bugün

panige mahal yok dunyayi yok edecek guce sahip olmayan zararsiz deney adamlar gayet akli basinda mantikli insanlar; parcacik hizlandiriciyi oyle aciga koyalim bi bakalim noluyor hizlansin caprissin takilsinlar oyle be demiyorlar ki..
karadelik ortaya çıkarması halinde açıkta ya da kapalı yerde olması fark etmeyecek olan deney.
(bkz: tehlikenin farkında mısınız)
(bkz: göte geliyoruz)
Dünyayı yerinden sarsacak, ve binlerce bilim adamının üzerinde çalıştığı deney. Fizikten hiç bir şey çakmadığım için, neyin ne olduğunu anlayamadığım, ve sonucunu gerçekten kestiremediğim olay. Binlerce bilim adamının gelipte milyarlarca insan adına karar verip, hepimizi öldüreceğine inanmıyorum. Ama "ölüceeeeez, kesin kara delikler çıkıcaaak" gibi boşa haykırışlardan ziyade, gerçekten fizik okuyan veya fizikten çakan, bu deneyi bilen biri gelse de açıklama yapsa muhteşem olacak.
9 eylül gecesini şahsımı uygulamadan bırakan biyofizik hocama ağız dolusu söveceğim, kaşar gördüğüm kızları tek tek arayıp yüzlerine vuracağım, kıl olduğum ne kadar insan varsa hepsine ayrı hayvanlık yapacağım bir gece haline getirmiş deneydir. çok pis kumar oynuyorum gibi ama du bakalım.
ölmezsek sonunda bize ya da insanlığa ne yarar sağlayacağını anlamadığım deney.* *
sevişerek ölmek isteyenleri sevindirmiş deneydir.
habertürk'ün dünyanın sonuna x gün şeklinde geri sayım yaptığı deney.
(bkz: kıyamet gelse de kopsak)

hiç bu kadar anlamlı olmamıştı.
korkulduğu gibi bir sonuç çıkardığında yapanların öteki tarafta fena hırpalanacağını hissettiren deney.*
hiçbir sonuç elde edilemeyeceğinden fena halde kıllandığım deneydir.
ne olacağı %100 bilinmeyen deney. ama biz gülelim:(#3901990)
bilimadamları deneyin yapılmasına karşı olmayanların öbür tarafta son derece iyi karşılanacaklarını belirtmişler.
ciddi ciddi tırstıran deney. bana sordun mu arkadaşım moleküllerine ayrılmak ister misin diye? * *
uğrunda 8 milyar dolar harcanan hatta piç edilen deney.

inşallah bilime bi katkısı olur mu desek,allah korusun mu desek bilemedik.. zira kötü sonuçlarda doğurabilirmiş.
insanı bunalıma sokan deneydir.

bir yanım; insanoğlunun, aklın sınırlarını zorlayacak, şaşılası, takdir edilesi işler yaptıgını düşünürken, diğer yanım vega misali şu serzenişle, kendi içinde çoktan çıkılmaz kara delikler oluşturmuş durumda:

nedennn neden nedeeen... lan oglum işiniz yok mu sizin? gidin sabun yapın a.q, ne bileyim farelere uyuşturucu falan verin, dna testi yapın, koyun klonlayın, yumurtanın bir tarafını ipanayla fırçalayın, ne bileyim...
niye kara delikle falan uğraşıyosunuz ya manyak mısınız arkadaşım?
(bkz: hey bilim adamı sen kocaman bir çılgınsın)
sonucunda birşey olmayacak deneydir.

(bkz: bize birşey olmaz)
eğer sonunda ölmezsek (ki o ölüm lafları da medyanın uydurması daha çok) bilime ne katkısı olacak diye soruluyor ya, katkısı sadece bilime olmayacak diye gireyim lafa.

misal bi bilimadamı yeni bi tür keşfetse bilime katkıda bulunmuş olur ama bilim çevresi dışında kimse sallamaz bu haberi (milyonlarca tür var zaten, yenisini bulmuşsun çok mu),

biyoloğun teki hücre içinde yeni bi organel keşfetse bu haberle de biraz ilgileniriz, ders kitaplarımız falan değişir, ama sonra yine sallamayız.

bu tip örnekleri daha pek çok verebilirim, bilime katkısı olup sıradan adamın hayatını pek fazla etkilemeyecek keşiflerden bahsedebiliriz. işte bu big bang deneyi bu noktada ayrılıyor bunlardan.

çünkü bu deney eğer başarılır ve bi big bang benzeri yaratılabilirse, maddeyi oluşturan o son herze açıklığa kavuşturulabilirse senin benim tüm insanlığın yaşamı algılayışında temel bi değişim gerçekleşebilir. eğer bu evrenin bi patlama sonucunda oluştuğu teorisi daha kuvvetlenir, yokluktan varlığın nasıl oluştuğu üstüne daha fazla bilgi edilebilirse bu deney ne yapabilir biliyor musunuz,

tanrıyı öldürebilir.

sekiz milyar doları geçtim, seksen trilyon dolar feda olsun bu kadar önemli bi deney uğruna. tamam uçmayalım, şak diye tüm dünyanın dinleri bi kenara atacağı yok orası kesin, ama kafası bilime daha yatkın kesimin elinde yaratılış teorilerini daha bilim tarafına meylettirmek için işe yarayacak bu deney.

o kadar parayı açları doyurmak için harcasaydınız ya diye eleştiren hürriyet okurlarına "eğer bu dünyada tanrı inancını öldürürseniz, zaten bugünkü kadar aç insan kalmayacaktır ilerde" desen bugün sizi anlamazlar ama gelecek nesiller bu deneyi bi galile'nin engizisyonu mat etmesi gibisinden, reform gibisinden saygıyla ve dünyayı batıl inançlardan kurtarma adına atılmış bi adım olarak anacaklar.

ha deney sonunda tam tersi de olabilir dediklerimin,

tanrı dirilebilir.. bak o olasılık da var brrrrrrr (üç buçuk üç buçuk üç buçuk) ehauehau....
tam da bu aralar açsa karadelikler, ölsek falan hiç de fena olmaz diye düşüncelere gark eden deney. ergenekon operasyonu'nun sonu böyle mi olmalıydı derim tabii. ama kişisel son için ideal. külliyen refaha ereceğiz işte.
(bkz: hadron çarpıştırıcı)
(bkz: Large Hadron Collider)
(bkz: half life)
(bkz: the mist)
'bu isviçreli bilim adamları ne ara diş fırçaları ve diş macunları dışında bir şeyi araştırmaya başlamışlar' dedirten deney.
efendim benim anladığım kadarıyla eğer bu deney başarılı olursa tanrı gibi yoktan var etmek sıfatına ulaşacağız, bir nevi nierzsche bu günü görse derdi ki "ben dememişmiydim tanrının tüm özellikleri var zaten sizde diye". olmadı kara delik olacak da bu riskin nedeni de zaten bu tanrıya meydan okumadır bence. bu arada dünyanın çoğunun bu durumdan haberi yok düşünsenize afrikada insanlar birden kara delikte falan ama ne olduğunu bilmiyorlar bile... ha son olarak;
(bkz: kara delikten koşarak kaçan insan)
2009 yapımı bilimkurgu filmi...

lan ben anlamıyorum. resmen film bu olay. hatta bayat bir hollywood filmi. hani bi çılgın bilimadamı kafasına eser deney yapar siz izlerken ''la olm ne gerek var otur evinde deneyle uğraşma gene birisinin başına iş açıcan dünyanın sonunu getirecen'' dersiniz. ha işte bu durumda aynen öyle...

yok efendim neymiş dünya nasıl oluşmuş onu çözecekmiş. bu deneyin sonuçları milyonda bi ihtimal tehlikeli sonuçlar doğruyorsa neden yapılır ki? işte ben o noktada kıllanıyorum. bu sebepten bu deney zararsız bişi olacak. ortaya atılanların hepsi komplo bana kalırsa. çünkü * amerika, ingiltere, almanya, rusya, japonya, çin gibi sistemlerini oturtmuş dünyanın kaymağını yiyen büyük ülkeler dünyanın yokolma riski milyonda bir bile olsa bu deneye karşı çıkarlardı.

ha şu olabilir. bu deney doğaya, çevreye, hayvanlara büyük zarar verebilir. zaten neredeyse hiç bi ülkenin pek sikinde değil bu durum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar