bugün

nesneleri veya canlı cansız herşeyi ifade etmek için kullanılan agzımızdan cıkan ses parçaçıkları
(bkz: sözcük)
anlamı olan ve o anlamı taşıyan şekli olan. 2 çeşidi vardır: isim ve fiil. varlığı karşılarsa isim, hareketi karşılarsa fiildir.
alm. das wort
(bkz: microsoft word)'un turkcesi.
Kelimeler, insanın düşüncelerini, yaşam felsefesini ve hatta inançlarını bazen belirtir, bazen de belirler.
aranıpta bulunması zor olan şey.
bazen kifayetsiz kalan sey. **
aynı zamanda '' tilcik'' te denir.
aslına bakıldığı zaman bir tanesiyle bile dünyayı yerinden oynatabilirsiniz. birini kırabilir, birini kendinize bağlayabilir ya da ağlatabilirsiniz. çok değişik bir türdür. sakınmalı, güzel kullanmalı.
(#3948640) numaralı entry de kuzenim adını çok merak etmiş kişi.
*nesildaşım.*
eksilir, eksiltir, eskir, esrir, kimi zaman.
öncelikle bana bu kalbi kadar tertemiz entryi ayırdığı için teşekkür ederim.
sonralıkla,

kelimelerle anlatılamaz bir yazar.

aslında o bir fenomen. üstün zekası ve cesaretiyle gönüllerde taht kurmuş bir sözlük parıltısı. geleceğin efsanelerinden biri olmaya en önemli aday. iyi ki var, iyi ki bizimle beraber burada yazıyor. gönlündeki sevgi ve yüreğindeki güzelliğinin hiç gitmemesi dileğiyle kendisine kendisi kadar iyi geceler diliyorum.*
çok hoşsohbet ileri görüşlü yazarımız.
sözlükte nadir bulunan, anlayışlı ve düzgün insanlardan. hep kalsın, hep yazsın...
forum chat tarzı* bir entry'im yüzünden bana masj attı zamanın birinde bu şahıs. ben de nezaketen karşılık verdim. hay vermez olaydım, günlerce yapıştı yakama bırakmadı. kırılmasın diye bir şey de demiyorum ama yani ben de meşgul bir insanım.. bana para karşılığı sahte para basmayı teklif etti. o nası olacak dedim ya alla alla. ilginçti.. istemem ben öyle şeyler allah çarşını pazar etsin diyerekten yolladım bunu. ohh 1-2 gün kafa dinledim derken yine geldi bu tatlı su balığı. soğuktan titrek, gözler ağlamaktan şişmiş, sanki dön bana ne olur, seninle güzel ankara der gibi masum masum bakıyordu. ben de gaddar biri değilim sonuçta çok üzüldüm, kendimden mahrum etmedim bu yavrucağızı.*

şu an çok mutluyuz. hayır evlenmiyoruz aşırı derecede kank'ız. dün kırıldım biraz ama kesin bir hediye alıp affettirir kendini. üstüme çok titrer de kendisi. ama abisi bi görsen nası datlu bişe, al büfeye koy biblo diye. şeker kız candy ishot kalır şu başlığını okuduğunuz kızın yanında..*

annem, sözlükte çaylak dahi olmadığına göre bu sözlükteki en sevdiğim insan. hiç darılmaca gücenmece yok, hepinizi seviyorum ama onun yeri ayrı. birkere kafası kırmızı, yani kaç kişinin kafası kırmızı olabilir.?

bu da benim en güzel entrym olsun kankime feda olsun, iyi ki varsın, iyi ki doğdun, mutlu yıllar sanaaaaa. doğum günü falan değil ya sevdiğimden diyesim geldi.

--önemli--

bu entrynin 1. paragrafında bahsedilen kişiler ve kurumlar tamamiyle benim hayal ürünümdür. kendi imalatımdır.*

edit : çok kelime hatası yapmışım yav.*
adı melike olabilecek*,Efendilikten saptığını görmediğim pek hanım yazar.
doğum günü çocuğu, iyiki doğdun yazarı.

sözlüğün kazandırdığı en güzel şey. yirim ben onu.
hoş sohbet yazarımız, ayrıca ales hakkında engin bilgilere sahip bilgi hazinemiz.
kocaman bir teşekkür borçlu olduğum olduğum yazar,sözlükte fahrileşen intiharımı bir tek o ciddiye almış ve yapma arkadaşım demiştir, yaptım bile demişimdir ancak becerememişimdir, mutlu olsundur, yaşamamı takan nacizane yazar olarak kendisine aşk acısı ile pörsümüş,kokoşmuş kalbimi hediye etmek isterim zira teklemektedir kendisi!
sözlüğe çemkirme isteği duyan yazar. dünün en beğenilen ikinci iletisine sahip olup da hüzünlenen kimse(#4360716)reklam gibi oldu bu da ama değil. ya ya evet değil.
ya arkadaşım tek sözcüklük bkz en beğenilen ikinci entry mi? bu mudur? yazdığım en güzel entry de olyuor kendisi. öyleymiş. ben biliyordum zaten saçmaladığımı. ama böylesine bir bkz ile yüzüme mi vurulmalıydı.
ah şöefeeeöör yaktın beni şöefeöeeeör!
rastgele harflerin, rastgele bir araya getirerek oluşturduğu, hayatımıza yön veren, sevindiren, üzen, heyecanlandıran, anlam katan, aşık eden, nefret ettiren, arkadaşlık kurduran, okul kazandıran, iş bulduran ve daha bir çok şeyi yüklediğimiz "sihirli parçacık".
bize çağrıştırdığı şeyler olmasa, anlam yüklemesek onlara yazdıklarımız, konuştuklarımız, sorularımız, cevaplarımız hepsi çok anlamsız...
bir sihirdir hepsine anlam katan..
(bkz: bir kelime bir işlem)
adalet duygusunu yitirmemiş seviyeli bir yazar.
bu gün doğum günü. referans olsun, ileride popüler olursa kutlarsınız kızceğizi.
güncel Önemli Başlıklar