bugün

entry'ler (432)

metallica vs megadeth

Herkesin saçma bulduğu kıyaslamadır. Bana göre değil tabii. Olum böyle bi jenerasyonda olduğumuz, bu iki devi gördüğümüz için şanslıyız. Ve şunu unutmayalım ki, insan ırkının yapmaktan en çok zevk aldığı şey ilk olarak seks, daha sonra da kıyaslamadır. Bunun önüne geçemezsiniz. Otla boku kıyaslarız. Zevk alırız. Ve bence, en azından bu konuda yapmalıyız. 10 sene sonra sonra yapamayacağız çünkü. Ve bana sorarsanız, Metallica dır. Müziğin içinde olan, az buçuk kulağa, ritim bilgisine sahip herkes, aslında teknik anlamda Megadeth'in grup olarak daha iyi olduğunu bilir. Ama Metallica Metallica'dır işte. Kulağa, göze hoş gelen şekilde yapmayı becerdikleri için bu kadar popüler olmuşladır.

emrah demiralp

Ali altay, Murat Göğebakan gibi ünlülerle çalışmış, Doğa için çal projesinde yer almış, Bakkal ve Bohem grubunda çalmakta olan davulcu. Karizmasının yanında şeker gibi bir insandır.

facebook un yeni profil görüntüsü

Facebookun yeni uygulamaya koyduğu arayüzdür. Bir kaç gün öncesine kadar geri dönülebilirken, artık döndürülemez olmuştur, ayrıca hesap dondurup açılınca bir değişiklik olmuyor. Beğenin beğenmeyin arkadaşlar, bir hafta içinde herkesin facebook hesabı yeni profile taşınacaktır. Yani eskiye dönmenin pek bir mantığı da yok, he artık kullanmam dersiniz facebook, canımsınız.

dean reimer

Tüm seviye davulcuların izlemesi gereken bir yetenek. Çok oturaklı bir teknik, aksak ritimler, müzikal bir çalış. Ve kendisi profesyonel değil. 2 yerde çalıp bişey oldum sananlar böylelerini görmeli. internet aleminde şöhret salmış Cobus, Vadrum gibi davulculardan bile iyi olduğunu düşünüyorum.

olgunlaşmamış ite ne denir

Sözlük kalitesini yerle bir eden bir espriciktir. işin kötüsü bunu devam ettirenlerde vardır. ilginç tabi.

her ne yapsak ekşi sözlük gibi olamıyoruz

Orası gibi olamayız, evet haklısın.

faceboku

ukte.

Yüz boku anlamına gelen facebook kaynaklı esprilerdendir. Bunu gibi bir tanesi için, "face verdik bokunu çıkardı" **

sözlük yazarlarının beğendiği metal vokalleri

Dave Mustaine
James Hetfield.

volkan öktem

Yakında Yamaha'nın Volkan Öktem signature trampet çıkaracağı müthiş Türk davulcu.

evrim teorisinin doğru olmadığı varsayımı

Bilim tarafından kabul edilmeyecek varsayımdır. Evrim teorisi olmak zorundadır. Bilim insanı, "topraktan geldik, toprağa gideceğiz" diyemez. Araştırmak, soruşturmak, bilimsel bir temele oturtmak zorundadır. Bu da bizim düşündüğümüzü gösterir.

kader

islama göre yaşayacaklarımız ve onları seçmemiz. Fakat, Tanrı vereceğimiz kararları da bilecek kadar büyük değil mi? Benim de anlamadığım nokta budur. Tamam diyelim önümüzde iki seçenek var, iyiyi seçersek cennet kötüyü seçersek cehennem, çok genelleme oldu ama örnek veriyorum. Peki yaşamı yaratan, hayat veren, ve bu hayatı bitirecek olan, ve bunların hepsini bilen tanrı değil midir? Yani Tanrı her şeyi bilen değil midir? Tanrı o zaman benim yapacağım seçimi de biliyor olmalıdır. "Allah seçimine karışmaz" deyip kestirip atmak bu kadar basit midir? Hem bu kadar büyük, hem de vereceğim seçimden habersiz? Sizce mantıklı mı?

gökçe dayanç

Yaratıcılık, tutarlılık,solid rock ritimler, şarkının ruhuna uygun ataklar, Pearl ve karizma. Daha ne olsun!

tama

Büyütülmüş davul markasıdır. Dünyanın en iyisi olması kişiye özel olmakla beraber, böyle geçerli bir yargı yoktur. Herkesin "en iyi"'si kişiye göre değişir. Kim hangi markayla ne deneyim yaşıyor, onla ne paylaşıyor, kendine özel ihtiyaçları ve sound'u hangi markayla gideriyor, hangisini çalarken evinde gibi hissediyorsa, o kişi için özel davul odur. Tama'da olur bu Sonor'da, Yamaha'da Pearl'de. Ayriyetten, bu davul Rock davuludur, yahut bu davul caz davuludur gibi bir yargıda da bulunmak doğru olmaz. Hiç bir davul model veya serisi, tek bir türe hitap etmez çünkü.Tama'ya gelecek olursak, üst modellerinin, özellikle StarClassic ve Bubinga'nın, "kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum", "iyi" olduğunu söyleyebilirim. Lakin o kadar parayı bayıldıktan sonra iyi olmalarını da bekleyebilirim sanıyorum? Hatırı sayılır ucuz fiyat farkıyla StarClassic yerine Pearl Masters alınabilir, ki yine kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum, hardware, ses ve işçilik bakımından Masters, StarClassic'ten 2 gömlek üstün. Orta Seviye davulları karşılaştırmaya gerek bile duymuyorum, zira Pearl Vision (vbx-vmx), Tama Superstar Hyper-drive'dan, gerçekten de çok yönden üstün. iki davulu da kullanmış biri olarak bunu bizzat gördüm, ve öyle olduğunu da düşünen çok "Tama"'cı arkadaşlarım var. Mike Portnoy, Lars Ulrich gibi yılda 250-500 bin $ para verdiği endorserleri, ve reklam politikasıyla Tama her zaman genç rocker'lerin gözdesi olacaktır tabi. Daha çok yönlü düşünenlere ise benim tavsiyem;

(bkz: Pearl) (bkz: Yamaha)

orijinalinden güzel olan cover lar

Pentagram- Gündüz Gece/Şeytan bunun neresinde

4 temmuz 2009 dream theater istanbul konseri

Beklenenin aksine sanki katılımın biraz daha az olduğu gözlenmiştir, avrupa ayağının sanırım son turnesi olması nedeniyle beklentiler çok yüksek değildi, Kendi kanaatim, diğer konserlere kıyaslanıcak olursa, o kadar muhteşem bir konser olmadığı yönüde. Mike Portnoy yine tükürdü, sayıca artistik yapayım derken çok baget düşürdü,ama Portnoy, her zaman ki gibi çok sevimli, rahat ve müthişti. Petrucci de bir harikaydı, beğenmeme rağmen vokalleri de canlı performans da çok iyi buldum. Fakat ses sistemi, sahne alanının garipliği, setlist'in beklentilerden çok uzak bir şekilde yapılmış olması, konserin ruhunu biraz kaçırdı. Bu arada belirtmekte fayda var, alt grup cynic, özellikle de davulcuları sean muhteşemdi. Şimdilik bu kadar, gerisini de diğer arkadaşlar anlatsın.

omegle

Türklerin her zamanki gibi bokunu çıkarmakta geç kalmadığı sitedir.

cinsel açıdan en sağlıklı erkekler izmirli tezi

Büyük ihtimalle isviçreli bilim adamlarına ait tez.

2 temmuz 1993 sivas katliamı

Sivas Katliamı, orospu çocukluğunun, din kisvesi altında vücut bulmasıdır. Tanım mı istiyosun, al sana tanım! eksileyen örümcek, evet sen de "o"sun!

18 yaşından küçük olup sözlük yazarlığı yapan tip

18 Yaşından büyük yazar bireylerin (tabi bazıları), yaşca küçük yazarlari, kendilerince küçümsemek için kullandıkları cümle. işin anlamadığım tarafı, bu cümleyi sarf edenlerin, sanki onlar başka gezegenden gelmiş, veya direk 18 yaşında doğmuş gibi konuşmaları, vatandaş, sen de geçtin o yaşlardan? Senin beynin yok muydu o yaşlarda? Farklı bir şey yapmadın ki! Sen o zamanlar bilimsel araştırmalar yapıyor, felsefi makaleler mi yazıyordun? Evet hiç bir şey yapmıyordun, çünkü sözlük yoktu bile, en azından genç girmiş, okuyor sözlükte. Evet, bu küçük yaştaki yazarların bir kısmının gereksiz, saçma entryler girdiğine katılmamak yanlış olur, da, 18 yaşından büyüklerin açtığı aptal saptal siyaset, türban, bilimum gereksiz anket, boş bkz ların yanında ne allasen? ilk örnek olarak bu başlık verilebilir mesela?

sözlükteki davulcular

Şahsımında içinde bulunduğu, mesleği davulculuk olan yazarlardır.