bugün

entry'ler (977)

dünyanın en mutlu kadını

bir takım insanlar bir takım insanları bundan yapacağını söyler. inanmayınız.

orduevi

şortla dekolteyle falan da girilmez. başörtülü asker eşleri de içeri girebiliyor. evet orda bir ayrım yapılıyor tutuculuk bağlamında. siyasi bir vurgu olduğu düşünülen hatta bilinen "türban"ı eliyorlar.
ancak aynı kurumlar 17 yaşındaki az kıllı kardeşimi de almıyorlar sakallı diye. biz de gayet eyvallah deyip kapıdan dönüyorz. sonuçta her yerin bir kuralı var ve baştan biliyoruz bunu.
e ayrıca devlet kurumlarında kot giyemiyoruz ama çok rahat ve ben kot giymek istiyorum iş yerinde. istediğimi giymeye hakkım var da diyemiyorum maalesef. desem n'olur ki bu gazla?

her kurumun kendi misafirhanesi mantığındadır esasında. buralar da askeri personellerin misafirhaneleri. ayrıca bildiğim öğretmenevleri de şehrin en güzel yerlerinde. vaktinde güzel yerler seçmeleri gayet de mantıklı bir şey. siz olsanız kurum adına ya da birey adına ne yapardınız ki? ay tamam şu ücra köşede takılalım demezdiniz elbette.

ben bu yazıyı sana yazdım

bazen geçmiş zaman kipinde kurulması muhtemel bir cümle.
"ben bu yazıyı/yazıları sana yazmıştım. evet şimdi okuyabilirsin çünkü onu yazan seven kızla ben aynı kız değilim" demek gerekir bazen. bazenler zaten şekillendirir bildiklerimizi, öyle değil mi?

seni özledim

duyulmaması ayrılık yaratan cümle. ha tabii duyulması da kurtarmaz bir şeyleri, özellikle içten bir şekilde ama ne çok fazla ne de az duymak gerekir. insanın içini sımsıcak yapmasından mıdır nedir, eksikliğinde de insanın içi buz kesilir.

her neyse, zaten bilindik formüller uygulamada başarısızdır hep.

makyajını temizlemeden yatan kız

göz makyajı siyahsa sabah aynada panda suratı görmesi muhtemeldir. nerden mi biliyorum? aaah aaah!

güzel bir seks sonrası ulusa seslenmek

bentderesi'nde yapılmış bir ses sonrası mümkündür.
-ey gözünü sevdiğimin ulus'u diye.
*

dershaneden veliye atılan oğlunuz kaçtı mesajı

eğer dershane sekreteri salak değilse ve numarayı doğru almışsa aileye gider, lakin tam tersiyse...
2 yıl boyunca 3 kardeşin dersaneyi kırma ve sınav mesajlarını aldım. dersaneyi de aradım lakin çocuklar dersaneden alınınca mesajlar gelmemeye başladı sanırım, düzeltemedi bi türlü salaklar.
çocuklar da az asmadı dersi, bi görseydim soracaktım ama hesabını!

calyx

*pedagogların zeka testi yapamadığı için * zaten artık kullanılmayan bir takım terimlerle de * ezilmeye çalışılmasının manasız olduğu yazar.

yazarı tanımam etmem de böylesine iğrenç ve aslında cahilce sadece sayısal verileri aşağılamak için kullanılarak hakaret edilmek istenmesine epeyce sinirlendim. komik bile olamayan şeyler bunlar.

altıncı nesil yazarlar başlıklarıma entry girmesin

bence yedinci nesillerin de gelişi yaklaştı ona hazırlık yapmak lazım.
(bkz: yedinci nesil yazarlar başlıklarıma entry girmesin)
(bkz: sekizinci nesil yazarlar hele hiç entry bile yazmasın)
(bkz: e artık altılar ufak tefek iletiler girsin bari)
(bkz: izin verdim yine iyisiniz)

karışık tost

tostun nirvanaya erdiği kademe.

ilkokuldaki öğretmenler odasının gizemi

lisede az çok çözdüğüm gizem.
bir sınava giremeyip rapor almamamın akabinde öğretmenle odasında sınav olmak zorunda kalınca, onlarla beraber masada oturmuş kağıdımı doldururken bir yandan gözlemimi yapıyordum. ders saati boş olan öğretmenler de geldi ve ahali topladın. ne yapıyorlardı dersiniz?
açıp kadın programları izleyip seda sayan dedikodusu yapıyorlardı. o gün bugündür o odanın mahremine saygı duyar ve katiyyen daha fazlasını öğrenmek istemem.

sezaryan çocukları

fox tv'nin yeni dizisiymiş.
bir grup sezaryenle dünyaya gelmiş ergenin aşk meşk hayatını aile hedelerini konu ediyormuş.
ya yaaa, evet öyle.

kiz paratoneri basliklar

(bkz: kıvanç tatlıtuğ) sol frame e gelmeye görsün, insanın içinden nasıl tıklamak geliyor anlatabilemem, o derece çekiyor başlık yani. hıı evet kızları.

saba tümer

msn ifadesi olacak cinsten bir kadın. hatta evet ben bunu birazdan yapayım.
"kısa yol: ahahahahahahahahaha"

zift gibi kahve

uyuyan çalışan/öğrenci uyandırma şeysi. hele ki o iğrenç tada dayanmak için kendini zorlama çabası, belki de kafeinden daha çok etkili.

barfiks çeken hamile kadın

bebek ikizmiş de.
"allah vere de düşürmeye" kadını.

sozluklerinefendisi com

tümünü göster yerine sayfa aralıklı bir listeleme biçimi gelmiş. daha iyi olmuş sanki.

http://sozluklerinefendisi.com/ara.php?q=lost

yaş problemleri

19, 29 yaşında ve 39 yaşındaki kadınların problemidir.
zira yılda bir yaş bir yaş büyüdüklerini unutuyorlar hep.

hıyarlı baba tiplemesine gülen tip

hıyarlı baba tiplemesinde ağlayan bir tipten daha anlaşılır insandır. * *

türev alabilen ama sevgilisine hediye alamayan kız

integralde başarısızdır.
aslında bu kızımız düşünse sevgilsine calculus kitabı alıp içine seneye de kullanmaman dileğiyle yazabilir. *