bugün

entry'ler (1628)

hedonismhighway

tırt bi yazar.

hiç hoşgelmemiş.

fotmata dair açıklamaları biraz okuması lazım. uçar yakında...

trixx in tezkere alması

Tüm yurtta bayram olarak kutlanması gereken şanlı bir olaydır. o kadar ki yıllar yılı uludağ sözlüğe girmeyen şahsıma entry dizdirmekte...

hoşgeldin tiris. hoş geldin kara güneşim. uludağ sözlük bu olay adına bir parti yapsın. yapmazsa kendi kaybeder. o kadar diyorum yani.

merkez cevre iliskisi

elipste biraz daha çetrefilliydi yanılmıyorsam. iki farklı merkez oluyordu da ona göre hesaplıyordun. hep var bunlar.

edit: elipsin merkezi tokmuş. odağı varmış iki tane. bu da aslında elips adına merkez çevre ilişkisini daha büyük bir çıkmaza sokar yani.

merkez cevre iliskisi

çemberde çok açıkça belli olan ilişkidir bu. merkezden çembere olan uzaklık çevre uzunluğunun iki pi katıdır. negzel.

paryoşa

dinleyince; "adamlarda ne kafalar var abi. keşfedilecek ne uyuşturucular var amk." hissiyatından başka bişey uyandırmayan şarkı.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/rehaucoz

follow eden follower bulsun.

josh holloway kadar yakışıklı ve dindar olmak

israf sayılabilir.

ün kazanmak için başlık açmak

öncesinde biraz türkçe pratiği yapılırsa daha etkili olacaktır.

(bkz: ün kazanmak)

dejıkte

fildişi sahilleri' nin ispanyollar tarafından keşfedilen ilk yerleşim yeri. bugünkü adıyla jajaba lanco.

(bkz: dekolte)

beyin ile popo arasındaki ortak noktalar

ikisinin de kıvrımlısı makbuldür.

google wave

bir miktar davetiyesine sahip olduğum mesajlaşma sitesi. pek sevgili uludağ sözlük yazarlarıyla paylaşmaktan gurur duyacağım.

türkiye nin en iyi rapçisi

kırk kere sagopa kajmer denirse sagopa kajmer olacakmış.

türkiye rapçilik ve hiphop dairesi başkanlığından öğrendim.

düş

senin adın bana tek bir hece,
sen, gözümün önünde bir düşsün,
düşün, değil artık her bir gece,
saçların gözlerime bir bir düşsün...

ebru polat

okan bayülgen taşşak geçince bizim de tü kaka dememiz gereken kadındır.

la oğlum bişeyi de aklınızla düşünün. sade okan düşününce yeterli olacaktıysa sizin kafanıza niye beyin koyuldu.

ilik gibi de kadın işte. gören de derki hepiniz "zeki ama leş gibi kadın" düşkünüsünüz.

"silikonludur, açık saçık giyinir şöyle yapar böyle yapar." ya ne olacağıdı? yaptığı iş bunu gerektiriyor. amacı siktriboktan pop şarkılar söyleyip açılıp saçılıp ilgi çekmek para kazanmak. ha pop müziği en başta ben götünden sikiyim orası ayrı ama var bu işin piyasası.

şimdi okan iki laf etti diye bunu getirip buraya sayfa sayfa yazmanın ne alemi var. biyons'a şakira'ya yapıyo musun aynı laga lugayı.

haa öte yandan idil biret yıllar yılı klasik müzik yaptı da ne oldu? bi kere alıp eline dinledin mi bi konserine gittin mi? hepsini geçtim girip de başlığının altına bu kıza yazdığın kadar entry yazdın mı?

bırakalım goy goyu abiler. "okan dedi hadi hemen yazalım ki okursa mokursa nickimizi görsün" diye mi düşünüyosunuz anlamadım ki.

okan da çok adamsa bu zirzopları çıkaracağına efendi gibi konuklar çıkarsın efendi gibi konular konuşsun...

devrim yapmazsa ölecek hastalığı

bu hastalıktan muzdarip olanlar gelip sözlükte zoruna giden entryleri kötülerse tamamen düzelmiyorlarmış ama üç beş ay ömürleri uzuyormuş.

doktor dedi.

bi de dedi ki "ben de gençliğimde çok devrimciydim sonra çoluk çocuk olunca bi hal geldi. şimdi turp gibiyim maşallah." "çoğu arkadaşım da reklamcı falan oldu onlarda iyileşti. gençlik işte." dedi. falan fistan...

merve yi tavla

(bkz: hala mı)

devrim yapmazsa ölecek hastalığı

türkiye'de son elli yıldır çokça görülen ve ne yazık ki sonucu hep aynı olan hastalık.

beyinde bi tümör mü oluyomuş neymiş? hastalığın sebebi buymuş. ya da tümörde bir beyin mi oluyormuş desem?

(bkz: devrim şehitleri)

24 ekim 2009 eskişehirspor beşiktaş maçı

beşiktaş'ın filip holosko, fabian ernst, matteo ferrari, tomas sivok, yusuf şimşek ve batuhan karadeniz'den yoksun olmadığı maçları da bilen taraftar için leş gibi oynadığı gerçeğini değiştirmeyecek olan maç.

gören de sanır ki holosko sezonda 20 gol atıyor, ernst wolfsburg maçında harikalar yarattı, sivok geçen yıl'ın mvp'si, yusuf sezon başından beri her maç iki asist yaptı falan filan...

bırakın bu işleri ağalar. beşiktaş rezil futbol oynuyor ve son 6 yıldır olduğu gibi bu yıl da bizleri kanser etmeye devam edecek.

agnostik melek

böyle birden söyleyince çok saçma geliyor. "ne diyo la bu mal?" diyosunuz ama öyle değil.

şimdi şurdan facebok' ta, myspace' de, twitter' da, friendfeed' de, msn messenger' da, alternatip' te, yonja' da ve adını bilmediğim cümle sosyal network sitelerinde "agnostic angel" nickli hafif gotik, biraz emo, beyaz suratlı ve büyükçe memeli simsiyah saçlı bi kız gelse, "tanışalım mı konuşalım mı?" ayağı yapsa dibiniz düşmez mi?

düşer.

editim:la

amına korum kalbini de kırarım

yapacağı hareketin sadece fiziksel olarak değil duygusal olarak da tahribata sebep olacağını bilen kişiye özgü bir küfür.