bugün

entry'ler (1838)

buluşulan kişinin kısa boylu ve çirkin çıkması

Hayal kırıklığının önüne geçer için buluşmadan önce bir iki fotoğraf paylaşılmalı, boy konusuda üstün körüde olsa laf arasında geçirilmeli ki sonradan şok olmasın karşıdaki insan. Sonra o Hayal kırıklığı kişinin sıfatından adeta akıyor.

bu devirde evlenmek

Doğru kişiyi bulabildiyseniz şahanedir, doğru zannettiğiniz kişi aslında yanlış kişi ise ya ayrılacaksınız yada idare edeceksiniz malesef.

O yüzden kişinin tipine, kariyerine bakın tabiki ama lütfen önce karakterine ve kalbine bakın. Özellikle tanımadığı insanlara ve garsonlara nasıl davrandığına dikkat edin. Aşk geçer, karakter kalır gencolar.

emeklilik yaşının 72 ye çıkarılması

35 bilemedin 40 dan sonra iş başvurularını bilemedin kaale almıyorlar insanın. 72 de kim alıp çalıştıracak ve o insanlardan hangi güçle çalışacak. Lütfen düşünürken oturmasın bazı insanlar.

sokak köpekleri

insanlardan sadece sevgi bekleyen minnoşlar. Keşke hiç biri aç ve sevgisiz kalmasa. Seveceğinizi bakışlarınızdan anlayıp tin tin gelirler yanınıza, kuyruk sallaya sallaya.

kilo alamamak

Normal yiyip kilo alamayanlara ne kadar gıcık olsamda saygı duyarım ancak benim aperatif olarak yediğimin bir köşesinden koparılmış kadarcık bişeyi yiyipde sonra kilo almıyorum diye hava atanları yırtmak isyorum. Insan gibi ye bak nasıl alıyorsun.

yazarların en sevdiği çizgi kahramanlar

Bebeler bilmez. Ay savaşçısı yehuuu...

patates kızartması

Çıtır Çıtır ı makbuldür. Kahvaltının en asil üyesidir. Kilo aldırsa da candır ciğerdir.

hırvatistan ın final oynayacak olması

Sevindirendir. Nedense hep hırvatları tuttum. Sanırım kendimizle özdeşleştirdim. Bıktım şu burjuva avrupalılardan. Az da bizim gibi garibansılar kazansın yahu.

boşnak denince akla gelenler

Güzel kızlarıyla yarışamıyoruz efendim. Ehe, napalım işte öyle.
Genellikle tanıdıklarım alçak gönüllü, pek Güzel insanlar.

son sözler

Bir tek gece vardır insanın hayatında.. Ömür boyu sürer nöbeti..
Bu da öyleydi..iyi ol..Sağ ol..Uzak ol..
Ama bir daha görme beni.

çocuğu olan biriyle evlenmek

O birini seviyorsam, çocuğuna ilgimi vermek boynumun borcudur. Eğer çocuk sorunlu, depresif bi çocuk değilse zaten zaman içinde Sevgi oluşur. Eğer öyleyse de daha çok ilgi, daha çok Sevgi ve pedagog ziyaretleri ile herşey aşılır bence ...

yalnızlık

Çoğu insanın ruhunu daraltır, illa hayatınızda sevgili olarak biri olması gerekmez, birkaç dost, hobi edinmek, çeşitli aktivitelere katılmak, hayvan sevmek belki de beslemek, yeni şeyler öğrenmek... Yalnızlığı birazda kendimiz yaratıyoruz..

yazarların şükrettikleri şeyler

Saçlarımın gür olması.
Küçükken sevmezdim ama büyüdğümde aslında çok güzel bişey oldupunu öğrendim. Canım saçlarım...
Şükretmek içim aslında çok sebep var hayatta..

özgüven

Her bireyde olması gereken, adeta para gibi azı da çoğu da sıkıntı olandır.
Kimileri özgüven ile kibirli olmayı karıştırıyorlar. Adeta bir şerefsize dönüşüyorlar. Yapmayın kardeşim.

jet sosyete

Avrupa yakası ile yalan dünya karışımı bir dizi olmuş. Hatta bazı karakterlerin bile birebir aynısı var neredeyse.

alevi düşmanlığı

Yıllardır insanları birbirine kırdırmak isteyenler bitmedi.
Neyseki sağ duyulu insanlarımız gün geçtikçe artıyor.
Sevin ulan birbirine hayat zaten bok gibi, nefretle mahvedilemeyecek kadar da kısa.
Karaktere bakın Karaktere a dostlar.

en iyi üçlüler

Çıtır çıtır simit,
Peynir,
Sıcacık çay.

Sevmeyen yoktur umarım.

yazarların kızlarına koyacakları isimler

Duru.
Makyajsız, süslenmeden bile Duru, sade bir güzelliği olsun yavrumun.

çocuk yetiştirirken yapılan yanlışlar

Özgüvenli olsun yada benim olmadı onun olsun diye herşeye izin vermek, yada saygılı ve düzgün biri olsun diye çocuğu yetişkin gibi büyütmek. Ortasını bulmak zor anam zor.

karşı cinste aradığın en önemli özellik

Vizyonu olmalı.
Öyle dünyadan, sanattan, iyilikten bi haber bi keko olmaması da diyebiliriz.