bugün

olgunlaşma enstitüsü..
(bkz: the man who sold the world)
abiler için sert,
ablalar için tatlı..
Julian Schnabel'in "Basquiat"ının Andy Warhol'u..
ne olduğunu bilmeyen,
ne olmadığını bilen ilah..
(bkz: let s dance)
starman, under pressure, heroes gibi mükemmel parçalara sahip ingiliz şarkıcı. the man who sold the world ondan dinlenir başkasından değil. kimilerine kulak tırmalayıcı gibi gelse de kimsede olmayan farklı sesi ve yorumu vardır. biseksüeldir.
biseksüel olduğunu öğrendiğimde ufak çapta* bir şok yaşadığım mükemmel bir yoruma sahip ingiliz şarkıcıdır, suede,portishead, placebo gibi birçok grubun ilahıdır. kendisi için zamanın çok ötesinde müzik yapmış demek tam doğru bir söylem olacakdır zira o müziğe başladığında ben sebi sübyandım hatta sübyan bile değildim bugün bütün şarkılarını keyifle dinliyorsam gidip alnından öpülmesi gerekir aslında iyi ki o zamanlar değilde yaşlanınca tanımışım david bowie'yi de diyebilirm zira kadir inanır gibi * yaşlandıkça daha bi karizma olmuş seksileşmiş gençken iğrençmişin david abi hele ki space oddity'de ki halleri yıkıp geçiyor*

brian molko'yla yaptıkları without you i m nothing düeti baştacı edilmesi gereken herkesin hayatında en az bir kere dinlemesi gereken şarkılardandır. ayrıca the man who sold the world süperdir ama nirvana* bence bu şarkıyı alıp biraz daha yücelltmiş ileri taşımışdır.
tek gözü cam olan *~~ ünlü ingiliz şarkıcı
(bkz: velvet goldmıne)
rock müziğin günümüzdeki halini almaya başladığı yıllarda ortaya çıkıp bir daha da kaybolmayan ve de kaybolmayacak gibi duran yüce kişi.. glam rock insanıdır, pek severiz..
bisexual ama super sanatçı.
(bkz: i know)
ilginç ve isabetli teşhisleri vardır.bruce springsteen için '' koca stadyumu köşedeki bara çeviren adam demiştir '' valla, benim aklımda en çok bu kalmış.
(bkz: löllö)
yaşına rağmen modern zamanların idolü. ilahlaşan ismi.
insanı müziği sevdiren, bağlayan üstad.
kinyas ve kayra kitabında kinyas ın "insanlar artık david bowie dinlemiyor" diye afrika lardan sitemde bulunduğu aşmış müzik admıdır.

(bkz: china girl)
(bkz: changes)
(bkz: heroes)
1975' lerde beni benden alan şarkısı ( (bkz: lady grinning soul)
(bkz: gay mısın gayan mı)
sirkten çıkmış tarzı giyinen ingiliz şarkıcı. saçlar kılıç gibi, gözler boyalı kimi zaman, parlak kostümler..değişik bir herif.
tipine bakıp da aldanmamak lasım bu adam için. şarkıların sözleridir onu ilah yapan yerkürede.
o bir ikon ben bunu bugün anladım (bkz: best of bowie)
hani bu adamın vakti geçti diyorlar, yaşlanmış bir şempanzeye benziyor diyorlar. dilin kemiği yok abi, harfleri yanyana koyunca istediğin şeyi söyleyebiliyorsun.

ben senin o makyajlı yüzüne kurban olayım...

25 yaşında bir hayranın var canım...selam ederim..
placebo dahil birçok gruba idol olmuş, brian molkonun yakın arkadaşı olması itibariyle tanıdığım süper kişilik.*