bugün

ölumuyle olay yaratmıs nirvana solıstı.zamanıyla super sarkılar yazmıstır.hayatıyla ılgılı bır suru kıtap cıkmıstır fılmıde cıkcakmıs.birde su gunlugunü bulabılsem...
nirvana vokali abimiz.ölmesiyle ilah haline gelmiştir.çok iyidir de fazla abartıldığını düşünmekteyim halen hayatta olsaydı bu kadar popüler olacağını sanmıyorum...
ölümüne sebep intihar mı cinayet mi olduğu hala bilinmeyen büyük üstad.
(bkz: depresyon hırkası)*****
ismi üzerinde "kurt çoban, kurt kaban" gibi sululuklar yapılabilen * grunge'ın anası babası ve celladı (o yarattı o öldürdü), kimi iddialara göre yaşayıp rezil olacakken intihar edip efsane olan müzik insanı (bkz: nirvana). onunla ilgili herhangi bişiy okurken gizemli bi ağrı gelip saplanır insanın midesine...
hızlı yaşa genç öl cesetin yakisikli olsun gibi bir vecize buyurmuştur.
eger yasasaydi bu kadar populer olmazdi.amerikalilar bunu hep yapar her intihar edeni yada oleni efsane yapmaya calisir.tamam cobain iyi gitarist ve iyi solist olabilir.ancak asla bu kadar populer olmayi hak etmemistir.
yaşasaydi bu kadar popüler olmazdi fikrine katılmakla beraber birçok t-shirt de onun resmini görmeyebilirdilik
(bkz: che guevara)
ölüm yıldönümüne *sözlük yazarlarınca* hatırlanmamış bir müzik efsanesi.öldüğünde bir not bırakır ve son satırlarını küçüklüğünde hep yaşattığı hayal kahramanına seslenir.mtv unplugged konserinde çalarkenki yüz ifadesinde mutlu görünmezdi,belki o zaman kafasına takmıştı bu intihar olayını
yavaş yavaş sönüp bitmektense,yanmayı tercih eden adam...
insanları kandırmak istemeyip intihar eden grunge ilahı...
balık burcudur.
(bkz: nirvana)
hayatı felsefi bakımdan kavramanın bir kolej mezunu olmaktan ibaret olmadığını ortaya çıkaran müthiş insan. O da gökyüzündeki müzisyenlerin arasından bize bakıp bol bol küfür ediyor olmalı.
Babası kürt annesi amerikalı bir bireydir kendisi. Kürt baba amerikaya siyasi sığınmacı olarak yerleşip kendisine boyu boyuna huyu huyuna bir kısmet bulmuştur. Evliliklerinin nimeti olarak bir adet erkek çocu doğmuştur. Adı corçdur ve annesinin soyadı olan cobain i almıştır.

Okuldaki adaş öğretmeni corç, "senin adın da corç, benimki de. Bundan sonra senin adın "kürt cobain" " ola demiştir.

Zamanla yeni adına daha doğrusu lakabına alışan corç. Birçok albüm yapmıştır ve ünlü olmuştur.
(bkz: kurt cobani) harika sesi ve hizli yasayip hizli olmesi,genclik idolu olmasina yetti belki de..ama birseyi unutuyoruz ki,bir grubu birarada tutan inanilmaz bir liderlik ozelligi var cobain in,belki de cogu buyuk grupta olanin aksine..
1994 yılı Nisan ayında yüksek dozda uyuşturucu alark intihar eden Kurt donald Cobain, ölümünün ardndan pek çok soru işareti bırakmıştr. Cobain\'in uyuşturucu bağımlılığı bir gerçek olsa da ölümünün ardından eşi Courtney Love\'ı da kuşku ardında bırakan bazı komplo teorileri gündeme gelmiştir. Bunlardan en çok bilineni Cobain\'in kanında bir insanı öldürmeye yetecek dozdan çok daha yüksek miktarda eroin bulunmasıdır. Cobain öldürücü dozun üç katı eroin ve pompalı tüfekle azına ateş edilmiş bir şekilde bulundu. Bunları kendi kendine yapmasının mümkün değildr. Bıraktığı veda mektubunun sonunda Country Love\'un el yazısı ile yazılar yazıldığı bulunmuştur. Konu aydınlığa kavuşmuş değildir
solisti olduğu Nirvana grubu birçok şeyin başlangıcı veya öncüsü olarak kabul edilir.aslında bu öncülük dışında pek önemli bir grup olmayan Nirvana'nın solisti yani kurt cobain'in trajedik ölümünden sonra grup efsanelşmiştir. eğer efsaneleşmek için grupların solistinin intihar etmesi yeterliyse, artık grupların solistleri teker teker kendini öldürsün. grup diye birşey kalmasın...
kurt cobain nin acı dolu çığlıkları kulağımda yankılanıyor neden bilmem. idol üm ama ölmesi iyi oldu. ölmeseydi bu kadar sevileceğini ve ilah olcacağını sanmıyorum.. müziğe olan katkıları es geçilemez. teşekkürler kurt cobain..
(bkz: toprağın bol olsun kurt cobain)
it s better to burn out than to fade away...
hayatının en parlak dönemlerinde sürekli mide ağrısı çeken, kendini yormaması gereken zamanlarda turne turne dolaşan, ağrıların dayanılmaz olduğu çıldırımsı anlarda bile sahneyi terk etmeyen ancak iyi geldiği için eroin kullanan, yanılmıyorsam; amcaları ile aynı ölüm yoluna başvuran unutulmaz nirvana üyesi. (bkz: toprağın bol olsun kurt cobain) (bkz: cennetin ozanları)
Rüzgar gibi geldi geçti. 27 yaşında kendini öldüren grunge müzik sanatçılarındandır. Çok güzel riff ler icad etmiştir kendileri.
Değişik bi adamdır bu Kurt.Kimilerine göre erişilemez bi karizmadır.kimilerine göre tipsizlik abidesi.Kimilerine göre kral müzik yapar kimilerine göre 3 akorlan şarkı yapar,kötüdür.Çoğu insan adını duyunca sadece intahar ettiğini hatırlar bu da onun intahardan sonra tanındığını gösterir*.Peki intaharıyla ilgili ilginçlikler bu kadar mı? Hayır,çoğu kişi onunintahar etmediğini,öldürüldüğünü iddia eder buna kanıt olarak da intahar mektubunun başladığı el yazısıyla bitmediği gösterilir,bunun intahar deil müziği bırakma mektubu* olduğunu ama öldüren kişi tarafından* değiştirildiği iddia** edilio.DAha fazla teori için:

http://www.justiceforkurt.com/ **
bu da intahr mektubu:(ingilizce)

speaking from the tongue of an experienced simpleton who obviously would rather be an emasculated, infantile
camplainee. this note should be pretty easy to understand. all the warnings from the punk rock 101 courses over the
years. since my first introduction to the, shall we say, ethics involved with independence and the embracement of
your community has proven to be very true. i haven't felt the exitement of listening to as well as creating music
along with reading and writing for too many years now. i feel guilty beyond words about these things. for example
when we're backstage and the lights go out and the manic roar of the crowd begins it doesn't affect the way in
which it did for freddy mercury who seemed to love and relish in the love and adoration from the crowd. which is
something i totally admire and envy. the fact is i can't fool you. any one of you. it simply isn't fair to you or
me.the worst crime i can think of would be to rip people off by faking it and pretending as if i'm having 100 %
fun. sometimes i feel as if i should have a punch in time clock before i walk out on stage. i've tried everything
within my power to appreciate it, and i do. god, believe me i do but it's not enough. i appreciate the fact that i
and we have affected and entertained a lot of people. i must be one of one of those narcissists who only appreciate
things when they're gone. i'm too sensitive. i need to be slightly numb in order to regain the enthusiasm i once
had as a child. on our last three tours i've had a much better appreciation for all the people i've known
personally and as fans of our music, but i still can't get over the frustration, the guilt and empathy i have for
everyone. there's good in all of us and i think i simply love people too much. so much that it makes me feel too
fucking sad. the sad little, sensitive, unappreciative, pisces jesus man! why don't you just enjoy it? i don't
know. i have a goddess of a wife who sweats ambition and empathy and a daughter who reminds me too much of what i
used to be. full of love and joy kissing every person she meets because everyone is good and will do her no harm.
and that terrifies me to the point to where i can barely function. i can't stand the thought of frances becoming
the miserable self-destructive, death rocker that i've become. i have it good, very good, and i'm grateful, but
since the age of seven i've become hateful towards all humans in general. only because it seems so easy for people
to get along, and have empathy. empathy! only because i love and feel for people too much i guess. thank you all
from the pit of my burning nauseous stomach for your letters and concern during the past years. i'm too much of an
erratic, moody baby! i don't have the passion anymore and so remember, its better to burn out than to fade away.

peace, love, empathy.
kurt cobain
frances and courtney, i'll be at your alter.
please keep going courtney
for frances
for her life which will be so much happier without me. i love you. i love you! *
bu da türkçesiymiş:

"daha cocukca sikayetleri olan , tukenmis , deneyimli bir ahmaginn agzindan konusuyor olmak.
bu baya kolay anlasilabilir bir not olmali. yillar boyunca , diyelim ki , cemiyetimizin serbestligi ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alinan sikayetlerin ne kadar dogru oldugu kanitlanmaktadir. cok uzun zamandir okuyup , yazmakla brisket dinlemekten , yaratmaktan da oldugu gibi heyecan almadim. bunlar icin kelimelerle anlatilamayacak bir sucluluk duyuyorum.

mesela sahne arkasindayken ve isiklar sonup kalabaligin cilgin tezahurati basladiginda,beni hayran oldugum ve kiskandigim freddy mercury'ye oldugu gibi etkilemedi.gercek su ki sizi aptal yerine koyamam.hicbirinizi.aklima gelen en kotu suc,insanlara karsi sahtekarlik yapipi%100 egleniyormusum gibi gorunerek dolap cevirmektir.bazen sahneye cikmadan once mesai makinesine kart zimbalayacak gibi oluyorum.gucumun yettigince buna deger vermerk icin herseyi denedim ve deniyorum.tanrim,inana bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor.benim ve bizim bircok insani etkiledigimiz ve eglendirdigimiz gercegine saygi duyuyorum.elden kaybolduktan sonra kiymet veren biri o narsisistlerden biri olur.ben cok hassasim.bir zamanlar bir cocukken sahip oldugum hevesi yeniden kazanmak icin biraz uyusmaya ihtiyacim var.son 3 turumuzda sahsen tanidiklarima ve muzigimin hayrani olan tum insanlara cok deger verdim,ama hala herkes icin besledigim
ofke,sucluluk ve anlayisi asamadim.
hepimizin icinde iyiylik var ve sanirim insanlari cok fazla seviyorum.oyle cokki bu beni mutsuz hissetiriyor.uzgun,kucuk,hassa deger vermeyen bir balik burcu,isa oglum!ihtiras ve anlayis yemini eden cazibeli bir karim var ve bana eski halimi cok fazla hatirlatan bir kizim.sevgi nese dolu her gordugu insani opuyor cunku herkes cok iyidirve ona zarar vermez!frances in uzgun kendine zarar veren olu bir rocker oldugumu dusunecek oolmasina dayanamiyorum.
iyi yapiyorum,cok iyi.ve minnettarim,ama yedi yasindan beri insanlara karsi genel bir nefret duydum.sirf insanlarla iyi gecinmek icin ve anlayis sahibi olmak kolay gorunuyor diye.anlayis!sanirim sadece insanlarin cok sevdigim ve onlara cok uzuldugum icin.gecen yillar boyunca mektuplariniz ve ilgileriniz icin hepinize tesekkur ediyorum.ben cok kararsiz,umitsizim.artik eski tutkum yok ve sunu hatirla,sonup gitmektense yanmak daha iyidir.(bu sozler neil young'in"hey,hey,my,my.." adli sarkisindandir)
baris
sevgi
anlayis
frances ve courtney sunaginizda olacagim.

lutfen devam et courtney
frances icin
hayati cok daha mutlu olacak bensiz..
sizi seviyorum sizi seviyorum ",
20 Şubat 1967 Seattle doğumludur. Bir ara gençleri * büyük ölçüde peşinden sürüklemişliği vardır. Heavy metalci kesim pek sevmez bu abimi.
"it's better to be hated for what you are, than to be loved for what you're not" diyerek insanı olduğu yere çakan adam..
hırtonun teki. rezil bir adam. sevmiyorum ben bu adamı, sevemiyorum bir türlü. yaşasa suratına da söylerdim.