ingilizce eğitim öğretim yapan okullarda çan eğrisi sistemine verilen isim
odtü'nün öğrencilerine sunduğu en süper hizmetin adıdır ve fakat psikoloji, sosyoloji, ve felsefe bölümlerindeki öğrencilerin asla faydalanamazlar.** bu öğrenciler hayatlarında bir kere de 'curve'e şu kadar bastım', 'curve'ü ikiye katladım', 'curve üstümden geçti amanın' gibi cümleleri kuramayacaklardır. ayrıca curve nimetlerinden faydalanamayacaklardır.*
ayrıca (bkz: normal curve)
(bkz: çan eğrisi)
odtünün bazen iyi olabilen ama bazen da öğrencilerine atmış olduğu kazıktır. 3 büyüklerin * curve e dahil edilmesiyle curve dayanılmaz bir hal alır.
john petrucci' nin suspended animation albümündeki bir parçanın da adıdır.

oldukça güzel olan bu şarkıyı dinlerken iyi bir çocuk olursanız yoğun bir joe satriani tadı bile alabilirsiniz. *
ingilizce olup türkçe'de kavis, falso anlamına gelen kelime.
gelende dd verilerek ağlatan şey.
(bkz: curve of bezie).
hayvanoğlu hayvan john petrucci eseri. interlude'u da kreması.
odtude su ana kadar nasil isledigini anlayan kimse gormedigim sistem. ogrencileri gectim hocalara sorunca bir seyler geveliyorlar ama onlarin da bilmedikleri belli. vahiy iniyor o sekilde ayarliyorlar notlari herhalde.
yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
odtü de bu olayı bir türlü anlamadığım 40 aldığım midtermden cc 60 aldıgım baska bir derstende dd aldığım yani ne olduğu belli olmayan tamamen hocanın insafına baglı sacma sapan bir sistemdir.
genelde vizeler ve final sonuçlarının ortalaması alındıktan sonra, ortalamanın 5 puan altı ve üstündeki aralıktaki notlara dd verilmesi şeklinde uygulanan sistem.
üniversitede götün kurtarıcısı mucizevi bir buluş. bir insan notunu bile bilmeden curve kaç çıkmış diye sormuyorsa henüz üniversiteli olma aşamasını tamamlamamıştır. bir diğeri için;

(bkz: başkasının yerine imza atmak)
ee'cilerin sürekli vurduğu şey. yettiniz amuyaoyum.
Tr. Dönemeç, viraj.
Prn. Kıvrım.
hatunu iyidir.