bugün

gunde kac kez adını andıgımı bilmedigim bir kız ismi.
edit: adam yerine koymamak lazım
başlangıcı belli olmayan zaman, öncesizlik.
"geçmiş" diyerek geçmeyip de üzerinde düşünüldüğünde, kafa karıştırıcı bir kavramdır. ezelde hiçbir şey başlamamıştır. zaman yoktur. hiçbir şey yoktur. hiçbir şeyin olmaması, herşeyin "yok" olduğu anlamına gelir. bu sonsuzluğun tam karşıtı olarak düşünülebilir. ya da sonsuzluğun ta kendisi. eksi sonsuz!...
soyadı akay olanı tadından yenmeyen isim.
isim olarak kulaga pek hoş gelen sözcüktür.pek bir manalı pek bir akılda kalıcıdır.şahanedir, aslandır, kaplandır.tanıdık bir ezel var da.*
tdk' nın yorumuna göre " Başlangıcı belli olmayan zaman, öncesizlik " manasına gelmektedir. tdk'ya güvenmicez de kime güvencez ki ?

tanıma şerefine ulaştığım lakin ismini ifşa etmek istemediğim sözlük yazarı. eğlencelidir , güzel yazılarıyla bizi yarmaktadır.
hollanda da yasayan bir turkun kizina asla vermeyecegi isimlerdendir. zira ezel, essek manasini tasir.
istek üzerine el yapımı davul yapan türk davul firması.
sadece birkaç dakikalık fragmanından bile ne kadar sikinidirik bir dizi olacağını cümle aleme ilan eden müstakbel show tv dizisi.

ulan o başını sarmaladığınız garibanın hadi gözlerini de kapattınız. adam günlerce onu mumya tadında sarmalayan doktorun mu diyeyim, hemşirenin mi diyeyim bokuna kör yaşadı. e ulan ağzını ne demeye kapadınız a benim gizem delisi yönetmenlerim, saksağan bakışlı senaristlerim? herif naaaptı fotosentez mi yaptı günlerce de gıdasını edindi?!?!?

nasıl bir ameliyatmış, nasıl bir estetik operasyonumuş birader. burnu, elmacık kemiği vesair yetmedi kornea nakli de mi yaptınız adama, dilini damağını da mı değiştirdiniz?!?!

yahu millet gavurun hastane dizisini seyrederken aldığı bilgilerle neredeyse tıp diploması alacak, doktorasını verecek, bizimkilerin "yüz estetiği olmuş gizemli kahraman" resmi bildiğiniz mumya filmindeki imhotep.

hay reyting canavarı kovalasın sizi dizi setlerinde e mi!

ayara doymayan edit : söylemeyi unuttum. sen adamın tipini sıfatını tek ameliyatla 180 derece değiştireceksin, 50 kişi masa başında adama çok ciddi bir ameliyat yapacaksın saatlerce, adamın dünyası değişecek, herif günlerce senin kafasına çılgın gibi sardığın mumya bezi güzünden kör gezecek, aç yaşayacak ve o büyük gün gelecek. yani mumyayın bezleri açılacak. adam değişen yüzünü görecek. en gizemli an, en heyecanlı dakikalar, dizinin, hikayenin mihenk taşı sahne...resmi görüyoruz :

bir hemşire amcamın eline bir berber aynası tutuşturur "al da bakıver yeni tipine" deyu . ve bezi yavaşça açmaya başlar. tek hemşire. kimse yok başka. prof'u falan geçtim uzman doktor bile yok odada. belki hastanenin ömrü boyunca görüp görebileceği en komplike ameliyat yapılmış, muamele bedemcik ameliyatı muamelesi. ne diyeyim, derdimi kimlere akıtayım bilemiyorum mirim.
show tv de tanıtımları dönen, yeni sezonda yayına girecek olan dizi.

başroldeki kişiyi çok merak ediyorum, adamı mumya gibi sarmışlar...
Bas rolde kenan imirzalıoğlu' nun bulunacaği dizidir. Diziyi bir görücüye cikarsinlar editi yapariz tabiki.
fragmanları kurtlar vadisi nin kurugusunu hatırlatmıştır. ameliyatla yüz değiştirme olayı. suratı sargılarla tekerlekli sandalyede oturma sahnesi vs.

edit: bıyıklı kenan da hiç iyi yolmamıştır ayrıca. bıyıklar kesilmelidir.
edit2: evet böylesi daha güzel olmuştur.şahanedir. seviyorumdur.
kişinin sırf cansu dere için izlemek isteyeceği dizidir.*
kurtlar vadisi'ni baya bir andıracak gibi bir dizi. cansu dere show tv'nin yeni elif'i olacak galiba.
ebed'in kankası.
cansu dere denen kadını kim kenan abimizin yanına seçerek büyük bir hata etmiş diye hayıflanılacak dizi.
fragmanlarıyla bile heyecanlandırmıştır. pazartesi gecelerini iple çekme sebebi olacak gibi durmaktadır.

http://www.youtube.com/wa...tion_99333&feature=iv

--spoiler--

merhametli kişi bıçak kullanır. çünkü bıçakla ölen çabuk soğur.

--spoiler--

--spoiler--

+ sen aslında pek bir aşıksın. benimle cehenneme bile gelirsin değil mi?
- bunu yaptım zaten.

--spoiler--

--spoiler--

herkes öldürebilir sevdiğini, ama herkes öldürdü diye ölmez.

--spoiler--
kurtlar vadisi'ni star'a kaptıran show tv'nin son kozu.Başrollerinde cansu dr.,kenan imirzalioğlu,yiğit özşener gibi oyuncular bulunmakta.Ay yapımın parayı saçtığı bu yapımın çekimleri kıbrıs,istanbul,ankara devam etmektedir.Tutar kesin tutar bu dizi bizde bakar kalırız.
yüzünü değiştiren esrarangiz kahraman, kanlı adalet ve acılı aşk...
antik yunandan beri seviyoruz bu hikayeleri. belki daha bile öncedir ama ben o kadarını bilmiyorum.
kenan imirzalıoğlu'nun kabadayı ve son osmanlı filmlerindeki havasından kurtulamadığı apaçık.

kuşçunun da eksik olmayacağının sinyalleri veriliyor. (kayak: frakkman)
geçenlerde kabir ziyaretinde rastladım dizi ekibine. kenan imirzalıoğlu ve ailesinin denk geldiği yine bir kabir ziyareti sahnesi var. baya ilginç ve özverili çalışmaktalar. olaylara spontane özellikler ekleyen kenan imirzalıoğlu oyunculuğu ile de döktürüyor görüntüsü vermekte. bir insan ha deyince salya sümük de ağlayamaz ki brader!

bu akşam başlayacak olan yeni efsane adayı. kenan imirzalıoğlumu pazartesileri seviyor, yoksa deli yürek, acı hayat ve son olarak ezel mi pazartesiye denk geldi anlamış değilim.
son zamanlarda çekilen diziler içinden, hem çekimi hem kurgusu hem oyuncu kadrosu hem de hikayesiyle ciddi ciddi sıyrılacağa benzer, ömer karakterini oynayan gencin yakın zamanda parlak yıldızlardan biri olacağına olan inancımız ve kenan imirzalioğlu ile bir akrabalığı olup olmadığına dair yoğun merak uyandıran dizidir. *
bir dizide kenan imirzalıoğlu oynuyorsa o dizi tutar deyişinin son temsilcisi olacak ay yapım imalatı dizi.

(bkz: deli yürek)
(bkz: acı hayat)
pazartesiyi parselleyecek olan dizidir.
çekim kalitesiyle dikkat çekmiştir. genel alamda açılar ve kamera hareketleri olsun,görüntü kalitesi olsun.. ayrıca arkadaş rollerindeki iki yeşil gözlü abilerin oyunculuğu da göz doldurmuştur. senaryonun genel anlamda kurtlar vadisiyle alakası da yok gibi. kurtlar vadisini izlemedim o ayrı.
ömer'i oynayan gencin gerek mimikleri, gerek seslendirmesi ve gerekse abartı saflığıyla zamanında haluk piyes'in oynadığı pusat'ı hatırlattığı dizidir. umulur ki ömer'e olan flashback sekansları ileriki bölümlerde yer almaz.

bu arada başta hüzünlü birader ve bağrıyanık babanın akıbeti olmak üzere ilk bölümden milyon tane soru işareti bırakmasıyla klişe dizilerden oldukça ayrılmıştır.