa tebrik edilmeli. yarın sizin hakkınız yendiğinde sırf ideolojik saçmalıklar yüzünden haklı olduğunuz davada destek göremediğinizde hiç oturup ağlamayın o zaman. bölüne bölüne değil, birleşe birleşe oluyor bu işler.

mhp genel merkezi büyük terbiyesizlik yapmış, 'kanı yerde kalmayacak diyemiyorum' sözünün acıtsa da gerçeklik payı olduğunu göstermiştir. bugün sokakta hakkını arayan ülkücü arkadaşları ben tebrik ederim. aklı selim insanlar arkanızda, yanınızda. merak etmeyin.

başbakan konuşurken drinking game oynamak

bu kelimeleri her kullandığında, abartmayın sadece bir şat atın.

mili irade
sandık
cehape
allah
faiz lobisi
dış mihrak
esed
mit
paralel devlet
darbe
imf
türbanlı bacı
şaka lan şaka, alkol komasına girceniz amk, oynamayın.