bugün

entry'ler (822)

büyük burunlu erkekler

penisleri de büyüktür.

cemaat tarzı tarih

Osmanlı tarihini dinimizden uzaklaşmamızla iki parçaya böler. Ondan önce Avrupalılar yıkanmayı bilmiyordur falan. Böyle kulaktan dolma saçmasapan bilgilerden oluşur.

kürtçe nin saf bir dil olmaması

ispanya daki bask yerlilerinin konuştuğu dil hariç tüm dillerin başka dillerden etkilenmiş olmasından ileri gelir. kürtçenin farsça dan etkilendiği söylenmiş ki kürtler zaten farisi bir ırktır ve dilleri de farsça nın bir diyalektiğidir. esas önemli olan bu saçmasapan önermeyle neyin amaçlandığı tabi. dilleri saf olmayınca ne oluyor anlamadım?

müslüman ülkede kadın olmak istemem

çok enteresan çok. bir kadın italya dan yola çıkacak, geçtiği onca ülkede burnu bile kanamayacak, kapıkule den girdikten sonra birkaç yüz kilometre bile gidemeden tecavüze uğrayıp öldürülecek, ondan sonra da birileri bunu geçerli argüman olarak görmeyecek. her zamanki kalıplar klişeler evet. ya ne bekleniyordu yahu? bu ülkenin şartları değişti mi ki verdiğimiz örnekler değişsin? çürütüldü mü bu argümanlar? pippa nın aslında macaristan da tecavüze uğradığı ortaya çıktı da benim mi haberim yok? bu ne sığlıktır anlamak mümkün değil. bu kadar ürkütücü gerçeklerle yüzleşmek imkansız ya. "yine mi aynı şeyler yeaa" rahatlığına sığınmaktan başka çare görülmedi herhalde. yine aynı şey gülüm. çünkü gördüğüm şeyler de yıllardır hep aynı. sen bu ülkenin halkını değiştir, bu ülkenin erkeklerini anası, bacısı namus timsali olarak görülsün isteyip elalemin karısına kızına salya akıtan insan yığını olmaktan çıkar, bu ülkenin kadınlarının gece yalnız yürüyebilecekleri imkanı yarat, töre cinayetlerini bitir ondan sonra geç karşıma "yine mi bunlar yeaa" de. ama yok ki arkadaş! varsa yoksa kaçak güreş. bi yürüyün gidin allahaşkına.

hem laik hem müslüman olmak

nasıl ki sosyalist insan sosyalist devlet düzenine destek veren manasında ise laik insan da laik devlet düzenine destek verendir. sadece laik devlet değil laik insan da olur yani. ama bu kadar basit bir mantık kelime oyunlarıyla yıllardır kafa karıştırma aracı olarak kullanılmaktadır. tebrik ediyorum ben şahsen kendine halk diyen ve şuncacık şeyi bile sorgulamayan insan yığınını.

seovi

an itibariyle muhtemelen müslüman ülkede kadın olmak başlığına girdiğim entryden haz almayan bir badem bıyıklı tarafından üstlenilmiş sıfat.

müslüman ülkede kadın olmak istemem

eheheh. "islamı yanlış tanıyanlar", "kulaktan dolma bilgilerle", "üç beş çapulcunun yaptığını bütün islam alemine mal etmek" falan filan... ne gadder güzel değil mi ey sözlük ahalisi? yabancı ülkelerde sübyancı varmış da o yüzden çocuklar kimseye sevdirilmiyormuş falan. batının ahlaksızlığı, bizim süper ahlakımız vs vs. sanayi devriminden beri bu ne aşağılık kompleksidir lan?! Senin güneydoğunda tecavüz halinde ensest almış yürümüş, senin güneydoğunda töre cinayeti yüzünden gencecik yaşta toprak altına giren kadın sayısı binlerle ifade edilir olmuş, senin kuzeybatında tüm avrupa yı gezip de burnu kanamayan pippa bacca cinsel açlığı gözlerini kör etmiş bir "türk erkeği" tarafından tecavüze uğramış, senin ülken kadınını aile içi şiddetten koruyamadı diye aihm de mahkum olmuş, senin ülken güldünya tören i devletinin hastanesinde abisinin kurşunlarından koruyamamış, senin ülkende bir gazetenin bir yazarı 14 yaşında kızı taciz edip ekranlarda "ben gazeteci vurmuş adamım" diye cak cak ötebilmiş, senin ülken tarım toplumunun iktidarına yenik düşmüş ama sen hala 250 yıllık aşağılık kompleksini tatmin etmek için burada kusacak yer arıyorsun. yok canım öyle üç kuruşa beş köfte. bir kere volkan konak "islam sistemi içerisinde kadın olmak istemezdim" dememiş. islamın en doğru hali kadını sömürür mü bilemem. ama islamı bugün herhangi bir şekilde algılayanlar-ki bunlar müslümanlar oluyor- kadının ebesini s.kmekte afedersiniz. var mı aranızda bu gerçeği reddedecek olan? avrupa da meta imiş kadın. e burada ne amına koyyim? bağrını açık gördüğü hatuna "vay orospu ne s.kilir bu be" diye salya akıtan, her türlü toplu taşıma aracında istediği yere ulaşmak dışındaki bir amacı da yapabildiği kadar hatun fordlamak olan, bu ülkenin kadınını hava karardıktan tek başına sokakta yürümemeye zorlayan bu ülkenin erkeği değil mi? kimmiş yani meta haline getiren? avrupa da insanlar çocuklarını sevdirmiyorlarmış sübyancı çokmuş falan. ulan bu ülkede az mı? yaşadığı kasabanın eşrafının yarısı üzerinden geçen 13 yaşında kız çocukları, gazete yazarlarınca tacize uğrayanlar, onları bırakın 12-13 yaşında evlendirilip pedofilinin legal yüzüyle muhatap olanlar fransız mı irlandalı mı? kimi kandırıyorsunuz? hala mı aşağılık komplekslerinizi tatmine uğraşacaksınız? evet ne yazık ki uğraşacaksınız. aha böyle de bir entry kastım ama yine de umudum yok benim sizden. saatli maarif takvimi adamları sizi. ha bu arada avrupalılar yıkanmayı türklerden öğrenmişler laan! yaa yaa.

veda busesi

muhayyer kürdi makamındadır bu eser. sözler orhan seyfi orhon tarafından esasen bir sevgiliye değil ölen oğlu için yazılmış bir şiirdir. pamela spence hayvanlar gibi güzel yorumlamıştır kanımca.

kadınları çekici yapan detaylar

-zeki olmaları
-dünya güzeli iri, gülen gözler
-dinlemeye doyulamayan dünya tatlısı bir ses tonu
-bebek taklidi yapan kız tipinde yapmacık değil yaradılış ve yetişme tarzından ileri gelen bir masumiyetin sonucu olan tatlılık
-"ben bu sevgiyi hakediyorum" diye bas bas bağıran güzel huy, adamı "ulan ben ne adi, şerefsiz bir adammışım" diye düşünmeye iten iyi niyet
-tüm bunların yanında sadece "sizin" olması

yastayım

Çok mutlu olabilirsiniz. Biyerleriniz tavana vurmuş da olabilir. Ama arkadaşım ne olursanız olun bu şarkı adamı çok pis ağlatıyor haberiniz olsun. Şarkının hikayesinin kahramanlarına acıma hissi de olabilir aynı durumu düşme korkusu da. Hele hele çok sevdiğiniz bir sevgiliniz varsa 1 saniye gözlerinizi kapatıp o durumda olduğunuzu hayal etmek yetiyor gözlerin dolması için. Aman dikkat.

taraf gazetesinin kapanması

sabah sabah günümü şenlendirmiş haber. zaman, vakit vs. varken daha fazla bültene ihtiyaç yoktu zaten.

son öpücük

klibini ya ben yanlış anladım ya da başkalarınca yanlış anlaşılmış. sanki bir güven testi yok gibi geldi. klibin esas kızının yelloz arkadaşı taammüden çocuğu ayarttı gibi sanki. ha burada yanlış anlaşılmaya yol açan şey kızın sonradan arkadaşının arabasına hiçbir şey olmamış gibi binmesi olabilir. ama orada da "vay mınakoyyim şuna bak nası utanmadan yüzüme bakıyor daha" şeysi var gibi. ama şarkı hagaden çok güzel.

4 mayıs 2009 mardin düğün saldırısı

hakikaten enteresan. 1000 yıllık aşiret, feodalizm, töre cart curt kültürü içinde pisliğe bulanmış bir bölge var. pisliğe bulanmış o bölgede kendini pislikten kurtarmaya çalışanıyla, pisliği ciğerine kadar içselleştirip zevkle parçası olanıyla bir halk var. o halk töre dediği sistematik orospuçocukluğunun 1000 yıldır hem mağduru hem uygulayıcısı. zinhar sorgulamıyor, düşünmüyor hatta düşüneni de baskı altına alıyor, zaman zaman onu da öldürüyor. "kadın" araba gibi, hisse senedi gibi, toprak gibi ele geçirilebilir bir mal hatta statü sembolü olarak görüyor. ve bazı süperzekalar bu 1000 yıllık ahval ve şeraitin kaçınılmaz şekilde doğurduğu trajedilerden bölgede topu topu 86 yıldır var olan bir devleti sorumlu tutmaya çalışabiliyorlar. zaten bencilliğin,"buradan da ne rant çıkar lan" serseriliğinin tam da yeri değil mi cancağızım?

sanki bölge halkı şiddet tanrısına hiç tapınmamış, kadını tarladaki katırıyla eş tutmamış gibi "devlet silah verdi, korucu yaptı ondan oldu bunlar" demekte beis görmeyenlerimiz var. şimdi kuzey ırak ta bulunan semt pazarlarından daha sık silah pazarlarından söz açmak, bölgede korucu olsun olmasın herkesin istediği an cüzi fiyatlarda silahlar edinebileceğinden bahsetmek bu skindirik polemiğe su taşımak olur ki buna girmeye niyetim yok.

bölgede kirli sakallı jönlerle ağa dizileri çekerken, "aman da ne otantik kültür" deyu pişmiş kelle gibi sırıtırken çok sevimliydi kürt feodalizmi değil mi? "halkın değeri" idi, asıl onlar ne kadar doğaldı da biz nasıl şehirlerde kültürümüze yabancılaşmıştık falan. değil mi canım benim?

bu ilkellik aslen yine saçma olan ama en azından can almayan öğelerini sunduğunda ne idüğü belirsiz mankenlerine poşu giydirmekten, "ben maço erkek severim" demeçleri vermekten pek zevk alır olmuştun. yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?

arada bir bir genç kız abisinin, kardeşinin(hiç babasının olmaz bak dikkat et) silahından çıkan kurşunlarla can verdiğinde, töre pisliği zaman zaman bir aileyi toptan katlettiğinde biraz gözyaşı döküp eski şaklabanlıklarına dönmedin mi sonra?

döndün tabii. bakma bu biraz daha uzun sürecek, biraz fazla sarsacak ama yine döneceksin. bölgenin ne gadder süper kültürü olduğundan, hayran kaldığından, mutlaka gidip görülmesi gerekliliğinden, insanlarının büyükşehirdeki gibi olmadığından, çok misafirperver olduğundan falan bahsedeceksin yine.

halbuki bak o pisliğin içine belki istemeden yuvarlanan bu insanlar aksi, misafirsevmez, yapay olsalardı; onlar da bizim gibi şehir hayatı tarafından yutulsaydı da 15-20 gün sonra dünyaya gelecek insan yavrusu annesinin karnından soğuk metal masada kimbilir kaçıncı otopsisini yapan adli tıp uzmanının ellerine değil de köy ebesinin ellerine çıksaydı değil mi?

"güneydoğu nun feodalizmine el atın, aşiret düzenine son verin" diyenleri faşik, ırkçı diye etiketlemesen de onun yerine biraz da sen ses yükseltsen çözerdik diyemem ama biraz ilerlerdik be güzelim. kampanyalar başlatırdık, ikinci toprak reformu için bastırırdık, ağaları çığlıklarımızla boğardık. Bir şekilde yapardık bir şeyler.

şimdi bu düzeni icat edenin de, haleflerinin de, seleflerinin de, "halkın değerlerine saygı" ayağına bu sistematik orospuçocukluğuna göz yumanların da, dün en yavşak haliyle kürt feodalizmini karikatürize ederek sevimli hale getirenlerin de, yarın da bu yavşaklığa maalesef devam edecek olanların da amına koyayım. size bir şey olmasın.

hikmet sami türk

sorunların çözümünü yalnzıca elinde silah tutan ve devletin cezaevini kendi çiftliğine çevirmeye çalışan teröristleri öldürmekte görenlerin sevdiği adalet eski bakanı.

hikmet sami türk

radikal sol teröristlerin hapishanlerin kendi çiftliklerine dönmesine tahammül edemediklerinden kimi yerlerde trajediye dönüşmüş bir operasyonun başındaki adam. Demek ki "katliam" demek için silahlı direniş gösteren teröristlere değil kendi halinde ders gören üniversite öğrencilerine ihtiyacımızı varmış. iyi anladık mı?

hikmet sami türk

kimilerinin 30 yıldır seyrek kullanıldığı için paslanmaya yüz tutmuş skindirik sol jargonlarıyla bütün bir adalet sisteminin terör örgütlerinden temizlenmesi için yapılan bir operasyonu karalamak için saldırdıkları temiz adam. yağlı saçlı kızlarınız hücrelerde rahat at oynatamıyorlar diye mi bu kin anlayamadık.

hem müslüman hem de gelişmiş ülke

bazılarınca "batılı ülkeler dünyanın amına kodu, ondan zenginler" diye geçiştirilmeye çalışılan soru. hagaden süpersiniz ha. sanırsın ki incil "taş üstünde taş bırakmayın" diye emir vermiş hristiyanlara. bilal inci iyi oyunculuğunun böyle sonuçlar doğuracağını bilse herhalde coşmazdı kara murat filmlerinde o kadar. allah müstahakınızı versin ne diyeyim?

türkan saylan

tırnağı olamayacak falan diye gireceğim lafa ama birileri ciddiye alındıklarını sanacak diye çekiniyorum. ne şekilde girersem gireyim bu güruh darwin in evrim teorisini müslümanlara kıllık olsun diye yazdığını sanabilecek kadar ebleh olduğundan ciddiye alındıklarını sanacaklar zaten. ey benim cihat bayrağı elinde şakirt kardeşim! senin öncelikle burada sonra tüm türkiye de yaptığın şey dinini yaymak değil midir? Bunu sen yapınca tebliğ oluyor da hristiyan yapınca neden sapık misyoner faaliyet oluyor ha güzelim? bak bunları nereden yumurtladığını bilmediğim türkan saylan ın misyoner olduğu iddianı doğru kabul ederek söylüyorum ha ona göre.

sen elin şeyinde başı açık kızları sokak ortasında kesip cuma namazına kadar cünup olmamak için bihal olurken çamurlamaya kalktığın bu kadının avrupa nın birçok ülkesinden önce türkiye de cüzzam denilen cidden berbat bir hastalığın yokedilmesi için gecesini gündüzüne kattığını biliyor musun?

hiç utanıp sıkılmadan "tipi kaymış lan bunun tiheheh" diyebildiğin bu kadının muhtemelen ömrünün sonlarında olan kanser hastası bir kadın olduğunu, kemoterapi gördüğünü ama buna rağmen senin gibi zırcahillere meydanı boş bırakmamak için kalan son gücünü de toplayıp derdini anlatmak için belki de kendi ömrünü tüketiğini görmüyor musun? kör olmuş gözlerin bu azimden de korkmaz mı? devletin tüm kurumlarıyla üzerine geldiğin bu kadıncağızın hala tek derdinin burs verdiği öğrenci sayısını arttırmak olması seni bir parça utandırmaz mı?

bende de eblehlik var ki senin gibi, sizin gibi kalbi oltu taşı bağlamışlara utanma soruyorum. allahaşkına rahat bırakın artık bizi. bak yalvarıyorum rahat bırakın. tamamdır elitiz biz, tüm derdimiz sokaklarda çıplak gezmek. bu mücadeleyi paso nutella sürüp birbirimizi yalamak için veriyoruz,her gece kokainli seks partileri düzenlemeden rahat edemiyoruz. rahatladın mı şimdi? şimdi o yayvan sırıtışını alıp sktirip gidecek misin vicdanlarımızın üzerinden? hadi noolur git artık. herşeyi vermeye hazırız. yeter ki bu kadar iğrençleşme. bu kadarcık sadece bu kadarcık durup bir bak. yapabilirsen çok hora geçer.

beyazyalan

şimdiye kadar çoktan uçurulmuş olması gereken zat-ı muhterem. zira her başlığa "dedirten başlık, cart başlık curt başlık" tarzında entryler giriyor. şu ana kadar onlarca entrysinin silinmiş olması bu kadar çok entrysinin silinmesi sebebiyle de en azından çaylak yapılması gerekirdi. gayet enteresan.

türkan saylan

kanser hastası 74 yaşında bir kadın için "yüzünde nur kalmamış" diyebilecek kadar alçalabilenlerin, stv nin tüm laiklerin su katılmamış şerefsiz olarak gösterildiği skindirik tv filmlerine bağımlı yaşadığı için kendisiyle ilgili "bekaretlerinizden kurtulun dedi" iftiraları atabilenlerin sevmediği kadın. bunlar sevseydi ben şüpheye düşerdim kendisinden zaten. isabet olmuş.