bugün

Ruh bilimi,ruhiyat.Bir grubu,bir bireyi belirleyen hareket etme,düşünme, duygulanma biçimlerinin bütünü.Ruhsal.
yarım bıraktığıma sevindiğim eğitim birimi
kayma gerilmesi yüksek biyo-mühendislik yapisi.
artık herkesin "aaabi benim psikolocim bozuldu" şeklinde kullandığı, müptezelleşen kavram.
pisilerin gittiği kolejdir.. * *
davranış bilimi denmesi caizdir. ellerden öpen bir bölüm olmakla birlikte okuyanlara yerleri öptürecek niteliktedir. kaprislerine dayanamayıp bırakan bir sürü sevgilisi vardır, haklıdırlar ancak aşk gözü kör eden birşeydir. sonuç itibariyle sadakat manyaklığıyla okumaya devam edilmektedir. (bkz: sonumuz hayırlı ola)
davranışları ve davranışların altında yatan süreçleri * bilimsel olarak inceleyen bilim dalı.
hem sözleri güzel, hem müzigi hareketli, koparici bi metin arolat sarkisi.
sık sık bozulur.
geçmişte felsefe'den ayrılan, ruh bilimi olarak bilinmesine rağmen ruh ile değil de daha açık bir ifadeyle (organizma) insan ve insan davranışlarını inceleyen ve uç noktalarda bir çok konuda kısır kalan, anlamak için çok vaktimi alan ve almaya devam eden bilim dalıdır.
insan davranışlarını anlama çabası ile doğmuştur. grek kökenli psyche ve logos'un birleşmesinden oluşmuştur. sözlük anlamı ruhu öğrenmektir, ama psikoloji'nin böyle bir çabası yoktur. kısaca insan ve hayvan davranışlarını inceleyen pozitif bilim dalı olarak nitelendirilebilir. zihin süreçleri bilimidir, objektif gözlemlere dayanarak insan davranışlarını açıklar.
psikoloji'nin ayrı bir bilim dalı olarak ortaya çıkmasını sağlayan ilk olay wundt'un 1879 da leipzig'de 'psikoloji labaratuarı' kurmasıdır.
(bkz: kognitif psikoloji)
(bkz: parapsikoloji)
http://tr.wikipedia.org/wiki/Psikoloji
dünya üzerindeki en sert savaşların silahıdır. bu bilim dalının birikimleri sayesinde kitlelere yön verilebilmektedir. bu birikimleri elde edenler bunu büyük deneylerle yapmışlardır. ingilizlerin kenyada on beş bin kişinin birer kesmesi, doğurmak üzere olan kadunları mancınıkla havaya fırlatıp bebeğin bir tarafa kadının bir tarafa gitmesi gibi. bu şekilde halkları sindirmeyi öğrenmişlerdir.
Duyum, heyecan, düşünme vb. olguları ve bunların yasalarını inceleyen bilim, ruhiyat, (bkz: psikoloji).
bu bilim dalını okumaya gönüllü öğrencilerin bile psikolojik durumunu bozan, insan ve bir takım hayvanların davranışlarını inceleyen bilim dalıdır. * *
kesin olarak nefret etme yolunda emin adımlarla ilerlediğim ama bir yandan da psikopatça sevdiğim bölümüm. okumak isteyenlere şiddetle tavsiye edilmez.
insan ve hayvan davranışlarını inceleyen bilim dalı. psikoloji, hem sanat hem de bilim dalı olarak kabul edilir. günümüzde psikolojiye hakim iki görüş vardır. insancıl görüş, insan yaşantı ve davranışlarını anlamlandırmak için hislerin, güdü ve isteklerin incelenmesi gerektiğini savunur. modern davranışçı görüş ise hisler gibi gözlenemeyen durumları değil, gözlenebilen davranışları incelemenin gerekliliğine inanır.
bozulması durumunda uzun süreli bir tedaviye ihtiyaç vardır. ilaç tedavilerinin ömrü 6 aydan başlar.
bastırılmış duyguların açığa çıkmasını inceler. sigmund freud adındaki, kadınları bir türlü anlayamayan adamın çok şey kattığı bilimdir ayrıca.
(bkz: la la la la la la) bastırılmış duygularımı açığa çıkarıyorum şu an , freud da esasen kafası iyiken her şeyi cinselliğe bağlamış ve psikolog değil , tıpçıymış ki ben de şaşıyorum bu duruma , ama olsun.
bozuktur, düzelmez. gitti mi gelmez. herkes yaşar böyle manyaklık dönemleri. kimisi de içinde kaybolmuştur da belli etmez.
süper bir forum:
http://www.psikoloji.gen.tr
karektere bağlı olarak değişen ve bu anlamda insanı şekillendiren hayata bakış açısı olarak sınırlandırılan olgu diyelim. aslında nasıl bir detaydır hala çözemedim en mutlu olmam gereken zamanlarım da beni mutsuz eder en mutsuz zamanlarım da mutlu.değişkendir, akışkandır,korkakdır , asidir, sinirlidir, polyanadır, pesimistir, uzar gider...
ruh bilimidir. iyice yaygınlaşmış bir sözcüktür. herkesin psikolojisi bozuktur sorsanız. ama doktora git deyince sorun oluyor. demek ki bu işte bir sorun var. demek ki yalan söylüyorsunuz arkadaşım bozuk değil psikolojiniz falan bozuk değil. hani ilk okulda çocuklar okuldan kaçmak için hasta numarası yaparlar ya bu da aynen öyle. sanırım bizde hayattan ve sorumluluklardan kaçmak için hasta numarası yapıyoruz. nerede cesaretimiz nerede gücümüz? neden bu yılgınlık? bilmiyorum ben cevabınbı. acilen silkelenmemiz lazım milletçe. çünkü bu işler böyle olmuyor. kimi kandırıyoruz. sadece kendimizi.